Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az erdélyiek miért illetik...

Az erdélyiek miért illetik "tápos" jelzővel az anyaországai magyarokat?

Figyelt kérdés
Szlovák, ukrán, szerb...magyaroknak is van valami gúnyos kifejezésük az anyaországiakra? Ha igen, mi az?
2018. aug. 17. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Vidékiek is mondják városiakra.


A tápos csirkéből jön szerintem.

2018. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

A külhoni magyarok nagyon büszkék,hogy olyan nagy ellenszélben is képesek voltak megmaradni, ami érte őket.


Az anyaországiakat azért tápposozzák, mert tényleg túl gyengék vagyunk.


Nem lépünk fel a cigányok ellen, nem lépünk fel korrupt politikusok ellen...stb

2018. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A jelentését értem, tápos csirke => vacak minőség a kukoricással szemben. De miért kell gúnyolódni, lenézőnek lenni?
2018. aug. 17. 21:56
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Az emberek mindig találnak valami ürügyet, hogy lenézzék a másik csoportot. Nem kell ezt annyira komolyan venni.
2018. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A cigánykérdés és a korrupt politika megoldása lenne egy határozott, radikális politikai párt megválasztása, ami nem tűri a cigánybűnözést és a korrupciót. Az eddigi kormányok erre mind alkalmatlanok voltak/vannak.
2018. aug. 17. 21:59
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Ezt Szabolcsban is mondják a pestiekre. Mert nyüzügék. Gyíkvállúak. Borzas hajú lipótvárosi bölcsészek, akik Monorierdőnél már szénanáthásak.
2018. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért nem lehet általánosítani, nyilván vannak olyanok is és annak az ellenkezője is a pestiek és a vidékiek között is.
2018. aug. 17. 22:08
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Miért mondja a fővárosi bölcsészg**i, hogy a vidéki paraszt?
2018. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem vagyok fővárosi bölcsészg**i, se nem mondom, hogy a vidéki paraszt, nem tudom te hogy vagy vele.
2018. aug. 17. 23:04
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Az altalanositas hibajara probaltam ravilagitani. Nem hinnem, hogy minden erdelyi tapos magyar jelzovel illeti a Magyarorszagon eloket.
2018. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!