Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért támogatják a határontúli...

Miért támogatják a határontúliakat családvédelmi programmal?

Figyelt kérdés
ez nem a magyar állam dolga lenne, pláne hogy magyarország egyre lejjebb süllyed...

2019. ápr. 9. 08:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Szaporíccsák a Magyar Falyt.
2019. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

A kérdező nincs tisztában a nemzet fogalmával! Ha értené, nem tenne fel hülye kérdéseket!

Vélhetőleg nem ismeri a trianoni diktátumot és gyereke sincs.

Tegyük fel kedves kérdező, hogy van 3 gyermeked. Valamiféle hatalom elvesz belőle 2-t és más családoknál helyezi el... Erre az a reakciód, hogy megtagadod őket?

2019. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

a politika nem ilyen és tudom mi a nemzet, de nekem a Magyarországon élő magyar testvéreim a testvéreim. Ők élnek itt velem, dolgoznak és adóznak stb.

Kár így mártírkodni, meg sajnálni a határon úliakat. AZ ittenieket ki sajnálja? Azt aki munkanélküli nem saját hibából vagy h rokkant és a járadékát vonják meg?

A határon túliak azok NEM ebben az országban élnek NEM itt adóznak míg aki itt adózik az itteni adóját igényelheti vissza adókedvezmény formájában, vagy a csok az az itteni építőipart pörgeti.... Ők romániában ukrajnában élnek, ha fordítva lenne ők sem sajnálnának minket....

az ittenieket kellene jobban ösztönözni főleg a két gyerekeseket.

2019. ápr. 9. 08:36
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Mert jelentős mennyiségű szavazatokat remélnek.

Egyébként én is hatalmas tragedianak tartom trianont, de eltelt 100 év, aki magyarnak tartja magát, az miért nem költözik ide?

A legjobb barátnőm Románia területén született. Utalta a román nyelvet és a népet is.

Egyetemre már Magyarországra jelentkezett és diploma után is itt maradt.

Simán meg lehetne ezt tenni, nem olyan nagy dolog 1 országgal arrébb költözni, aminek ráadásul beszéled is a nyelvét.

Az úgy elég érdekes, hogy sosem dolgoztak, tanultak és éltek itt egyes határon túliak, de mégis támogatjuk őket és beleszòlhatnak a belügyeinkbe.. Tisztelet a kivételnek..

2019. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%
Nektek bármit tesz a kormány az rossz.
2019. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%

4.

Érdekes felvetésed van. Miért nem költöznek ide? Van aki, magyarként már rég ideköltözött és nem érzi itt sem jól magát, mert sok bunkó lerománozza....

Ezen az elven felmerül a kérdés, hogy a sok orbán-fóbiás, aki nem bírja elviselni azt, ami most épül, miért nem költözik el innen? Az általuk favorizált államokban nemcsak jobb a politikai légkör, hanem többet is lehetne keresni! Miért nem mennek? Miért óbégatnak, hogy ez sem jó, meg az sem jó, amikor az uniós tagságunk okán abba a bezzegországba költözhetnének ahova akarnak. Oda ahol jobb az oktatás, egészségügy, nincs korrupció és Orbán nem lop el mindenr....

Apropó.... Orbán lop... Közben meg osztogat a határon túlra.... Nekem ez sem jött ki....

2019. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Engem főként az zavar, hogy a feltételek nem egyenlőek és senki nem tudja megmondani nekem, hogyha ők is magyarok, akkor miért kevesebb feltétel szükséges a támogatáshoz.
2019. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%

6# attól mert nem tapsol mindenki a dagadt szotyis diktàtornak, még szeretheti az a hazáját és szerethet itt élni. Milyen jogon küldesz el bárkit, csak mert nem szereti a kormányt?

Nem látom az összefüggést a két téma között. Aki leromànozza őket, azzal nem lehet mit csinálni.

Értelmes ember nem tesz ilyet. De a szlovákokat is ìrhattam volna. Ha valaki magyarnak vallja magát, nyugodtan jöjjön ide élni és dolgozni.

De úgy támogatni őket, hogy eszük ágában sincs nálunk élni, szerintem nem fair. Mármint azokkal a fiatalokkal szemben, akik itt élnek,adoznak.

2019. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 LazyJones ***** válasza:
30%

#6 "Apropó.... Orbán lop... Közben meg osztogat a határon túlra.... Nekem ez sem jött ki...."


Tudom, hogy egy biten nehéz, de képzeld el: keresek 100000-et. Tőled ellopok 500.000Ftot, majd elajándékozok 50et. Na, így is érthetetlen?

2019. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

8.

Vagy nincs neked sem és a kérdezőnek sem gyermeketek, vagy nem értitek azt, amit Trianonnal kapcsolatban írtam.

De nekiugrok mégegyszer:

Ha neked van több gyereked, melyek közül néhányat egy hatalom elvesz tőled és más családoknál helyez el, erre az a válaszod, hogy éljenek ott és úgy, ahol és ahová el lettek helyezve, az új gonoskodók elvárásai szerint?

Az ősök nem mentek sehová! Egy reggel arra ébredtek, hogy ősi magyar földön ők má nem magyar állampolgárok.

Meg azt sem érted, hogy nem küldök én senkit sehová. Csak a kérdező reakciója kapcsán támadt bennem a kérdés. Ő azt firtatta, miért nem költöznek át, ha magyarok akarnak lenni? Én tovább gondoltam, ezzel az erővel, ki tartja vissza azokat, akik itt qrvára nem érzik jól magukat? Netán még a magyarságukat is szégyellik? Azokról már nem is beszélve, hogy nem elenyésző számban vannak olyanok, akik alig várják, hogy az eu kib@sszon az országgal.., Nem küldöm őket, csak kíváncsi vagyok, ők miért nem akarnak elmenni? Mi köti őket ide, ahol rosszul érzik magukat?

2019. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!