Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi jelenleg a románok vélemény...

Mi jelenleg a románok véleménye Magyarországról?

Figyelt kérdés

Elsősorban erdélyiekhez szólok, akik napi szinten találkoznak velük.

Mit gondolnak Mo. politikájáról, Orbán Viktorról, az EU és Mo. kapcsolatáról?

Illetve tulnyomó részt gyűlölködő románok vannak, akik zászlókat égetnek, vagy a normálisabbak vannak többségben?



2019. jan. 10. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Azt ugyan várhatod hogy egy erdélyi válaszol itt neked. Minden netképes kivándorolt már németbe.

Az a véleményük rólunk hogy például korozsváron nem szóltak hozzám a románok mert magyarul kérdeztem. Az üzletben pedig nem szolgáltak ki akármilyen kedves vevő voltam. Ők nem tudták hogy harmincan voltunk kint ők meg csak eggyen. De nem csináltunk balhét. Még. :-D

2019. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom ahány ember annyi vélemény.
2019. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem van román ismerősöm.

ő azt mondta nemrég,hogy-na most ti is kaptok egy csaucseszkut,nagyon úgy néz ki.

2019. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Elso, meglepne hogy hany erdelyi van itt, aktivak is.

A tobbseg normalis, van nagyobb gondjuk is mint a magyarok szidasa. A kulfoldi politika meg tobbseget hidegen hagyja, a hirekben is egyszer lattam az egesz tuntetest.

Csak az utalkodoknak nagyobb a hangjuk, es ok kerulnek bele a magyar hirekbe.

2019. jan. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam.
2019. jan. 11. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Alapvetően azt gondolják, előrébb tart Magyarország, mint Románia, de nem sokkal. A politikai helyzetről csak a témában jártasabbak bírnak komolyabb tudással, a többséget nem érdekli, ahogy egy magyarországit sem érdekli igazán a szomszédos államok politikája.


Gyűlölködők vannak, de csak egy hangos kisebbségről van szó, azok is elsősorban a hegyeken túlról valók, nem Erdélyből - logikus, hiszen a migránsokat is ott utálták Magyarországon leginkább, aminek a közelében sem jártak. Ezek többnyire tizenéves hülyegyerekek vagy egész életükben sikertelen felnőttek, pont úgy, ahogy a szélsőséges emberek bárhol a világban. A többségnek nincs gondja sem az erdélyi magyarokkal, sem Magyarországgal.

2019. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tökösnek tartjàk Orbànt a romànok, legalàbbis akikkel én beszéltem errõl, a romàn politikusokat meg töketlennek akiket nem érdekel a nemzet, pl. a migràns betelepítési kvòta miatt sem nyivàkolt egy sem, pedig a romàn nép sem szeretne migrànsokat, van elég ingyenélõ így is, meg éhezõ is pl. sok nyugdíjas akik ledolgoztàk az életüket és most petrezsejmet àrúlnak az utcàn 1 lejért(kb.70ft), hogy legyen amit egyenek.

A németek pedig egyenesen imàdjàk Orbànt, aki nem hiszi olvassa pl. a die Welt facebook oldalan egy egy Orbànròl irt cikk alatt a hozzàszòlàsokat.

Egy erdélyi magyar voltam (vagyok és leszek)

2019. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, akikkel én találkoztam, mind leprának,Európa szégyenfoltjának gondolják Orbánt (persze nem annyira, mint Dragneáék bandáját).
2019. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor te lehet olyan körökben mozogsz, én csak magyaroktòl halottam szitkokat Orbànra, külföldön dícsérik, a multkor pl. egy lengyellel beszéltem, mondta, hogy sajnos csak 2 ilyen vezetõ van akik nemet mernek mondani az eu nak, Orbàn meg az õk miniszterük.
2019. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Angliában egy román csávóval beszélgettem 1-2 szót erről. Annyit tud, hogy Orbán az dzsipszi, és rasszista egyben. (ő mondta, így fejezte ki)

Ráhagytam, de elkezdtem mondani neki a tüntetéseket ami Budapesten van, hogy mennyire megosztottak a magyarok, köztük a romániai magyarok, mutattam neki képeket, stb. Láttam, hogy nem érdekli, meg átment a szó bukaresti meg párizsi tüntetésre. Én meg hagytam a témát, nem akarok románokkal politikáról beszélni, mert átcsaphat érzékeny területre nagyon hamar...

2019. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!