Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek magyarként mennyi...

Szerintetek magyarként mennyi esélyem van munkát találni, illetve letelepedni a balti államok valamelyikében?

Figyelt kérdés
Nem sok infót találtam a Baltikumról, mármint letelepedés, és munka szempontjából. Az éghajlata, természeti adottságai fogtak meg leginkább.

2018. okt. 24. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valamelyik nyelvén tudsz, vagy legalább angolul a megfelelő szinten akkor csak pénz kell a kiutazáshoz és a megélhetésed, a lakásod finanszírozására, amíg fizetést nem kapsz.

Interneten mindent el lehet intézni, kereshetsz munkahelyet, szállást, megnézheted a kiutazás részleteit.

Én így mentem ki Németországba, mert németül tudtam a szükséges szinten beszélni.

Elvégeztem a próbamunkát és két évig haza sem jöttem.

Van azért kockázata, ha nem felelsz meg, akkor költöttél a semmire.

Ha több pénzt viszel magaddal, akkor kint maradhatsz egy darabig és kint is kereshetsz munkát, ha az első nem válna be.


Ha valamilyen cég szervez oda munkát, régen olvastam ilyenről, akkor azzal kimehetsz és ha megszedted magad, kereshetsz később saját magad másik munkahelyet.

Túl északra inkább ne menj, az elég hideg magyaroknak.

Milyen szakmád van?

2018. okt. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem felejtsd el. Angliában ismerek letteket, meséltek sztorikat milyen országok azok. Nem csak a gazdaság van romokban, de a társadalom sem befogadó.

Ők pl nem Lettek, hanem Oroszok, akik kisebbségben élnek ott, és semmibe sem nézik őket, nem jogilag , hanem a társadalom kirekesztő az oroszokkal szemben. Persze ez nem jelenti azt, hogy egy magyarral is azok lennének, de a bevándorlás oda gyakorlatilag 0 szóval nehéz lesz.

Litvánia ugyanez, Észtország viszont már más, én inkább azt próbálnám a helyedben. Vagy Finnország, ott rengeteg magyar él.

2018. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Észtország gyönyörű, és valóban ott lenne a megélhetés a legkönnyebb, de az már nekem lehet, hogy nagyon hideg hely. Bár, gondolom, hamar hozzászokik az ember az ottani viszonyokhoz. Egyébként még nincs szakmám, tanuló vagyok, de mindenképp külföldön szeretnék dolgozni, élni. Azért is a balti államokra esett a választásom, mert beszélek oroszul, ami Észtországban sem hátrány, angolul is nagyon jól beszélek, ami annyira nem fontos ebben az esetben, de a fiatalabb lakosság megérti. Az adott ország nyelvét pedig addigra megtanulnám, nyelveket könnyen tanulok.
2018. okt. 25. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Remélem még nézed a kérdést. Nekem a nővérem 4 éve költözött ki Lettországba, megismerkedett valakivel és összejöttek, azóta együtt vannak.

Amennyire én látom az élete teljesen megváltozott nem volt még 23 éves amikor kiment, itthon kb vegetált, nem volt se szakmája se munkája se semmije. Teljesen jóra fordult vele azóta minden, mintha kicserélték volna. Persze ez inkább a párkapcsolat érdeme, nem az országé.

Nade a Balti országok. Én egyszer eltöltöttem 7 hetet Észtországban és kétszer voltam kint 1-2 heteket nővéreméknél Lettországban. Az igaz, hogy eléggé zárkózott népek, az észtek talán még jobban is. Nővéremnek sem volt könnyű, mert ahol elkezdett dolgozni, ott semmibe se vették, amíg nem tanult meg lettül. De minden kezdet nehéz. Nem mindegy, hogy egy gyárban dolgozol, vagy egyetemet végzett értelmesebb emberek között. Ő egy üzemben kezdett dolgozni, most egy komolyabb cégnél van, gyakornok asszem és sokkal pozitívabb a kép, mondjuk szinte csak angolul kell tudni :)

Az oroszok meg... Hááát. Az elmondások alapján szerencsétlen oroszok még 30 év után sem fogták fel, hogy ez már nem a Szovjetunió és mondjuk meg kéne tanulni az adott ország nyelvét a lettet észtet vagy mondjuk a litvánt. Merthogy nagyrészük nem hajlandó megtanulni a hivatalos nyelvet. Annak ellenére, hogy nyilván vannak szemétségek pl. a lettek részéről is, amennyire tudom az 1945 után betelpített oroszoktól egész egyszerűen megtagadták az állampolgárságot...

Senki sem szent, szóval ezen lehetne vitatkozni sokáig...

2018. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Leifur ***** válasza:

Szia! Hátha nézed még ezt a kérdést.


Valóban nagyon szép a természet mindhárom balti országban! Örülök, hogy más magyarokat is érdekel.


Észtország és Litvánia között már valóban van némi különbség hőmérsékletekben és fényviszonyokban is, persze nem eget rengető.

Ha Észtország túl hideg már neked, akkor valószínűleg Lettország is az lesz. Szóval egyedül Litvánia marad.


Ha van valami hasznos szakmád, azt most a Baltikumban nagyon díjazzák. Idegennyelveket beszélőket, programozókat kiköltözési támogatásokkal várják az itteni irodák.


Az észt nyelv a legkönnyebben elsajátítható a magyarok számára, aztán a lett még megdöbbentően sok hasonlóságot mutat, és a litván álla a legtávolabb, de az is tanulható.

A magyarokat mindhárom országban ismerik és inkább pozitív véleményük szokott lenni rólunk, mint nem.


Sok sikert, ha nincsenek anyagilag nagy elvárásaid, akkor én belevágnék a helyedben!

2019. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!