Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek lesz még egy...

Szerintetek lesz még egy népszavazás az Egyesült Királyságban a Brexitről, ha pontosan kiderülnek a kilépés feltételei?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Semmilyen ország presztízse nem engedi meg, hogy addig szavaztassanak valamit, amíg a nekik nem tetsző eredmény nem lesz. A népszavaztatásnak ez a szépsége és egyben a veszélye.

2018. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Értelmetlen lenne, hisz a kilépési folyamat már elindult, és nem megállítható. Max később arról lehet szavazni, hogy visszalépjenek-e. Majd ha sok év alatt letárgyalják a visszalépési feltételeket, akkor lehet úgy szavazni, hogy pontosan ismerik a feltételeket.
2018. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Az a hajó elment.
2018. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted arra a világpiac sokkal negatívabban reagálna mint magára a kilépésre
2018. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Most már hiába is visszakoznának!

Én például megsértődtem, akkor sem mennék oda vendégmunkásnak, ha egymillió Eurót fizetnének havonta, meg az összes muszlimot kirúgnák.

Nálam már elvágták magukat, még ha engem tennének meg királynak se mennék.

Úgy bizony, vége a dalnak, kihúzták a gyufát, nekem aztán könyöröghetnek most már...

2018. okt. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
63%

A demokrácia megcsúfolása lenne, ha újra szavaznának. A választópolgárok kinyilvánították a véleményüket és olyan nincs, hogy "jaj, de én utólag megbántam" vagy "aki nem szavazott valójában a maradás pártján volt".


A másik pedig, hogy a Lisszaboni Szerződés világosan rögzíti, hogy az 50. cikkely szerint bejelentett kilépési szándék nem visszavonható. Legkésőbb a bejelentés napját követően 2 év múlva megszűnik az érintett állam EU tagsága.

Itt már nem kell senkinek semmit sem elfogadnia, automatikusan megszűnik. Elfogadni, aláírni, parlamentben szavazni vagy népszavazást tartani maximum arról lehet, hogy milyen feltételekkel lépjenek ki, elfogadják-e az EU-val letárgyalt feltételrendszert.



Elég furcsának tartom, hogy a magukat végletekig demokratának, liberálisnak valló EU pártiak akarják megcsúfolni a demokrácia intézményét, azzal, hogy a népszavazás csak akkor legyen érvényes, ha nekik tetszik és addig szavaztassunk amíg az össze nem jön.

Továbbá annyira okosnak gondolják magukat, de még annyit sem tudnak, hogy a kilépési eljárást nem lehet megállítani ha elkezdődött.



Az EU-val kötendő megállapodás feltételrendszeréről lehetne szavazni, ez tény, de a sok "értelmes" úgyis azt hinné, hogy ha "nem"-mel szavaz, akkor a kilépésre is nemet mond és a végén a megállapodás nélküli Brexit valósulna meg. Miközben ezt aztán végképp nem akarják az EU pártiak, de sok közülük még a népszavazási kérdést sem értené meg. Borítékolható.

2018. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!