Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 2019. 03.29. a Brexit...

Ha 2019. 03.29. a Brexit dátuma, miért kell elnapolni?

Figyelt kérdés
Már 3éve volt a népszavazás, már azóta készülnek rá, erre az utolsó pillanatokban még kéne kis idő stb.... ha úgy döntöttek menjenek kész. Legalább Németország és Franciaország befolyása nagyobb lesz.

2019. márc. 26. 14:03
1 2
 1/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
64%

Mert az Európai Unió nem akarja elfogadni a britek feltételeit. A britek pedig az Európai Unióiét. Amit a kérdésben csinálsz az egyoldalú hibáztatás, holott a tárgyalásokban két fél vesz részt és kettőjük meg nem egyezése miatt kell elnapolni a kilépést.


"Legalább Németország és Franciaország befolyása nagyobb lesz."


Azé a Németországé, ami az EU megalapítása előtt egy mániákus tömeggyilkost segített hatalomra és porig rombolták a kontinenst? De örülök neki. A franciákat meg inkább hagyjuk is...

2019. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Legalább Németország és Franciaország befolyása nagyobb lesz."


Elsőre logikusan hangzik, hogy a britek hiányában a német-francia-benelux "ősmag" veszi kézbe a dolgokat, de azért ez közel sem annyira nyilvánvaló, hiszen pont az ő arrogáns hozzáállásuk vezetett az EU szervezeti válságához és a brexithez. Az EU déli és keleti tagállamai ezek után már nem lesznek kezes báránykák, hiába szegényebbek.

2019. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mert ki a hibás ha nem a britek?


Nem tetszett nekik, ki akarnak lépni, joguk is van, de akkor ne ők diktálják itt a feltételeket. Lépjenek ki feltétel nélkül, ha nem kell az eu akkor sehogy se kelljen...


Ja és az a tömeggyilkos majdnem 80éve nincs már, Németország évtizedekig megszállva volt, már másak az értékei.

A franciákkal is mi a baj?

2019. márc. 26. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm már jó 2 éve azt mondta, hogy a brittek nem fognak kilépni. Kezdem elhinni.

Hogy miért most vált képlékennyé, bizonytalanná a dolog? Az uniós választások miatt! Hisz, ha addig kilépnek nincs gond. Ha bármennyivel túl maradnak a választás után, akkor a választásnak nem lesz végeredménye, ugyanis a britteknek is van kvótájuk .... Tehát káosz lesz!

2019. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

#3:

A németek,franciák abban hibásak hogy nem vették észre hogy az EU soha nem válhat egy Európai Egyesült Államokká, főleg nem a folyamatos keleti bővítések mellett.

Az Közös Piacból kialakult EU és az egységes Európai Gazdasági Térség egy remek dolog, de itt meg kell állni és nem ráerőltetni a tagállamokra a mindenféle túlidealizált internacionalista eszméket. A migránsválság és a terrorizmus terjedése is megmutatta hogy milyen károkat tudnak okozni az EU-nak ha az ostoba vezetőik (Merkel, Hollande, Renzi), nem veszik figyelembe a realitásokat. Többek között ezzel üldözték el a briteket is.

2019. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" Legalább Németország és Franciaország befolyása nagyobb lesz."


Tudtommal Európai Unió van, és nem Német-Francia & a többiek Unió.

2019. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Legalább Németország és Franciaország befolyása nagyobb lesz." -> csatlakoznék én is a helytelen gondolathoz.

Az Egyesült Királyság nettó befizető az EU-ba. Ez azt jelenti, hogy többet fizetnek be az EU költségvetésébe mint amennyit visszakapnak. Az EU rohadt nagy pénz mennyiségtől esik el ha a kilépést sikerül. Ezért mindent megtesznek, hogy elnapolják.

Nem csak az EU-nak nem tetszenek a feltételek, de a Briteknek sem egyezik a véleményük. Olvassatok híreket...

2019. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

"Mert az Európai Unió nem akarja elfogadni a britek feltételeit."


Milyen feltételeiket nem fogadják el? Megvolt a tárgyalás az EU és a brit kormány között, és meg is született egy egyezmény, amit egyelőre a brit parlament nem akar elfogadni. Mondjuk az meg eleve pikáns, hogy a távozó fél feltételeket szab meg. Ők akartak kilépni, ha nem tetszik a felajánlott egyezmény, akkor tessék távozni megállapodás nélkül és viselni a következményeit.

2019. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: "...tessék távozni megállapodás nélkül és viselni a következményeit."


Ahogy azt már fentebb is többen megírták: a megállapodás nélküli brexittel az EU is szívni fog mint a torkosborz. Egyrészt ott lesz az elmaradó brit befizetések hiánya a központi költségvetésbe, másrészt néhány tagállam: pld az írek, németek, hollandok, belgák kiemelten nagy veszteségeket szenvedhetnek el már rövid távon is.

Ha ehhez egy valószínűsíthetően globálissá váló recesszió is társulni fog, akkor az új gazdasági válság ott fog kopogtatni kivétel nélkül mindenki ajtaján.

2019. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

" a megállapodás nélküli brexittel az EU is szívni fog mint a torkosborz"


Persze, de megállapodás már van, és nem az EU akadékoskodik, szóval nem őket kéne beállítani bűnbaknak.


Mi is az események kronológiája: adott egy tagállam eleve kedvezményes helyzetben, hiszen sok, az EU alapját képező egyezményből kimaradhatott (schengen, eurozóna, stb). Aztán jön egy miniszterelnök, aki félve attól, hogy pártja elveszít pár százalékot a szélsőjobbnak, meggondolatlanul beígér egy népszavazást, gondolván a koalíciós partner majd úgyis elgáncsolja. Jah csak meglepetésre sikerül egyedül többséget szereznie a választáson, az ígéret pedig szép szó ugyebár. A szavazás előtt azért még kisajtol az EU-ból további kedvezményeket, mondván ha nem kapom meg ezeket, akkor a kilépés mellett fogok kampányolni. Megkapja, maradás mellett kampányol, majd újabb meglepetés: veszít. Vegyük észre, hogy az EU eddig a pontig csak adott a briteknek, a kampányba pedig nem is szóltak bele. És akkor elkezdődik az a lassan 3 éve tartó kálvária, ahol az egyik oldal összevissza hadovál, nem tudja eldönteni mit akar és hogyan, a másik oldal meg, akik egyébként passzív módon kerültek ebbe a helyzetbe, konzekvensen egy dolgot tart szem előtt: egy nem tag ország nem élvezheti ugyanazokat az előnyöket, mint egy tag. Ami teljesen logikus.

2019. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!