Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mire fel utálják enyire a...

Mire fel utálják enyire a Szerbeket?

Figyelt kérdés
Értem én hogy maguknak kedves Magyarok hiányzik vajdaság. Sajnálatom fejezném ki hogy 45 ezer Magyart megöltünk.De Tito aki megparancsolta adot AUTONOMIÁT Vajdasáfnak.1956 idejében magam is osztottam a Magyar menekülteknek kenyeret.Tito kinyitotta Jugoszlávia határait előtetek akkor.Aki asztán elvette az Autonomiát arra én sem vagyok büszke!Szerbek nagyon sok vérengzést csináltak abban az időben... De nem fér a fejembe amit ők csináltak előtte/közbe arrol senki sem szól semmit!Pl a Kosovoa a muzulmán terroristák már régóta terror cselekményeket tettek.Szerbia kikülte akkor erőit harcolni velük... Aztán NATO lebombázta vajdaságot is.Volt valamo köze Koszovóhoz?

2019. jan. 16. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nekem személy szerint nincs velük problémám
2019. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs velük bajom, leszámítva, hogy egy eléggé primitív nép, én pedig nem szeretem azokat a népeket, akik még a magyaroktól is rosszabbak ilyen téren. Már a magyarokat is éppen elég elviselni ilyen téren.
2019. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szoval akkor én vagyok primitív?
2019. jan. 16. 22:18
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom azt aki nem érti mit mondok!

Aki szeretne kijavíthat!

2019. jan. 16. 22:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok szerb van,aki érti a történelmet,és rendes ember. Ezekkel sosem volt semmi gondunk szerintem. A szüleinktől is mindig azt hallottuk hogy a 80-as években milyen nyugodtan élt együtt mindenki,a magyarok megtanultak szerbül,mert szerbekkel is barátkoztak,és a szerbek is nyitottak a magyarok felé. Sajnos ma már nem ez a helyzet..

Akik ide települtek a 90-es években máshogy tekintenek ránk mint a szerbek akik régóta velünk éltek. Rengeteg nacionalista szerb került elő,akik igazából valami identitászavarban szenvedhetnek,mert legtöbbjükről kiderült hogy igazából ő maga sem szerb,hanem macedón,boszniai, vagy esetleg horvát szülőkkel költözött ide. De a nagy Szerbia zászló/térkép/címer van a szíve fölé varrva.

Az ilyenektől rendszeresen megkapjuk hogy "mit keresnek itt a magyarok?","ez mindig Szerbia volt".

A gyerekeiket is erre nevelik. 14 éves koromban az utcán egyszer nekemjött két ÓVODÁS korú szerb gyerek,és elkezdtek köpködni utánunk hogy "phhujj madjari" amikor elmentünk mellettük magyarul beszélgetve.

Alsós koromban az egyik barátnőmet elverte egy másodikos fiú mert magyar volt,és vissza mert pofázni amikor lek.u.r.v.a.magyarozta.

A mi generációnk már nem tanult meg szerbül. Sem az utánunk jövő. Sem azutáni. Mi már nem barátkoztunk szerbekkel,sőt nem is mertünk előttük beszélni mert csak agressziót láttunk rajtuk.

Az meg csak egy része a történetnek hogy hova vezette őket a büszkeségük. Mindig csak bajba kerülnek,mindig csak a bajt keresik,nem tanulnak a hibáikból,csak verik a mellüket a nagy semmire,miközben mindenki megútálja őket a világon. A semmibe taszították ezt az egykor valamire való országot is. Miután a legtöbb magyar elment innen a tarthatalan körülmények miatt,mostmár az ő népük is elmegy. Még ők maguk is utálják az országot,mert élhetetlenné tették. Amikor mindenki nekiállt magyar állampolgárságot kérni,hirtelen a szerbek is beálltak a sorba. Előkotorták minden magyar felmenőiket,hátha akad valami használható.

Saját fülemmel hallottam Újvidéken a buszállomáson beszélgetni két szerb nőt arról,hogy ők bizony beadták a papírt,és habár egyik sem tud magyarul,majd összedobnak egy két szót és jó lesz. Az egyik ismerősöm személyesen adott magyar felkészítő órákat az ilyeneknek. Betanulnak egy szöveget,hogy megkapják az állampolgárságot és elhúzhassanak. Ilyenkor már hirtelen jók vagyunk. Tönkretesznek mindent aztán elhúznak tovább,és ott is elégetnek mindent maguk után.

Olyan törvényeket hoznak amiket már kínomban nevetek. Míg más országokban támogatják a tehetségeket,nálunk bevezettek pl egy "zenész adót",amivel kizsebelik azokat a nyomorultakat akik még itt akarnak maradni. Támogatás nincs,zenész adó van. Érted. ADÓ azért mert hobbiból csinálsz valamit,amivel felpezsdíted a szórakozóhelyeket,hogy legyen egy kis szórakozása az itt maradt 20 embernek. És ráadásul ingyen,mert a zenészek csak útikölségért zenélnek. De az adót fizetni kell. És zenészengedélyt is kellett hozzá csináltatni,ami nélkül 300 000 din büntetést kell fizetni (!!!)

A minimálbér arra nem elég hogy az ember kitörölje vele a s.e.g.gét.

Mintha direkt el akarnának kergetni innen. Nagyon kevesen maradunk akik ragaszkodunk az otthonunkhoz,de ahelyett hogy hálásak lennének,megköszönnék,támogatnának,még jobban megnehezítik az életünket,hogy biztosan kihaljon az ország.

"Víz leengedési" adót kell fizetni annak is akinek nincs is földje!

Amikor elkezdék a központi csatornázást bevezetni a városunkban mindenkinek automatikusan fizetnie kellett a csatorna adót,még ha nem is vezették be!

Teszem hozzá,ezt a csatornázás dolgot is úgy vezették be,hogy kötelező,büntetés jár ha nem vezetteted be,viszont neked kell kifizetni valami akkora összegért,mint a minimálbér. Sokaknak összesen nincs annyi pénzük. Erre normális helyeken az állam kap pénzt. Valószínűleg volt is rá,de ellopták.

Egy alkalommal be kellett fizetni 200 dint. Csak úgy. A semmire. Indoklás nem volt. Kaptunk számlát,kötelező. Ennyi. Nagyon sok öreget beijesztettek vele,befizették. A postán megkérdezték mire megy,ott sem tudták megmondani.

Tavaly előtt kicserélték az utcai lámpákat,amire szintén a község fizetett valami nevetségesen elképesztő nagy összeget. Az új lámpák maguk alá világítanak,és ha az egyik odalon ég,a túloldalon a járdán olyan sötét van hogy akár nyugodtan erőszakolhatnak a bokorban. Nevetséges ami itt megy :D



Ezért mondják hogy primitívek. Egy primitív,buta,barbár népség.

Eleve ezzel a bika fejjel,amivel mennek az utcán. Ahogy egy ismerősöm mondá: "Úgy néz,hogy ez most vagy megöl,vagy megb.a.sz".

Olyan agresszívek foyton,hogy még egy póznát is megvernének.

Meg mi ez a lövöldözés mánia náluk?! Esküvőn? Really? Hány esetről hallunk hogy valaki megsérül az esküvőn mert meglövik,visszaesik a golyó stb.

Abból is sok minden érződik,ahogy a legtöbben beszélnek. SIKÍT róluk a butaság,a beszédmódjukon,a bamba tekintetükön. Nem mondják pl hogy "tessék?" hanem "mivan",vagy "hah?". És ez persze megesik más néppel is,szó se róla..de hogy ilyen tömegesen??

Már a nyelvtanuk is röhej.. Az hogy mindent úgy ejteknek ahogy mondják... Középiskolában össze is nevettünk ezen,hogy épp olyan minta annyira buták lennének hogy nem tudják máshogy megoldani ezért megoldották a legegyszerűbb módon mint a gyerekek.

Az egyik SZERB szobatársam volt ezen kiborulva akkoriban,mikor az Exit fesztiválra hirdették a Depeche Mode-ot. Nagyban kiplakátolva hogy "DIPEŠ MOD". Az is mekkora paraszt húzás már,hogy mindenhol hivatalossá tették ezt a nyomorult kocka betűiket. Mindenki halad a korral,modernizálódik,mi meg zuhanunk vissza a középkorba. Nagyon sok magyar nem is ismeri ezeket a betűket,hiába tanultuk a suliban,nem tudom folyékonyan olvasni mert nem szoktam hozzá. Úgy kell olvasnom a hivatalos papírjaimat mint egy elsős az olvasókönyvet. Újvidéken,a buszokon is szépen átírtak mindent cirill betűkkel. Az egy dolog hogy mi még valahogy kibogarásszuk hogy hova megy,de mi lesz a turistákkal? Exit idején tele van küldöldiekkel a város. Arra nem gondolnak?

Nem rosszból,de mégha nem is ismernék szerbeket,már a tekintetük és a kiírásaik alapján megállapítanám hogy nem egy szimpatikus népség.

Az is kedves,hogy a betűiket sem úgy ejtik ahogy más "kultúráltabb" népek. hogy "áá,béé,céé", vagy "éjj,bíí,szíí" hanem csak simán,parasztosan: "á,bö,cö,kö,nö,rö..."

Azokban a városokban ahol kint iszogattunk a parkban,ha magyar társaság közelgett,elhaladtak mellettünk szó nélkül,a saját dolgaikkal voltak el,beszélgettek.

Ha szerb társaság közeledik,már messziről látni hogy úgy jönnek mint a farkasok,nézik hogy kibe köthetnek bele. Egy ilyen alkalommal azért jöttek oda mert velünk volt egy másik városból származó barátom. Körbeszagolgatták,körbejárták mint a kutyák hogy ez ki és mit akar,verjük meg. A barátnőm azzal tudta megmenteni a helyzetet hogy elterelte a témát és meghívta őket is közénk inni.

Egy másik ugyanilyen alkalommal,ugyanezt az ismeretlen barátomat környékezték meg mert még nem látták és még magyar is. Ott csak a csoda mentett meg hogy nem kalapáltak el mindnyájunkat mert isten bocsá' kint ittunk egy másik városból származó barátunkkal és magyarok voltunk.

A korrupt,nevetséges kormányról meg ne is beszéljünk.

Hirtelen ennyi. Ezért utálják sokan a szerbeket. És erre sajnos nem lehet azt mondani hogy háát biztos csak rossz emberrel találkoztál. Én már rengeteg helyen éltem-jártam Vajdaságon belül. Mindenhol ezzel találkoztam,és minden ember ugyanezt írta le róluk,egymástól függetlenül. Mindenki tudja hogy milyenek. Ez tehát nem véletlen.

Szeretném hozzátenni,ahogy az elején is,ez NEM vonatkozik mindenkire aki szerb,attól hogy az a nemzetisége. De Vajdaságban bizony ez a NAAGY többség. Természetesen ismerek nagyon kedves szerb embereket akik hajlnadóak pár szót magyarul is megtanulni,nyitni felénk,hajlani a megértésre. Vannak akiket hidegen hagy a nemzetiség,mindenkivel elfogadóak,és nyitottak hiszem van sz.a.r ember angol,magyar és szerb között is. De ha egy nép kollektíven így viselkedik éveken át,akkor ne csodálkozzon hogy nem kedvelik.

2019. jan. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Teszem hozzá,te az említett kivétel tagját képezed,már eleve azzal hogy tudsz magyarul. Minden népnél értekelendő hogyha hajlik a másik megértésére. Sosem az ilyen emberek azok akik agresszíven köpködnek a másik után. Ez a kettő nem fér össze.
2019. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem a koszóvóiak a terroristák hanem ti szerbek. Srebrenicát már el is felejtetted? Mocskos népirtó szerbek.
2019. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Én mindenkit utálok.
2019. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszovoba az Albánok kezdték:)... Persze arról nem beszélsz hogy néhol velünk mit tettek...
2019. jan. 17. 18:38
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Nehogymár még te kezdjél sírni. Mindenki látta mit tettetek Boszniában. És még kérdezed miért utálják a szerbeket?
2019. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!