Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Merkel megbukott. Hogyan...

Merkel megbukott. Hogyan tovább? Hogyan hat ez majd Magyarországra?

Figyelt kérdés
Amúgy azt figyeltem meg, hogy aki nagyon nekimegy Orbán Viktornak illetve Magyarországnak (e kettő szinte elválaszthatatlan, amikor Orbán Viktor a kormányfő), az általában rövid időn belül megbukik.

2018. okt. 29. 17:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Merkel NEM bukott meg, szóval a kérdésed többi része sem érvényes!
2018. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem-e? Akkro mégis minek nevezzük, ha a kataszrofális választási eredmények hatására visszavonul a politikától?
2018. okt. 29. 17:12
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem ment neki Magyarországnak és én nagyon szeretném ha senki sem tenne egyenlőségjelet Orbán és Magyarország közé.
2018. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

#1

De megbukott!

A Spiegel most a legkeményebb, amely egyenesen arról ír a Vége című publicisztikájában, hogy a pártelnökség feladása után Merkel nem maradhat sokáig kancellár, sőt azt is odaszúrja a német vezetőnek, hogy aki fél az új választástól, az újraválasztástól, az fél a demokráciától is.

És ez az a sajtó, amelyik a tenyerén hordozta!

2018. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pedig a Sargentini jelentés is Magyarországról szól, nem a magyar kormányról, hiába próbálja ezt elhazudni az ellenzék. Meg kéne érteni, hogy ha megbüntetnek valahogy valkit, az Magyarország lesz, és nem a kormány. Magyarországot a mindenkori kormány képviseli, ezt a kettőt nem lehet jogilag elválasztani.
2018. okt. 29. 17:22
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Döntsd már el, hogy a Sargentini jelentésről kérdezel vagy Merkel-ről. Orbán nem Magyarország, sőt a kormány sem Magyarország.
2018. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

#6

De bizony, hogy Orbán Magyarország és a kormány is Magyarország, mert demokratikus választáson harmadszor kapott 2/3-os felhatalmazást, hogy Magyarországot vezesse és a világban képviselje!

Ha tetszik nektek, ha nem!

2018. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

"a kataszrofális választási eredmények hatására visszavonul a politikától"


ERRÖL szó sincs!!!


Csak a párfönökségröl mond le, de a politikában továbbra is részt vesz, ahogy eddig is!


Nem ártana az eredeti NÉMET oldalakat NÉMETÜL olvasni, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket!

2018. okt. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Minden olyan politikus megbukott vagy meg fog bukni aki az idegen bevándorlókat többre tartja mint a saját nemzetét. Merkel megbukott, Clinton megbukott, Macron is hatalmasat fog bukni majd nézzétek meg.
2018. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, és ezt főleg a 9-esnek mondanám, de igazából mindenkinek, mert úgy látom sokan abban a hitben élnek, hogy az egész politika arról szól, hogy vannak a migránspártiak meg ennek az ellenzői. Semmi más nem lényeges, csak ez a meghatározó. Ez annyira egyszerű, fekete-fehér gondolkodásra vall, hogy semmi értelme bármilyen vitát is folytatni erről. Én mondjuk személy szerint örülök, hogy Merkel ideje lejárt, de teljesen más okból, mint amit ez az egyszerű gondolkodásmódból kiindulva gondolná valaki. És azért is mondtam, hogy főleg a #9-esnek, mert Merkel, Clinton és Macron esetében is rengeteg más, sokkal hangsúlyosabb politikai húzás van, főleg gazdaságpolitikai, amik népszerűtlen(ebb)é tette őket. Ez mindhárom országban különböző, bár azért vannak hasonlóságok. Én szintén egyikükre sem szavaznék, nem is tudom melyikük rosszabb.

Az meg már csak hab a tortán, hogy amit Merkel és Orbán is ugyanúgy szeret elhallgatni, az az, hogy ők szövetségesek, ugyanis egy frakcióban csücsülnek az eu intézményében. Eddig is volt ezért rendkívül elnéző Merkel és a pártja Orbán bevándorláspolitikajával.

Szóval hogy a kérdésedre megpróbáljak válaszolni, fogalmam sincs. Hatalmas változás lesz ez Németországnak, az meg, hogy hogyan hat Magyarországra, nyilván attól függ, hogy alakul ezután a német politika.

2018. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!