Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A notre dame-i tűzeset kapcsán...

A notre dame-i tűzeset kapcsán: miért adakoznak ekkora mennyiségben a felújításra?

Figyelt kérdés

Franciaország költségvetésében elenyésző tétel, akármekkora szerencsétlenség is ez (tényleg nagyon komoly veszteségnek tartom a kérdésemtől függetlenül). Nem akarok demagóg lenni, de a templom rendbetételét farzsebböl fizethetné az egyház vagy az ország költségvetése, mely helyett valóban égető problémákat finanszírozhatnának.


-.-


Plot twist nyilván tudom, de nem gusztustalan képmutatás ERRE több a sok száz millió eurós támogatás innen onnan?



Plot twist 2 Nyilván az, tulajdonképpen a kérdésem, mi a baj a vilángunkkal, itt mindenki hülye?


Plot twist 3 ha valaki nem tudná, a Globális pénzügyi befektetők ennyire érzéketlen profitéhes férgek, csak erre megy ki a játék, hogy a "pozitív" megítélésükből profitálhassanak.


2019. ápr. 19. 05:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
Adakozzanak ha ennyi pénzük van. Majd a tizedéből meglesz a felújítás, a többiből pedig veszik a luxusautókat. Mindig is így ment minden téren.
2019. ápr. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Mert fontos.
2019. ápr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2%

Mert sok az agyhalott.


Mások az otthonaikat veszítik el természeti katasztrófák miatt,de az nincs ennyire túlhypeolva.


Aki adakozni akar,és van felesleges pénzre,bármire előbb adakozzon.


Sajnos az emberek birkák,akinek van pénze sokszor nem fogja fel mire adja,a lényeg,hogy adakozott,és ezt tudassa is mindenkivel.

2019. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem teljesen értem a kérdést, mármint az adakozók finanszírozhatnának ehelyett más égető problémát?

Kinek a részéről gusztustalan képmutatás? Az adakozók, vagy Fr.o. részéről, aki elfogadja?


"Itt? Itt mindenki!" hogy egy klasszikust idézzek! :D

Nem hinném, hogy a pozitív megítélésükből profitálnak ezáltal, sokkal inkább azért teszik, hogy jobban érezzék magukat ettől!


Mi ez a "plot twist"? Soha az életben nem hallottam még magyartól, hogy alkalmazná!!! Úgy egyébként sem találkoztam még vele ebben a formában, teljesen más környezetben szokás használni, történetmesélés közben alkalmazzák, ill. leírt, eljátszott történet elemzésénél alkalmazzák ezt a kifejezést, de a magyar szimplán "csavarnak" nevezi, történetben fellépő csavarnak. (nem facsavar!) Ugyanakkor mégha tőlünk idegen is, én nem vagyok ellene a külföldi kifejezések honosításának, sőt a magyar nyelv egyik sajátossága, de rosszul használod!


Amit adnak, azt el kell fogadni, máskülönben sértődés lesz belőle és legközelebb nem számíthatsz segítségre, akkor is el kell fogadni, ha nincs rá szükséged, nem lehet megsérteni ezzel az adakozót, én így gondolom. Nyilvánvalóan mindig van egy annál is fontosabb ügy, probléma, így nem lehet elvárni azt hogy ebben sorrend legyen, mert nem tud az lenni! Számomra inkább elgondolkodtató, hogy azon magánemberek, akik 100 millió eurós tételben tudnak felajánlani segítséget, azoknak vagyona mekkora lehet... Sajnálni nem sajnálom senkitől sem, csak ez a mérhetetlen aránytalanság a pénzeloszlásban, ez azért valahol szomorú.

Franciaországtól sem sajnálom a pénzt, amit felajánlanak nekik a felújításra. Így az államnak lehet nem kerül majd egy fillérjébe sem, na ha az a bajod, hogy miért nem másra, nagyobb problémára költenek, így majd az állam költheti el másra ezt a pénzt, marad bent a "költségvetésben".

2019. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha a francia állam fizetné ki a felújítás költségét, akkor az lenne a bajod, mondván miért nem sokkal fontosabb dolgokra költ az állam.

Azt pedig ne akard megmondani, hogy ki mire adakozzon, ez mindenkinek a magánügye. Ha erre adakoznak, nagyon jól teszik, ha természeti katasztrófa okán adakoznak, azt is nagyon jól teszik.

2019. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Az a baj,hogy nem csak magánszemélyek adakoznak,hanem az adófizetők pénzéből adakoznak.

2019. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Európa összefog egy ilyen örökségért, politikai vallási oldalaktól függetlenül. Boldogan, és nagylelkűen adakoznak az újjáépítésben, és részvétüket fejezik ki.

És te azt kérdezed "tulajdonképpen a kérdésem, mi a baj a vilángunkkal, itt mindenki hülye?"

Igen mindenki hülye, úgyhogy bujjál el mert csak te vagy az okos.

Én ilyen Európában akarok élni, nem olyanban, ahol mindenki kötözködik, és amiben leég egy kultúrális vagy vallási épület, akkor mindenki beleszarik mondván másnak több pénze van.

2019. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Minden épületnek megvan egy élettartama.


Örökké egy épület sem áll,max lassítani tudod a folyamatot renoválással,de idővel minden épületet lebontanak.


Nem értem miért kellene ezért összefogni,amikor még hajléktalanság van a mai napig,még egy ilyen fejlett országban is vannak hajléktalanok.


Majd ha minden embernek lesz otthona,akkor visszatérhetünk erre.


Szerintem komoly baj van a fejekben,ha valaki szerint normális,hogy több száz milliókat kiadnak egy funkciója nincs épület felújítására.


Ezzel az erővel újítsuk fel au összes piramist.

2019. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ember főleg Franciaországban nem egy üresfejű robot, sokunknak fontos a környezet, a város szépsége, a velünk élő múlt. Van funkciója, múzeumként üzemel, ezenkívül vallási zarándokhely, több millióan látogatták évente. Vagy szerinted rossz, hogy az embernek lelki és kultúrális igényi vannak, érdeklődik a történelem és építészet után, és sajnálná, ha egy ilyen katedrális megsemmisülne?

Ennyi erővel lakhatnánk egy olyan világba, ahol csak szürke kockaépületek vannak, és mindenki dolgozna, uniformot hordana, nincsenek számodra diszfunkcionális épületek.

2019. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem komoly baj van a fejekben,ha valaki szerint normális,hogy több száz milliókat kiadnak egy funkciója nincs épület felújítására."


Amúgy nálad is komoly baj van, hiszen önmagadnak mondasz ellent.


[link]


Szerinted az ilyen hozzáállással hány embert tennél munkanélkülivé, akik a turizmusból élnek? Esetleg ők már nem is számítanak, mert nem kétkezi munkát végeznek, hanem szolgáltatást biztosítanak többnyire?


"Nem értem miért kellene ezért összefogni,amikor még hajléktalanság van a mai napig,még egy ilyen fejlett országban is vannak hajléktalanok."


Azt meg tudod mondani, hogy a legnagyobb adakozó vállalatok és családok milyen egyéb célra szoktak még pénzt fordítani?

2019. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!