Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám államok vehetnek...

Az iszlám államok vehetnek fel kölcsönt? Lehet államkötvény kibocsátásuk, államadósságuk vagy ez nem megengedett az iszlámban a kamatok miatt?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Őszintén, szerinted foglalkoznak ezzel állami, gazdasági szinten? Egyáltalán nem, természetesen nekik is vannak hiteleik, ők is bocsájtanak ki kötvényeket, stb...
2019. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Létezik iszlám-kompatibilis kötvény és a legtöbb országban van ilyen.

(Más kérdés, hogy egy gyakorlatilag majdnem ugyanaz, mint egy kamatos kötvény, csak kicsit megvariálják, hogy ne lehessen belekötni.)


[link]

2019. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlamban is van kamat, csak ajandeknak hivjak.

Gyakorlatilag kulonbozo sunyisagokat alkalmaznak ez ugyben, pld:


Hazat akarok venni, kolcson kell. Elmegyek a bankba, es a bank megveszi a hazat, a sajat nevere. Aztan boseges felarral eladja nekem reszletre. Ha nem tudom fizetni a reszleteket, ove a haz (az egesz, akkor is, ha mar 3 eve rendesen fizettem).


Ceget akarok alapitani, kolcson kell hozza. Elmegyek a bankba, a bank velem egyutt tulajdonosa lesz a cegnek. A nyeresegen osztozunk, persze olyan szazalek-elosztassal, hogy a bank lenyegesen tobbet kapjon, mint amit betett. Ha a ceg veszteseges, akkor ugyanaz a helyzet, mint mikor egy nem iszlam ceg megy tonkre: a vallakozo nem tud fizetni, igy mindene a banke.

2019. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!