Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért dől be ennyi magyar a...

Miért dől be ennyi magyar a médiáknak a német bevándorláspolitikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy 11 éves kora óta Délnémetországban élő, itt tanuló felnőtt nő vagyok. Egy 30.000 fős kisvárosban élek, ami össze van nőve egy nagyvárossal.


A házunktól pontosan egy kilométerre van egy menekültszálló; egyszerű, konténerszerű, falburkolatú kis házikók tömege. Ezenkívül van még több is a környékünkön, de ez van a közvetlen közelünkben. Gyakran látni őket (adományozott, régi, kicsit ütött kopott) biciklivel közlekedni, a boltban vesznek vizet, tejet, kenyeret...

Sok család van (férj, feleség és vagy 2 gyerek), de természetesen sok a fiatal férfi is (akik általában sokszor szintén családdal vannak itt, persze ők már felnőtt gyerekek).


Tanárnak tanulok és ahol gyakorlaton voltam fél évig, ott is voltak menekült iskolások. A nyelvet kb ugyan olyan tempóban tanulják, mint bármelyik más migráns az EU-ból (mint például én magam is). Különösebb magatartásbeli probléma nincs velük, inkább sok dolog új nekik (karácsony, kirándulások), a szülők is gyakran szkeptikusok, de idővel a gyerekek teljesen integrálhatóak.


A legtöbb (!!!) migráns kedves és nagyon közvetlen, nem félnekeszólítani ha valamit nem tudnak, de ha leejted az aprót a pénztárnál felveszik stb.

Aki pedig nem az, arra rászólsz hangosabban németül (esetleg még a rendőrséget is megemlíted, bár erre még nem volt szükségem) és békénhagy.


A munkánkat nem lopják el, a legtöbb ilyen közmunkás szerű (akik tényleg dolgoznak), kertészek, karbantartók és egyéb alacsony végzettségű munkák. Ezenkívül a 6 kórházból egyben tudom, hogy két menekült orvos van (hivatalos iratokkal).

Egyébként ha egy migráns, aki a nyelvet se beszéli, elveszi a munkád, magadra vess...



De a legfontosabb amit meg kell velük kapcsolatban említeni:

Borzasztó KEVESEN vannak.

Alig látni párat néha (legtöbbször ugyan azokat), nem hogy hemzsegjenek az utcákon!

Ez mind amit leírtam róluk 5 (!) év tapasztalata!


Ennyit a rengeteg kriminális migránsról. Tudom hogy sokan szkeptikusok lesznek, azt mondják propaganda, de nem. Én élek itt, én tudom milyen, nem Orbánék.


Egyszerűen borzasztó, hogy 5 éve minden alkalommal amikor Magyarországon vagyok, az első kérdésük az embereknek (a szokásos "Hogy vagytok?" után), hogy mi van a migránsokkal? Nem félsz? Tényleg olyan rossz? Sokan vannak?


Itt Németországban annyira lecsengett már ez a téma, annyira nem izgat senkit, de a magyarok azért igen aggódnak az itt élőkért.


Angela Merkelt se utálta meg a németek nagy része mint ahogy azt folyton hallom. A CDU tényleg vesztett a népszerűségéből, de nem emiatt, hanem mert borzasztó konzervatív (pl most nagy téma az Artikel 13) és a fiatalokat nem szólítják meg.


Tehát pontosan a LIBERÁLIS pártok (die Grünen, Freie Wähler) lettek sokkal népszerűbbek!!



Tehát a kérdésem:

Ti is hisztek a magyar tv-ben leadott propagandáknak (Soros, Brüsszel, stb)? Miért, ha bizonyíthatóan nem igaz?


És mire jó Orbánnak ez az egész?



Köszönöm szépen ha végigolvastad!


Kérem csak komoly válaszokat küldjetek! Aki a megszólítás ellenére sem ezt teszi, magát minősíti.



2019. márc. 24. 15:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
10%

"Ti is hisztek a magyar tv-ben leadott propagandáknak (Soros, Brüsszel, stb)? Miért, ha bizonyíthatóan nem igaz?"


Természetesen. Mert ez az igazság. És bár a média ezt elhallgatja, még gyilkolnak is.

2019. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__98..

Tessék, olvasd el a kérdést és a legelső választ.

A magyar egy rettenetesen begyepesedett és bigott nép, de ezt te is tudod, ha rendszeresen jársz ide vissza rokonokhoz.

2019. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 mindentudó99 ***** válasza:
24%
Nekem is él kinnt rokonom ő meg azt mondja egyre több adót vetnek ki a dolgozókra hogy tudják segéjezni az ingyenélőket.
2019. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%

Eh..

Sajnos a probléma a maga módján valóban létezik Németországban.Az más téma, hogy a fidesz százszoros nagyítással, és csak erre alapozva adja le a magyar népnek.

2019. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Az adó ezer dologtól nem függ, és nem emelhetik megy csak úgy.


Kategóriákra van beosztva, ami sok dologtól függ, pl:

- hogy mennyit keresel

- hogy házas vagy e

- hogy a házastársad többet, kevesebbet, vagy ugyan annyit keres e mint te

- és végül hogy van e gyereked.



Gondolom az ismerős egy lehúzós magyar/román közvetítő cégnél dolgozik, nem tud németül és fogalma sincs az itteni adórendszerről.

Hiteles forrásnak tűnik..🤦🏻

2019. márc. 24. 16:09
 6/36 A kérdező kommentje:

A németek 90+%-át abszolút nem érinti és érdekli a téma. Egyszerűen nem kavarnak annyi port, mint amennyit sok magyar hisz.


Már a már-már neonáci AFD viccbanda is belátja, hogy felesleges ezen lovagolni. A migránsok már tavalyi hó, jelenleg más témák érdeklik a németeknek és jobban hajlanak a liberalizmus felé (főleg a 40 alattiak), mint valaha.

2019. márc. 24. 16:14
 7/36 szántóvető ***** válasza:
96%

"Ti is hisztek a magyar tv-ben leadott propagandáknak (Soros, Brüsszel, stb)? Miért, ha bizonyíthatóan nem igaz?"-fideszes közszolgálati hírcsatornát felesleges nézni,csak a színtiszta hazudozás megy ott.

"És mire jó Orbánnak ez az egész?"-kell az ellenségkép akivel harcolhat:ezek a migránsok és brüsszel.így nagy Honvédőként tünteti fel magát,ami elég is a az átlag Magyar szavazónak hogy rettegve,az országát féltve hajtsa álomra a fejét.ennyi elég is,a szavazás behúzva.

a németek pedig más helyzetben vannak,te is tudod hogy mekkora munkaerőhiány van náluk ami visszaveti a gazdaságot.nem véletlen hogy erőltetik ukrajna eu-csatlakozását.

2019. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Igen, munkaerőhiány van, de nem mindegy milyen terület.


Pl a szakmunkások kihalóban vannak, egy ügyesebb szakmunkás itt minimum félévre be van tervezve és rengeteget keres... (egyébként úgy hallottam Magyarországon is hasonló a helyzet)

Az orvosokért is kapkodnak, ha kell tolmácsot bérelnek fel külön.


De az ingyenes egyetemi képzéseknek köszönhetően nincs akkora munkaerőhiány a magasabb kvalifikációt igénylő szakmákban.


A németek csak örülnek ha jönnek a külföldiek, akik elvégzik helyettük a piszkos munkát, hogy nekik csak a java maradjon.

2019. márc. 24. 16:42
 9/36 mindentudó99 ***** válasza:
36%
#5 10 éve él kinn. Autószerelőként dolgozik. Perfekt beszél németül. De jó hogy te jobban ismered a saját unokatestvéremet. Megnyugtató. Nem lehúzós cégen keresztül van kinn. Ulm mellett vett házat tavaj. Én ezt tőle hallottam. De érdekes hogy te azonnal letámadsz másokat aki nem a te véleményeden van. És elmondod mindenféle analfabétának. Az ilyen stílusú emberrel kár is bármiről beszélni. Nem lehet hogy te szimplán politikai meggyőződésből írogatsz? És most pontozz le nyugodtan.
2019. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

Kíváncsi vagyok, hogy Merkel és a bevándorláspárti politikusokat hány év börtönre ítélik majd, amiért az országukra szabadították a hallatlanul veszélyes migránshadakat, akik gátlástalanul lopnak, csalnak, erőszakoskodnak egész Európában, elvágják az osztrák nők nyakát, kamionnal a karácsonyi vásárba tarolnak és robbantgatnak, tinikoncerten gyerekeket szaggatnak darabokra, gépkarabélyokkal napi szinten kaszálnak a tömegbe.

Aha, egyes elszigetelt esetek, ez a válasz, de már az első borzalmas terrorakció után világossá vált a hallatlan veszélyességük, van kollégám, aki Bicskén lakik és elmondta, hogy a magyarok vasvillát tartottak a szobában tekintettel a bevándorlók garázdálkodására és a helyi vadásztársaságnak háromszáz fővel gyarapodott az állománya, pusztán azért, hogy legyen ürügy lőfegyverért folyamodni.

Talán Németországban nem ismerik az:

Életveszély okozást

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetést

Sorozatosan halált okozó felelőtlen politikai magatartást

Meg hasonló jogi fogalmakat, amivel teli vannak a büntetőtörvénykönyvek.

Szerintem csak azért úszhatja meg Merkel a bitót, mert a halálbüntetés kiment a divatból, de a rettenetes bűnössége kétségtelen és hihetetlen lenne az erkölcsös emberek számára, ha az áldozatokért nem felelne, ami a szörnyű és embertelen politikájából következett.

2019. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!