Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagyjából az arab országoknak...

Nagyjából az arab országoknak mennyi ideig vannak bebiztosítva a kőolaj miatt?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem mikor fogy ki a "készlet?"


És mért jelent problémát, hogy dollárba adják a kőolajat?



2019. márc. 7. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Annyi tőke halmozódott ott fel, hogy annak a forgatásával olaj nélkül is -költői túlzással- örökké el tudnának lenni.
2019. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt hallottam hogy elkezdtek cégeket felvásárolni - ebből nem tudom mi az igazság de megvették a BWM-t,Pepsi-t?
2019. márc. 7. 19:39
 3/4 Legális Technocol ***** válasza:
59%
A kőolaj csak egyik terméke a kutaknak - ahol viszont van olaj, ott van földgáz is. Mivel ez eddig közel sem volt olyan értékes, hogy megérje foglalkozni vele azt simán elégették vagy visszapumpálták a földbe, viszont ahogy a kutaik öregednek és a földgáz világpiaci ára is fentebb kúszott, most már abból is nő a termelésük. Földgázt (vagy abból például hidrogént) még akkor is bőséggel tudnak előállítani, mikor az olaj már fogytán lesz.
2019. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gazdaságpolitikájukon múlik. Venezuela is olajban gazdag, aztán úgy döntöttek, jó ötlet s kommunizmus.
2019. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!