Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok a rómaiak vagy...

A románok a rómaiak vagy albán nép leszármazottai?

Figyelt kérdés

2019. febr. 26. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
2019. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

#1

Nos, ebből sem kaptunk választ, csak a már ismert teóriákat.

Én szubjektív alapon hajlok az albánokra, mert azok ilyen mufurc, barátságtalan népek.

A "római olaszok" meg imádni való emberek, de ebből nem készülök tudományos előadásra.:)

2019. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

#2

Ha a tudósok sem tudnak biztosat akkor egy átlag ember honnan tudná. Véleménye lehet mindenkinek csak annak nem sok köze van a valósághoz. De nem is értem azokat akik azon rugóznak hogy ki honnan származik. Inkább az a lényeg hogy hova tartunk.

2019. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ők az egyetlen homoszexuális nép, hiszen saját bevallásuk szerint Decebalus(utolsó Dák király) és Traianus (római császár) leszármazottai.
2019. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Az albánok és a cigányok rokonai. A mai Albánia területéről érkeztek a mai Románia területére a XII-XIII. század környékén. A nyelvük azért latinosodott el, mert annak előtte az ókori Rómában voltak rabszolgák.
2019. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

#3

Csak tudnám, hogy ezt miért nekem írtad?

Nem én tettem fel a kérdést, nem állítottam semmit szentírásként és egy hangyányit nem érdekel a románok eredete.

2019. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Sem az albánokhoz, sem a cigányokhoz nincs közük.

A cigányság beépítette a nyelvébe a román nyelvet, de két külön népről beszélünk.

Az albán pedig szláv eredetű nép, a román újlatin. Semmi közük egymáshoz.

2019. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A románok ősei Albánia és Macedónia területéről érkeztek Havasalföldre és Moldvába, ahol akkor a kunok éltek szétszórtan. Ők lovas nomád türk népcsoport voltak, akik a 13. század elejéig uralták a kelet-európai sztyeppe nagy részét. Aztán a mongolok elűzték őket onnan, akkor telepedtek a Kárpátok előterébe (Moldva, Havasalföld), a magyarok el is kezdték őket téríteni (lásd Milkói püspökség), de amikor a mongolok oda is elértek, akkor beköltöztek Magyarországra. Azonban a magyarok mongol kémnek kikiáltva őket rájuk támadtak,ekkor kivonultak az országból dél felé, majd a mongol invázió elmúltával visszatelepedtek Moldva és Havasalföld területére. Illetve jöttek vissza Magyarországra is, de nem tudtak megférni a már letelepedett életmódot folytató magyarokkal a nomád kunok, ezért kiverték egy részüket az országból, azokat akik nem voltak hajlandóak felhagyni a nomadizmussal. Ekkor ők is visszatértek a Kárpátok előterébe.

Aztán ők rázták gatyába a pásztorkodó románokat, az első uralkodóik, pl Basarab vagy Tepes vajda, kun származásúak voltak, meg ők alkották a román hadsereg vezető rétegét is, azért voltak kezdetben sikeresebbek. Később teljesen beolvadtak a kunok a románságba.

2019. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja azt lehagytam, hogy a románok ősei a 12. - 13. században vándoroltak Havasalföld és Moldva területére Albániából és Macedóniából, majd ott telepedtek rájuk a kunok.
2019. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

#7

Szerintem tévedsz, az albánok feltételezett ősei az illírek, akik biztosan nem szlávok voltak, ráadásul az albánok nyelve a göröghöz áll nagyon közel. Amúgy valszeg a románok ősei is az illírek voltak.

2019. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!