Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német nép annak idején,...

A német nép annak idején, hogy volt képes dicsőíteni és megválasztani Hitlert?

Figyelt kérdés

Most néztem bele ebbe a dokumentumfilmbe és a korábbinál is jobban ledöbbentem. https://www.youtube.com/watch?v=H7yVBRouwsk

Azt eddig is tudtam, hogy annak idején Hitlernek volt egy fajelmélete az árjákról, de nem tudtam, hogy ezt a gyakorlatban is alkalmazta. Elhangzott, hogy sterilizálta azon embereket, akik nem voltak elég magasak, erősek és nem feleltek meg az árja ideálnak. A zsidó népirtást pedig azt hiszem továbbra sem kell részletezni. Nem csodálom, hogy sokuknak rohadt ciki így 2019-re az, amit az őseik tettek anno.


Arra lennék kíváncsi, hogy a német nép tényleg annyira együgyű és ostoba volt, hogy pont ők voltak képesek megválasztani a történelem legnagyobb zsarnokát? Azért 1943-ig - amíg nem kezdődtek meg a rendszeres bombázások - minden német ész nélkül éljenezte és bálványozta ezt a szemétládát. Vagy ott is az volt, mint Rákosi idejében vagy most Észak-Koreában, hogy "ütemesen nemtapsolni életveszélyes" és szimplán mindenki be volt sz**va?


Szerintetek mennyi fajgyűlölő mentalitás maradt még manapság az egyszeri átlag német emberben? Ha jól tudom azért elég sok echte német férfi halt meg a háborúban és sok német nő a szövetséges katonákkal házasodott meg, de biztos maradt még valamennyi a rasszista árja vérvonalból (magas, erős, szőke). Sosem jártam Németországban, annyit olvastam fórumokon, hogy ma már állítólag sokkal jobban csípik a magyarokat, mint a franciák, de az ott dolgozó magyarokat ugyanúgy sz***á dolgoztatják. Egy szó mint száz: milyen mértékű Hitleri fajgyűlölő érzés maradt meg mára az átlag német emberben illetve lehetséges, hogy valaha megint szélsőséges nemzetté váljanak?



2019. ápr. 21. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a könyvet olvasd el, félelmetesen jó. Már a hozzá írt kommenteket is érdemes elolvasni a Molyon.

2019. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Tessék egy dokumentumfilm német perspektívából, angol nyelven (6.5 óra):

[link]


Egy másik pedig a Hellstorm, ami Németország elpusztításáról szól. Fenn van a youtubeon.

2019. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

"Azt eddig is tudtam, hogy annak idején Hitlernek volt egy fajelmélete az árjákról, de nem tudtam, hogy ezt a gyakorlatban is alkalmazta."


Pedig alkalmazta. Gyakorlatilag ezt hívjuk most II. világháborúnak.

2019. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

„Erőnk gyorsaságunkban és kíméletlenségünkben rejlik. Dzsingisz kán nők és gyermekek millióit kergette halálba tudatosan és örömteli szívvel, a történelem azonban csak a nagy államalapítót látja benne… Parancsban adtam ki – és mindenkit agyonlövetek, aki ezt csak egy szóval is bírálja –, hogy a háború célja nem bizonyos vonalak elérése, hanem az ellenség fizikai megsemmisítése. Ennélfogva egyelőre csak keleten, halálfejes alakulataimat azzal az utasítással helyeztem készenlétbe, hogy könyörtelenül és bűntudat nélkül öljék a lengyel származású és nyelvű férfiakat, nőket, gyermekeket egyaránt… Lengyelország el fog néptelenedni, és németekkel fogjuk betelepíteni.”

(Adolf Hitler - 1939. augusztus 22.)

2019. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek bárkit képesek vakon követni, aki meg tudja győzni őket. Hitler kezdetben egy áldozat, egy hős volt, amikor puccsot hajtott végre, és sok mindenben igazat mondott, olyan dolgokban, amiket nem illik vagy nem szoktak kimondani (pl. hogy nem minden kultúra és ember egyenlő). (Trump is hasonlóan feltűnő és kényes kérdéseket firtató radikális figura.) Szónoki képességei példátlanok voltak, ő erre született. Sikerei is nagyok voltak, hatalmas gazdasági fejlődést ért el pár év alatt, gyakorlatilag megnyerte a háborút 1 hónap és kis veszteségek után 1940-re, és í nemzeti büszkeséget is erősítette. Az ilyen sterilizációk meg nem voltak köztudottak. Látható, hogy az emberek Orbánt vagy Gyurcsányt is mennyire támogatják tizedannyi eredmény miatt.
2019. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Pont, ahogyan Orbánt most a magyarok...
2019. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Választási csalás.

Ezen felül az átlagember agyáig nem jutott el még így se hogy mit is akar hitler valójában.

2019. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Attól hogy Orbán nem Hitler, még ugyanúgy imádják. Meg Erdogant Putint Kim Dzong Unt Trumpot stb.
2019. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Annál is elképesztôbb, mert a német nép ( a teljesség igénye nélkül ) Kant, Hegel, Goethe Schiller, Bach, Händel, Beethoven, Nietsche, Thomas Mann népe, szóval KULTÚRNEMZET volt mielôtt hitlerrôl tudtak volna. És mégis meg lehetett ôket hülyíteni.

Szomorú, hogy sokan nem tanulnak a múltból. Sajnos sokaN, akikrÔl ElmondhatÓ, hogy Verseghy, Csokonai, Arany, Széchenyi, Kosztolányi népe, képesek voltak és ma is képesek egy rablóp pojácára szavazni.

2019. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem a 2019. év emberének szemével kell nézni ezt a korszakot, hanem az akkor élt emberek szemével. Hitler elég sokat tett az első világháborúból vesztesen kikerült Németország talpra állításához. Nagyon sokat fejlődött a gazdaság, volt munka, volt viszonylagos jólét - rohadtul senkit nem érdekelt, hogy időnként a zsidókat utálni kellett. Nem ez határozta meg az emberek mindennapjait. Ezt csak utólag gondoljuk így, hogy az átlagember a zsidó-témán pörgött 0-24 órában. De még az NSDAP se mindig.Ez ugyanaz, mint hogy majd 100 év múlva azt gondolják, hogy migránsok körül folyt minden 2018-2019-ben. Pedig ez csak egy kis szelet. Ez folyik a propagandából, de az átlagembert igazából nem érdekli. Legyen megfelelő munka, legyen fizetés, legyen biztonság, stb.

43-ban már nem sokan bálványozták.

Ez a linkelt videó meg túl szakmai, inkább elfogult és hatásvadász. Én nem védeni akarom Hitlert, de a maga korában egy politikus volt a sok közül. Nem démonizálták ennyire.

2019. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!