Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa a világháború miatt...

Európa a világháború miatt vesztette el a hatalmát?

Figyelt kérdés
1890 ben egyértelműen európa volt a világ egyik vezető hatalma. 1920 ban viszont mintha ez semmi foszlott volna. Plusz miért tűntek el a királyok? 1890 ben európában a legtöbb országban királyság alkotmányos monarchia volt aztán puff eltűnt.
2018. nov. 15. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

Nem.

Nézz rá a Föld térképére és hasonlítsd össze Európa méretét, lakosságszámát, ásványkincseinek mennyiségét, hadseregének méretét, iparának nagyságát a Föld többi részéével.

Azért vesztette el Európa a hatalmát mert a többiek megtalálták a saját erejüket. Európa kicsi, a világ többi része jóval nagyobb. Méretéhez képest még most is sokkal nagyobb Európa hatalma.

2018. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor Brazíliának vezető hatalomnak kéne lenni.
2018. nov. 15. 15:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Am mi lett a britt gyarmatokkal? Hogy vesztették el? Indiát tudom de a többit?
2018. nov. 15. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

1. Az EU most is a világ egyik vezető hatalma. Egyes országok önmagukban is.

2. A kiráyságok azért szűntek meg, mert a hatalom súlypontja eltolódott a középosztály felé.

2018. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

3. Brazília vezető hatalom. A huszadik század első felében Dél-Amerika egyes országaiban volt a legmagasabb az életszínvonal, Brazília most is top 10-15-ös ország gazdaságilag és katonailag és még bőven van benne potenciál.


4. A gyarmatrendszert úgy vesztették el az európai országok, hogy vagy elvesztettek ellenük egy háborút vagy belátták hogy jobb békében elválni. Ahogy Indiában, máshol is kialakultak függetlenedni vágyó mozgalmak és már nem lehetett hatékonyan fenntartani a rendszert.

2018. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, gondolj a Brit Birodalomra. Az első világháború miatt hullott szet.

Ha kicsit mélyebben bele akarunk menni, a hatalom európai birodalmak kezében volt az imperializmus idején. Minden Európába vezetett, innen volt irányítva a föld. Elején még Amerika is, de aztán egyre függetlenebb lett Európától (nem csak politikailag, hanem gazdaságilag is )

Aztán ahogy erősebb lett, annál nagyobb szeletet akart a tortából.

Eljött az 1. Világháború, Amerika erősen bár, de nem "nagyhatalomként" lépett a vilaghaborúba.

De úgy akart kijönni. Utána zseniálisan nem úgy akarta uralni a földet, hogy gyarmatokat tart mint a brittek hanem, amerikanizálni minden kultúrát, ami eddig elég jól megy nekik.

Szóval a világháború után, ha összehasonlítjuk Amerikát és Európát, Amerika felé dőlt meg a mérleg nyelve szinte minden szempontból. A világháború sorsdöntő volt abban, hogy USA legyen a number one.

2018. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Volt hozzá köze. Az Angliai csatában Európa két technikailag vezető országának leendő mérnökei lőtték ki egymást az égből.

A tüzérek tank parancsnokok szintén viszonylag művelt emberek voltak.

Németországból sok tudós emigrált az USA-ba a háború előtt és a gémkapocs hadművelet során is.

2021. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ideológiai okokból vesztette el hatalmát a II.VH-s pusztulás okozta gazdasági okok orvosolhatóak lettek volna a az 50-es hatvanas évekbeli hatalmas nyugati gazdasági sikerekkel.


Létrejött és nagyhatalommá vált Sztálin alatt a SZU, és az USA után második legnagyobb fegyvergyártójává lépett elő, így tudta fegyverekkel és ideológiailag is támogatni a hajdani gyarmatokat, és nem csak a kommunistákat.


A II.VH után elbukott a klasszikus liberalizmus, azaz a konzervatív liberalizmus, és lassan felemelkedett a baloldali liberalizmus. Régebben tagadták hogy a feketék arabok mongoloid népek életének értéke annyira fontos lenne, így a gyakrmattartók nyugodt társadalmi támogatással verhettek le torolhattak meg gondolkodás nélkül minden felkelést. A baloldali és balliberális média viszont erőteljes tömegpszichológiai hatást gyakorolt a nyugati társadalomra.

Ahhpz hogy visszatereljék a gyarmati akolba ezeket a népeket óriási vérontásra lett volna szükség, ami nem volt probléma a 20.sz elején egy Brit kormánynak vagy Francia kormánynak a választásokon, sőt mint a "civilizáció terjesztői" még büszke is volt népük a gyarmati világ népei elleni véres megtorlásoknak. A II.VH után ez már egyre inkább botránynak számított. Gyakorlatilag már minden klasszikus "gyarmati rendrakás" fasiszta színezetet öltött a balra tolódott sajtó szemében. A politikusoknak sem jött be a rég várt hatás, hiszen nemhogy növelte hanem csökkentette népszerűségüket egy ilyen beavatkozás.


Szóval 1. ok a SZU külpolitikája fegyverexportjai, 2. ok Európa társadalmainak keményen balra tolása a média segítségével, és meghasonlása korábbi önmagával.

2021. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
PLusz a volt gyarmattartók közgazdászai rájöttek a mai modern gyarmattartás módszereire, minek megszállni egy országot és fenntartani egy igazgatást és a nagy hadsereget, amikor a csóró 3.világbeli emberek olcsó bérei mellet a bányák tulajdonjogával így is kilehet aknázni a helyi nyersanyagokat...
2021. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A folyamat sokkal régebbi. Az I. VH előtt az USA egy "vidéki ország" volt. Szépen lassan erősödött meg. A két háború között a leszerelési egyezmények következtében a brit haditengerészetet megelőzte az USA tengerészete. A háború Európa iparát a földdel tette egyenlővé. Ehhez jött a "kétpólusú világrend", ami a kontinenst gazdaságilag is kettévágta. Innen már ismerjük a történetet.
2021. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!