Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szavazhatnak a határon túliak...

Szavazhatnak a határon túliak az EP választáson, vagy sem? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon élnek, tehát aki romániában él, akkor 2x is szavazhat. Szavazhat a magyaron, és a románon.

2019. ápr. 8. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Na de Romániában az ottani képviselőkre szavazhat csak, nem?

És ha valaki erdélyi magyarként magyar delegáltat akar, akkor nem fog Romániában szavazni, gondolom.

2019. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*mármint ha szavazhat itt Magyarországon is.
2019. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz 2-szer szavazni. Magyarországi szavazáshoz regisztrálnod kell, ekkor törölnek a román választasi névjegyzékből. Utananézhetsz a neten is!
2019. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavazhat kétszer senki sem.
2019. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Már maga a kérdés is furcsa! Mi az, hogy "határon túliak"? Izlandi barlangász?

Határon túli magyarokra gondolsz? Melyikre? Mindre? Vagy csak arra, amelyik felvette a magyar állampolgárságot?

Ha a román helyzet és Ep választási jogosultság a kérdés, akkor az már izgalmasabb.

Itt van ugye a Dk... Ők utálják a trianonnal elszakított magyarokat.... Ideológiájuk, hogy aki nem itt él, nem itt adózik, az ne szóljon bele a magyar belügyekbe...

Ez pedig ugye Ep választás... Amiben a román állampolgár és a magyar, vagy a román-magyar kettős állampolgár is érintett. Ez utóbbi ráadásul megválaszthatja, melyik minőségében kíván szavazni.... Tehát határon túli magyart kíván bejuttatni az Ep-be, vagy hazai listára szavaz? Aztán a választások után következik a frakció alakítás....

2019. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Az a lényeg, hogy akiket Orbán külhonban kitömött pénzzel, azok hozzá tegyék az X-et.


Magyarországon teljesen esélytelen, kizárólag külföldi segítséggel boldogul! Azok lesz'rják hogy itt milyen az egészségügy, az oktatás, és általában a közállapotok!

Amíg kapják a jó kis lóvékat és egyéb apanázsokat a csúti cigótól, addig érdekükben áll a hatalmát támogatni! A negatív eredményeket pedig besz'pjuk MI!


Ez az Orbán egy hazaáruló görény!

2019. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Rasszista, buta, gyűlölködő ember vagy...

(De a fideszt gyűlöletkeltéssel illető alakokat - úgy gondolom - ez mit sem zavarja, mivel úgy vélik, a gyűlölködés privilégiuma csak őket illeti! Hogy van az, hogy a 6-oshoz hasonló elvbarátaikat nem jelentik, nem határolódnak el tőle? Ellenben, ha én leírom a "cigány" szót, hárman is ugranak jelenteni?)

2019. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#6, #7-nek:


Nos annak hogy nem sikerült töröltetned, (gondolom próbáltad) több oka is van/lehet.


Az egyik, hogy a cigányság egy etnikum, Orbán barátod pedig ehhez az etnikumhoz tartozik, tehát nem írtam valótlan. Ezenkívűl a "cigó" jelző használatánál ügyeltem arra is, hogy a kontextus semleges legyen!


-Csúti? Ha egész pontos akarok lenni, akkor Felcsúti.

-Etnikumbeli hovatartozása cigány? Igen.


Amit leírtam utána az igaz? IGEN!


Tehát ki is kelt gyűlöletet?

TE, az ÉN irányomba!

2019. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#8 vagyok:


Epilógus:


Már megint a jól megszokott Fideszes csúsztatás és gyűlölet-keltés. :D

2019. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Újfent #8:


Annyit azért még hozzáteszek, hogy a legkevésbé sem vagyok rasszista, a "cigó"-t csak szitok-szóként használtam. A Bakócai intézetben nőttem fel, romák között, tehát igen hülyén jön ki ha fajgyűlölettel vádolsz! Egyébként ez az oka annak is, hogy tényként ki merem jelenteni Orbiról hogy cigány! Pontosan ismerem a fajtabeli jellegzetességeket! :D

2019. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!