Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy fogja érinteni az egyszer...

Hogy fogja érinteni az egyszerű brit embereket a Brexit?

Figyelt kérdés

A brexitre nagyobb arányban a szegényebb, elesettebb vidéki britek szavaztak. Teljesülni fognak a brexithez fűzött reményeik? Jobban fognak ők ettől élni?


Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy belehallgattam ma egy brit rádió erről szóló szenvedélyes vitájába, de nem lettem okosabb. Az egyik fél szerint a brexit a kisembereknek például azért is nagyon rossz lesz, mert felmennek az élelmiszerárak. Britannia az élelmiszer nagy részét külföldről hozza. Az EU-ból ez eddig vámmentesen jött, a brexit után viszont a vámok meg fogják drágítani az árakat. Erre a másik fél azt mondta, hogy nem nőni, hanem csökkenni fognak az élelmiszerárak, mert az EU előírások miatt az EU-n kívülről érkező árukra magas vámot kellett kivetni, ezeket viszont a jövőben sokkal kisebb vámokkal tudják behozni Ausztráliából, Afrikából stb., és ez lenyomja az élelmiszerárakat. Aztán vita alakult ki arról, hogy Britannia az EU-ból vagy Ausztráliából hoz-e be több marhahúst, de a brexitpárti ember szerint meg lehet változtatni a beszerzés irányát.



2019. jan. 15. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz brexit.
2019. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
dehogynem lesz
2019. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Jó alaposan meg fogják szívni. És meg is érdemlik.
2019. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Erre a másik fél azt mondta, hogy nem nőni, hanem csökkenni fognak az élelmiszerárak, mert az EU előírások miatt az EU-n kívülről érkező árukra magas vámot kellett kivetni, ezeket viszont a jövőben sokkal kisebb vámokkal tudják behozni Ausztráliából, Afrikából stb., és ez lenyomja az élelmiszerárakat."


Vajon melyik az olcsóbb: vám nélkül hozni a kaját a szomszédból vagy vámmal (még ha alacsony is) a világ másik feléről? És ez csak egy iparág. Én ebben a magyarázatban nem látok logikát. Csak egy személyt aki réved a múltba (mint sok vidéki angol) és szeretné visszahozni azokat a birodalmi időket amik már nem jönnek vissza soha.

2019. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 - Tényleg, most hogy így írod, nekem is beugrott, hogy a brexit mögött nem kis részben ez az eszme és propaganda állt: Cseréljük le az EU-t az egykori Brit Birodalomra! Megszabadulva az EU béklyóitól, velük majd sokkal jobb feltételekkel kereskedhetünk, és ez óriási hajtóerőt ad nekünk. Hát tényleg eléggé kétséges elképzelés.
2019. jan. 20. 09:40
 6/7 anonim válasza:

Az egyszeru brit mar most is sziv, csak el lett nekik adva, hogy ez mind a kelet-europai bevandorlok miatt van. Arrol sose volt szo, hogy az EU-n kivuli bevandorlas ugyanolyan merteku, ha nem nagyobb.

Bejartam az egesz orszagot. Hihetetlen merteku a szegenyseg eszakon. Ott is bezartak a gyarakat, banyakat.

12 ev alatt sokat romlott a font vasarloerteke, a turizmus vergodik, nem talalnak munkaerot videkre, a varosokban meg csak idiotak vannak, ahol dolgozom ott is mar vesztettunk klienseket, es ez csak egy kis hotel.

40000 nover hianyzik akiket az EUbol potoltak.

Nagyon nagy szarban van ez az orszag is es igen nagyon sokan bedoltek ennek a "make Britain great again" slogennek.

2019. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez az utolsó nagyon fontos észrevétel volt. Bennem itthoni magyarként is volt némi csodálat a fantasztikus Nagy-Britannia iránt, és hajlottam rá, hogy nem hoztak rossz döntést ezzel a brexittel, csak megszabadulnak a befizetésektől meg egyéb béklyóktól, amit az EU jelentett. Mondjuk én csak a 90-es években jártam kint kétszer rokonoknál, akkor nekem egy álomvilágnak tűnt az ország a maga tradícióival, a nagyon udvarias emberekkel stb. Úgy gondoltam, hogy ez elég alap lehet az önállósodáshoz, de akkor ez nem így látszik ma. Bevallom, még fontot is akartam venni, mert arra gondoltam, hogy a mostani zűrök után hamarosan rendbe jön az ország, de ezek után nem veszek.
2019. szept. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!