Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják, hogy az iszlámb...

Miért mondják, hogy az iszlámban nincs kamat, amikor igenis van?

Figyelt kérdés

Az iszlámban éppen úgy van kamat, mint bárhol mashol, csak trükköznek vele. Pld:


Házat akarok venni, kölcsön kell. Elmegyek a bankba, és a bank megveszi a házat, a saját nevére. Aztán bőséges felárral eladja nekem részletre. Ha nem tudom fizetni a részleteket, övé a ház (az egész, akkor is, ha már 3 éve rendesen fizettem).



Céget akarok alapitani, kölcsön kell hozzá. Elmegyek a bankba, a bank velem együtt tulajdonosa lesz a cégnek. A nyereségen osztozunk, persze olyan százalék-elosztással, hogy a bank lényegesen többet kapjon, mint amit betett. Ha a cég veszteséges, akkor ugyanaz a helyzet, mint mikor egy nem iszlám cég megy tönkre: a vállakozó nem tud fizetni, igy mindene a banké.



2019. ápr. 8. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a szó, hogy kamat, nincs. A trükközés, az nem kamat. Ennyi.
2019. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert a kamat az az összeg, amit a befektetett pénzed névleges értéke után fizet a kölcsönző. A példáidban pedig nem áll fent ez a helyzet.
2019. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mert így megvan az az érzésük, hogy betartják a vallási szabályokat, ugyanakkor megvan az előny is, ami a be nem tartással járna. Ez olyan, mint a manhattani zsidónegyed felett kifeszített drót, ami biztosítja, hogy szombaton ne menjenek ki a házból, ugyanis amit a drót körülvesz, arról a rabbik úgy döntöttek, hogy egy épület.

[link]

2019. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ma kulonosen "talalekonyak" az itteni muszlimok, mindenfele hulyesegeket kitalalnak es hintenek itt ossze-vissza.


Szombaton teljes nyulgalommal kimehtsz vagy bemehetsz a hazadba vagy pld a zsinagogaba, semmifele szabaly nem tiltja azt, hogy ki-bejarj.


Amit viszont tilt a Tora, hogy szombaton "hosszu" utazasra indulj. De mi az, hogy hosszu? Ugy dontottek, hogy hosszu ut az, ami a varoson kivulre visz. Ezert minden faluban, varosban, ahol elnek vallasos zsidok, ott a rabbinatus meghatarozza a varos hatarat. Azon a hataron kivul nem szabad szombaton a vallasos zsidoknak mennie.

2019. ápr. 8. 15:26
 5/12 A kérdező kommentje:

"Mert a kamat az az összeg, amit a befektetett pénzed névleges értéke után fizet a kölcsönző. A példáidban pedig nem áll fent ez a helyzet."


Hat, ha ez nem sumakolas, akkor nem tudom mi az.

2019. ápr. 8. 15:27
 6/12 anonim ***** válasza:

"Hat, ha ez nem sumakolas, akkor nem tudom mi az"

Miért lenne sumákolás? A kamat egy meghatározott fogalom, ami alapján elég egyértelmű hogy a példáidban nincs szó kamatról.

Ha nekem nem hiszel, a te dolgod, akkor keress rá a neten a kamat definíciójára! Gyakorlatilag eleve ezzel kellett volna kezdened, teljesen felesleges volt erről egy kérdést kiírnod.

2019. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tradícionálisan az iszlám nem a kamatot, hanem az uzsorát tiltja. Az uzsora ugyebár az a kamat, amit nem szeretünk. Legelsősörban ennek az eredete a zsidó pénzemberek megfékezésére irányult, illetve az emberek pénzügyi szabadságának fenntartására.


Az iszlám nem egyenlő a "muszlim országokkal". A Nyugat már tönkretette a legtöbb "muszlim országot", de még nem süllyedtek a mi szintünkre, ezért az uzsora és a többi nyugati degeneráció csak ilyen "okoskodásokkal" jelenhetett még meg. >A legtöbb muszlim ország is igen messze van már az iszlám tanításaitól.<


Még egyszer, az iszlám nem egyenlő a muszlim országokkal, sem az egyes muszlim emberekkel, sem a politikusaikkal, sem a világot uraló pénzzel és pénzemberekkel. Az iszlám egy vallás.

2019. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Tradícionálisan az iszlám nem a kamatot, hanem az uzsorát tiltja. Az uzsora ugyebár az a kamat, amit nem szeretünk. "


1. Az iszlamban nincs kamat, hanem "ajandek" van. Az "ajandek" osszegeben elore megegyeznek a felek. Ha nem akarsz "ajandekot" adni, akkor ne kerj kocsont.

2. En a magam reszerol sem az uzsorat, sem a kamatot, sem az "ajandekot" nem szeretem.

2019. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Még egyszer, az iszlám nem egyenlő a muszlim országokkal, sem az egyes muszlim emberekkel, sem a politikusaikkal, sem a világot uraló pénzzel és pénzemberekkel. Az iszlám egy vallás."


Az iszlám egy vallás. Persze. A "béke" vallása. Különösen a terror-békenek a vallása.

2019. ápr. 8. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Az hogy egyesek ki akarják játszani a tiltást, nem azt jelenti hogy mégis engedi az iszlám vallás. Ha te adót akarsz csalni, nem azt jelenti hogy a magyar törvények engedik az adócsalást.


"Házat akarok venni, kölcsön kell. Elmegyek a bankba, és a bank megveszi a házat, a saját nevére. Aztán bőséges felárral eladja nekem részletre. Ha nem tudom fizetni a részleteket, övé a ház (az egész, akkor is, ha már 3 éve rendesen fizettem)."


Ha belegondolsz ez azért eléggé eltér egy hitelszerződéstől. Mert ugye ez esetben a bank hitelt ad neked amiből megveszed a házat majd ezt kamatokkal együtt kell visszafizetned. Ha nem tudod fizetni akkor el kell adnod a házat és ha ez nem fedezi a fennmaradó tartozást, a bank továbbra is követelni fogja hogy fizesd ki. A te példádban viszont ha nem tudod fizetni, a bank nem fogja követelni rajtad tehát még így is sokkal jobb megoldás.

2019. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!