Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kinek van igaza a Zsidó-Palesz...

Kinek van igaza a Zsidó-Palesztín konfliktusban?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy kezdődött az egész? Izrael területe nem mindig is a zsidóké volt? Hogy kerültek oda az Arabok? Teleszülték, majd elfoglalták? Most meg a zsidók visszaveszik ami megilleti őket?

Vagy hogy volt az egész és hogy kezdődött?


Magyarország melyik félt pártolja? (Ahogy elnézem, Nyugat Európa és Észak-Amerika nem fogadja el Palesztínát mint ország.)


A kérdés a tiszta és egyenes válaszok/magyarázatok miatt került kiírva, saját véleményekkel karöltve. (Illetve mindenhok mindig mást találtam, függ attól ki-kit pártol..)



2019. márc. 2. 10:51
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Most olvasom palesztín pártoló Facebook oldalakon és angliai hírportálokon, hogy Izrael nem akar békét kötni a palesztínokkal, és mindenki ócsárolja a zsidókat kommentekben (leginkább muszlim nevűek), hogy meg kell állítani a rasszista zsidókat, igazságot a palesztínoknak, gyerekeket mészárolnak az izraeli katonák, képeket tesznek be lerobbantott fejű muszlim 3 éves gyerekeről stb..


De nem volt lehetősége az araboknak a békés megállapodásra? Mert más oldalakon pedig azt olvastam, hogy a zsidók képesek lettek volna megállapodni, hogy egymás mellett éljenek, vagy ha kell meg is kapják az iszlám lakott területeket, sőt nagyobbat kaptak volna mint a zsidók, csak az arabok nem fogadták el, hanem úgy voltak vele majd megoldják szépen háborúval és megszakítottak minden támogatásokat.

Csak végül megszívták, mert más arab országok segítségekkel sem tudták elnyomni Izraelt. Most meg amikor már veszett a dolog, siránkoznak a békéért.


Most ebből is melyiknek lehet hinni? Nekem eddig a zsidók szemszögéből logikusabbnak tűnik ez az egész konfliktus. Olyan, mintha az emberek nem is a palesztínokkal lennének, hanem inkább csak a zsidók ellen...

Nem tudom minek/kinek és milyen forrásnak lehet hinni.

2019. márc. 2. 14:45
 12/39 A kérdező kommentje:
Megszakítottak minden tárgyalásokat*
2019. márc. 2. 14:47
 13/39 anonim ***** válasza:

És hogy még cifrább legyen, Izraelben is bemutattak egy Kennedy-gyilkossághoz hasonló Barba-trükköt. A 90-es évek zsidó-palesztín békefolyamat egyik fő alakját, a zsidó Rabint egy ortodox zsidó lőtte le, ugyanis Izraelben sokan durciztak a békefolyamat miatt, mondván, az a terület nekik jár, az arabusoknak meg semmi és punktum. És persze palesztín oldalról is csak elindul pár rakéta időnként. Mindkét oldalon ennyi sérelem, keserűség után már nincs esélye semmiféle békefolyamatnak, pláne úgy, hogy valahogy csak kiújulnak mindig a harcok egyik vagy másik oldalról.


"Magyarország melyik félt pártolja?"

Izraelt, ez egyértelmű. Bár a pártolás nem a legjobb szó, hisz a csicska mióta pártolja a gazdáját?

De ez nem volt mindig így :) Gyűröttebb képűek még emlékeznek a szocializmusból a szlogenre: "A Szovjetunió támogatja az arab népek igazságos felszabadító harcát!"

2019. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
2019. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

A zsidok nepirtast hajtanak vegre a palesztinok kozott:

https://www.youtube.com/watch?v=09P0gUh-hBY

2019. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Az izraeli hadsereg a gazai hataron bekes tuntetoket gyilkol (az utolso kockakon ez nagyon jol latszik)

https://www.youtube.com/watch?v=li8Sq2V81TU

2019. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

És az izraeli katonák nyomorékokra is lőnek (igaz, csak a durranást hallani, és az is egy kicsit elkésett, dehát nyilvánvalóan izraeliek lőttek szegényre, nem?)

https://www.youtube.com/watch?v=AmypYzeDAD0&fbclid=IwAR1GQtf..

2019. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

A palesztínoknak is van propaganda gyártójuk? Milyen sokban hasonlítanak ránk, magyarokra :)


Akkor ezért támogatja sok magyar a palesztínokat?

Észrevettem itt gyk-n pár másik kérdésnél, hogy fölényben vannak a palesztín támogatók. Aki nem az Izraelieket sajnálta a válaszában, le lett pontozva és el lett hordva mindennek, akkor is ha forrásokat is jelöltek meg. Míg aki a zsidókat szidta, fel lett pontozva szépen mindenféle alátámasztások nélkül és neki adtak igazat.

Pedig így elég egyértelműnek tűnik az ügy.


Mégegy kérdés. Felfigyeltem arra, hogy még elég sok arab él Izrael területein belül is. Azokkal mi van? Mert nem hinném, hogy azok is gyilkolva lennének, mivel évről évre egyre többen vannak.. (ez utóbbit nem tudon hiteles-e).

Vagy azok csak örülnek, hogy egy erősebb és fejlettebb országban élhetnek, mint Izrael, cserébe lemondanak az "izrael nem létezik és ez nem az ő földjük" ideológiáról, és élnek a jó lehetőséggel?


Valamint láttam képeket, hogy létrával másznak be az arabok Jeruzsálembe imádkozni a ramadán idején.

Ha tényleg úgy van ahogyan azt sokan hiszik még a nyugati világban, hogy el vannak kergetve és hajtva a muszlimok, akkor miért másznának be?

Hisz ha tudnák, hogy a halál vár rájuk odabent a zsidó figyelt területeken, úgysem mennének be.. Nem?

2019. márc. 2. 16:44
 19/39 A kérdező kommentje:

#18 Aki nem a palesztínokat sajnálta a válaszában, le lett pontozva és el lett hordva mindennek**


Véletlen izraelieket írtam, javítottam.

2019. márc. 2. 16:46
 20/39 anonim ***** válasza:
61%

#4 nem létezett, mivel megszállás alatt elég nehézkes államot alapítani.


Azok akik ma izraeliként élnek, semmi közük nem volt a 2000 évvel azelőttiekhez, csak annyi, hogy ugyan azt a vallást vették fel.


A régi zsidók ott maradt, majd iszlám vallást felvett leszármazottjai, azok akiket ma palesztinoknak hívnak.


A ma magukat zsidóknak nevezők, pedig főként a kazár királyságból származnak (ami felvette a zsidó vallást állami vallásként), majd onnan szétszéledve össze vissza keveredve az európai népekkel.


Aztán a holokauszt után kitalálták, hogy egy mesekönyvre (biblia) hivatkozva, ők akkor vissza akarnak térni, oda ahonnan a mese szerint 2000 éve elüldözték őket.


Ehhez kezdettől fogva megvolt a politikai, és pénzügyi hátszelük az USA-tól(kárpótlás, és a zsidó üzletemberek befolyása), akik még briteket is befenyítették, majd később a katonai támogatás is megvolt, már a terrorista korukban is (irgun, lehi, és a többi terrorszervezet), amiből később a hivatalos államalapítás után izraeli hadsereg lett, és a terrorista vezérekből pedig miniszterelnökök.


Hiszen a terroriszervezet, és a hadsereg között az a külömbség, hogy az előbbi nem tartozik hivatalosan elismert államhoz, az utóbbi pedig igen. Más külömbség nem nagyon van.

2019. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!