Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagyhatalmak hagynák, hogy...

A nagyhatalmak hagynák, hogy Németország és Ausztria egyesüljön?

Figyelt kérdés

Ezzel létrejöhetne a nagy-német egység, és Németország még nagyobb hatalom lenne.

De hagynák ezt a nagyhatalmak? Már az NDK NSZK egyesülésnél is húzták a szájukat.



2019. márc. 14. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem, túlerős egység lenne.
2019. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nèmetország és AUsztira soha nem akart és soha nem is fog egyesülni. Totál más a két ország, csak a nyelvük ugyan az, de még abban is nagy dialektus van.

Ahhoz, hogy ilyen elöforduljon óriási nagy problémának kell lenni a világban, hogy ez a két ország egyesüljön.


EGyébként a svájciakkal miért nem akarod egyesíteni öket? Svájc egy részén németül beszélnek.

2019. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Egy XXI.-századi anschluss?


Hm.

2019. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Miérrb az európai egység ellen kinek van kifogása (Orbánon kívül)? És mit tudnak ellene tenni?
2019. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem.


Egyrészt ezek a törekvések eléggé lecsillapodtak, másrészt a gazdasági, politikai viszonyok is megváltoztak.

Az osztrákok döntő többsége sem tenné ezt.

2019. márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok. Nem fejeztem be, mert elküldte véletlenül. :D


Nem.


Egyrészt ezek a törekvések eléggé lecsillapodtak, másrészt a gazdasági, politikai viszonyok is megváltoztak.


- Az osztrákok döntő többsége sem tenné ezt.

- Ausztria mára már simán lehagyja Németországot életszínvonal stb. tekintetében, szerintem ezt nem áldoznák fel az osztrákok.

- Az 1955-ös osztrák államszerződés, ami kimondja Ausztria függetlenségét sem tenné ezt lehetővé.

- Mára már az EU-nak köszönhetően sokkal könnyebbé vált az átjárás, ingázás stb, szerintem ez pont ideális a két ország kapcsolatának. Nem kell útlevél, nem kell sok-sok irat. Az osztrákok és a németek önálló identitással rendelkeznek, ennél nagyobb összefonódást nem hinném, hogy szeretnének.


Szóval nem, nagyrészt az EU-nak köszönhetően, másrészt pedig a gazdasági, politikai viszonyok átrendeződése miatt. Harmadrészt pedig az 1955-ös osztrák államszerződés miatt, ami kimondja Ausztria semlegességét és függetlenségét.

2019. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Már kétszer bepróbálkoztak ezzel, másodjára sikerült. Harmadjára nem hagynák nekik, de szerintem sem a németeknek, sem az osztrákoknak nem cél az egyesülés.
2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

I. próba: 1866 (sikertelen)

II. próba: 1938 (sikeres)


Ez lemaradt.

2019. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha igy álna a dolog nem kérdeznék meg a nagyhatalmakat.A másik dolog tudtommal a második világháború végén Ausztria aláirta hogy sohasem fog eggyesülni Németországgal.
2019. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Az első után is aláírták, mégis megtörtént.
2019. jún. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!