Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyit kell befizetnünk az...

Mennyit kell befizetnünk az eu közös kasszájába?

Figyelt kérdés
állítólag 11ezermilliárdot kapunk az eutól. Ez igaz?
2018. szept. 22. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Többet kapunk mint amennyit befizetünk.
2018. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

"állítólag 11ezermilliárdot kapunk az eutól. Ez igaz?"


Nem, ennyit kaptunk 2017-ig (2004-től) évi átlag 1000Mrd ft

De ezt nem adják, ezt meg kell pályázni, van egy keret.

Amit megpályázunk ahhoz persze hozzá kell tenni a saját pénzünket is.

Befizetni pedig GDP alapján, az elmúlt években kb évi 120-140M €.

2018. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tehát durván 5Mrd €-t kaptunk, és 1Mrd€ fizettünk be.
2018. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
van hivatal titkárság akik ezeket meg tudják nekem erősíteni?
2018. szept. 22. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, google.
2018. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Tehát durván 5Mrd €-t kaptunk, és 1Mrd€ fizettünk be."


5Mrd volt a maximálisan lehívható keretünk, vagyis az a pénz, amihez a legjobb esetben hozzájuthatunk pályázati úton és nem szabad felhasználású, vagyis csak arra használhatod, amire lehet pályázni.


Hogy a 11eMrd HUF-t tegyük kézzelfoghatóvá, az ez a tavalyi költségvetés kb 2/3-a, vagyis ennyit kaptunk 15 év alatt az UE-tól, ha pontos az adat, amit írtál.

2018. szept. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
érdekes, hogy valaki meg pont az ellenkezőjét mondja és írja.. nekem bizonyíték kell.. hivatalos statisztikai adat, hogy akkor most mi is a helyzet.. objektív javaslat
2018. szept. 23. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért a #6 is ugyan azt írta mint 2,3?

Mit nem értesz, és miért nem mész fel az eu oldalára, onnan vannak az adatok, de már mondtam google.

2018. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, mindig lesznek akik valamit állítanak, és mindig lesznek akik az ellenkezőjét, meg mindig lesznek, akik a kettő között. Az internet csak ilyen.


Engem az izgat, vajon miféle módszerrel fogsz választani. Erre ugyanis semmi valódi esélyed, legfeljebb ráböksz egyre. ennyi erővel, magad is tippelhetsz.


Azok, akik tényleg tudják, tudod honnan? Ismerik a világot. Képesek eldönteni egy hír igazságtartalmát maguktól. Nem egyből, többet összevetve, mert ők általános szabályokat ismernek. Ez attól van, hogy megtanulták. Más út nincs. Különben csak vagy a kérdésre magad tippelsz, vagy egy választ tippelsz jónak. Aztán vagy igaz, vagy nem.


Statisztikát akarsz? Mutatok egyet. Aztán ugyanarról másikat. Harmadikat. Satöbbi. Mind más. Melyiket hiszed? Mert sokféle statisztika létezik, tehát nem feltétlenül hamisak, csak más szempontot vizsgálnak.


Eredeti kérdésedre. Sokkal többet kapunk,amint amit befizetünk. Tudod honnan tudom? Orbán már rég kilépett volna az EU-ból. Gondold csak el. Adnak, javát ellopja. Másnap megint adnak, javát ellopja. Aztán egyszer csak fizetni kellene. Többet, mint amit ellopott és felhasznált. Kinek érné ez meg? Szóval gondolkodj, rá fogsz jönni. A te dolgod, meggondolni, vagy tippelni. A választás a tiéd. Ha nem mondod, akkor is tudni fogom egy idő után, mit választottál. És nekem ennyi elég.

2018. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az EU oldalán hitelesek az adatok ki mennyit kapott fizet be.

Hogy hogyan használta fel arra más ellenőrzés van.

2018. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!