Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » India ugyan egyre erősebb de...

India ugyan egyre erősebb de mégis nagyon nagy a szegénység, miért?

Figyelt kérdés

És miért ilyen brutálisak az emberek? Szinte minden héten olvasni hogy egy tucat férfi erőszakolt meg egy nőt, rengeteg gyereket rabolnak el stb stb. India több ezer éves kultúra bölcsője és a mai "árja" népesség mégis ilyen brutális. Miért?

Illetve az északi muzulmán területeken történik vagy a déli "dravida" le szarmazottaknal?


2019. febr. 9. 15:05
 1/2 anonim válasza:
84%

Azért mert alig van oktatás, a GDP növekedés pedig 1 milliárd emberen terül szét és teljesen aránytalanul.

Egyébként a mai indiai ember kultúrájáról annyit, hogy némely városaikat ellepik a majmok és a patkányok mert még mindig istenként tisztelik őket, általánosak emiatt a járványok, erősen hisz a kasztrendszerben, a leánygyermeket pedig semmire se tartják szinte. Ebből levezethető a hozzáállásuk nőkhöz is.

2019. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a világon mindenhol vannak idióták és erőszakos emberek, Indiában pedig rengetegen élnek, így sok ilyen van belőlük. Másrészt a kultúra miatt lánygyereket drága férjhez adni a hozomány miatt, így az elmaradottabb részeken egyszerűen megölik a 2. 3. stb. lánygyereket, mert az egész család elszegényedéséhez vezetne felnevelni. Ez ahhoz vezetett, hogy kb 60 millióval több férfi van ma az indiai társadalomban, mint nő, ami frusztrálttá teszi őket. Egyébként én elég sokat netezek, de minimum hónapok óta nem láttam ilyen jellegű cikket, ami friss sztori lett volna. A szegénységük pedig materiális értelemben értendő csak, a vagyonfelhalmozás náluk nem annyira az életük értelme, mint a fejlett nyugati társadalmakban (amit talán nehéz egy kicsit megérteni innen). Ők spirituális életet élnek elsősorban. Egyébként az én általános tapasztalatom alapján nagyon nyitott és barátságos nép, hozzám sokan jöttek oda beszélgetni, érdeklődni, többségük nő vagy kislány volt (én is nő vagyok). Vagy többször kérés nélkül is segítettek útbaigazítani az utcán. Az építészetük pedig lenyűgöző. Amit én nem értek velük kapcsolatban az a mérhetetetlen szemetelés, mindig, mindenhol mindenki szemetel, undorító.
2019. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!