Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cigányok integrációja...

A cigányok integrációja Magyarországon, Romániában, Szlovákiában vagy Szerbiában áll legjobban?

Figyelt kérdés
Mely országokban a legsikeresebb az integráció, mi a sorrend szerintetek?

2018. szept. 22. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nálunk.
2018. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egykutya.
2018. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csehországban, ott nem szaroznak velük.


https://www.youtube.com/watch?v=A-AU84UYt6M

2018. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

#3

Mégis minket szívatnak az EU-ban, hogy nem bánunk velük elég jól. El vannak nyomva szegények.

2018. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Itt, Magyarországon. Leszögezem nincsenek barátaim semilyen nemzetiségű még magyar sem! De szlovákok és románok nagyon utálják őket, szerbek is itt meg mi félünk tőlük. Szerbiába ha meglátja a rác, hogy balhézik a szerbbel a cigány odamegy, segít általában, itthon Magyarországon meg nem, sőt. Ugyanakkor itt többlet lehetőség is jár nekik, pl. ingyen C jogsi most indult nálunk a városba, én nem mehettem, nekem fizetni kellett érte pedig akkor én is munkanélküli voltam, (most már nem :) ). Szóval itt.
2018. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyértelműen nálunk a legkisebb a szegregáció, de ebben az is nagy szerepet játszik, hogy nálunk nincsenek akkora gettók, mint a többi említett országban. A sikertől pedig mindegyik ország még igen messze van. Akkor beszélhetünk sikerről, ha már egy darab gettó nincs, ha minden terülteten a népességarányukhoz mérten azonos mértékben lesznek képesek reprezentálni magukat és megszűnik az, hogy életforma szintjén a társdalom nagy részétől merőben különböző minták alapján élnek nagyobb cigány csoportok. Ha sorrendet kéne állítani, akkor:


Magyarország

Szlovákia

Szerbia

Románia

2018. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban. Ott ugyanúgy dolgoznia kell, mint mindenkinek. Nem is mennek oda...

Amúgy a csehek kb 15 évvel ezelőtt tényleg szépen lerendezték őket, valami miatt lázadoztak, ők meg minden cigánysorra kiküldték a készenlétiseket és végigverték őket, azóta nagyjából rend van. De integráció? Na, az nincs sehol.

2018. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehez erre a kerdesre választ adni.

Szlovákiában nyugaton oláhciganyok elnek, akik viszonylag gazdagok és a falvakban/városokban élnek, viszonylag normalisan, de nem mindneki.

Középen vannak a romungrók, nekik kb a 40% uk integrálódott. Keleten meg hatalmas cigany telepek vannak, ahol 2-3 ezren is élnek, kutyát macskát patkányt is megeszik, szerintem ilyen Mo-n nincsen. De azt vettem eszre, hogy a cigany bűnözés Magyarországon magasabb és sokkal nagyobb a pofájuk itt, Sk-ban csendben vanna. Szerintem kb ugyan az az arány Sk-ban us Mo-n, utana jön Szerbia és végül Románia.

2018. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod. Áll. A legjobban. Mindenütt.
2018. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kassán nagyon rossz a helyzet + Eperlyesen is! Nagyon nagyok a gettók. Erdélyben és Románia többi részén is nagyon sok a gettóban élő roma. Bukaresten van Európa egyik legnagyobb cigány gettója. Szerbiáról nem tudok nyilatkozni, arról nem tudok semmit.


Magyarországon igazából csak Borsod-ban rossz a helyzet. De ott sem olyan rossz, mint pl Kassán... Ott rémálom

2021. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!