Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika és a szövetségesei...

Amerika és a szövetségesei mennyire erős gazdaságilag és katonailag?

Figyelt kérdés
Az érdekelne amerikai mennyire erős gazdaságilag meg katonailag a világon . Illetve a nyugat európai országok valamint minden más szövetségese pl Japán , Dél-Korea, Ausztrália stb. Mivel nekem annyira nagyon be akarja egy ismerősöm beszélni , hogy Oroszország a number one meg hogy Észak-Korea egy nap alatt legyőzi Dél-Korát meg az oroszok legyőznék usát amerikában 2 hét alatt stb

2018. dec. 4. 12:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja ha tudtuk linkeket küldeni ezekről azt meg köszönöm mert az ember az origo cikjeire alapoz
2018. dec. 4. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:
wikipedia
2018. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az ismid ritka nagy Russia-fanboy lehet :D

Észak-Koreához meg inkább nem is fűznék semmit..

2018. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is Amerika és Oroszország összecsapásától a Jóisten mentse meg a világot, ennek csak vesztesei lennének győztes biztos hogy nemlenne.

Manapság ez a tény tartja fönn a békét a világban.

2018. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hollófernyiges ***** válasza:
70%

[link]


Az USA közel tízszer annyit költ a hadseregére mint az oroszok. Már Szaúd-Arábia is megelőzte őket. Igazából emiatt keménykednek, hogy fenntartsák a presztízst de a háttérben már messze nem olyan szuperhatalom, mint a Szovjetunió idején voltak.

2018. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos azt is látni kell hogy feltünt egy harmadik nagyhatalom is a palettán ez Kína, és ez rossz hír az Amerikaiaknak mert Kína az Oroszokkal tartott nagy hadgyakorlatot, ami arra enged következtetni hogy Kína az Oroszokkal tartana egy esetlegesen kirobbant világháború során. Ez felboríthatja a jelenleg kialakúlt hadászati egyensúlyt.
2018. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg az USA az erősebb, de sosem lehet tudni, miképpen alakulna egy valóságos konfliktus.

A meglévő fegyverzetek alkalmazása nagyon függ a katonai doktrínáktól, a taktikai harceljárásoktól és az alkalmazott stratégiától.

A második világháborúban ilyen volt a Blitzkrieg, vagy villámháború alkalmazása, vagy a Douhet féle légi háború, aminek szellemében a bombázók még a repülőtereken megsemmisítik az ellenséges repülőgépeket.

Ehhez kapcsolódik a nukleáris első csapás elmélete, amellyel a támadó fél meglepheti az ellenséget, kilőve az ő nukleáris arzenálját.

Az ilyen és ehhez hasonló eljárások, harci taktikák remekül beválnak a szimulációkban és a hadgyakorlatokon, de kérdés, a valóságban mi fog történni, melyik fél az, akinek a fegyverei és a védekező és támadó doktrinái valóban alkalmasak az ellenfele semlegesítésére.

Akár a gyengébb fegyverzettel rendelkező is simán legyőzheti a másikat, de a legvalószínűbb a kettős katasztrófa.

2018. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!