Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler beszédei hogy kerültek...

Hitler beszédei hogy kerültek fel az internetre?

Figyelt kérdés
Eleve azt sem értem mi volt a protokoll el vitték egy biztonságos helyre ahonann valószínűleg később ellopták.Meg kellet volna semmisíteni mindet.

2019. ápr. 30. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A beszédei jelentős részét rádión sugározták, mindenki hallhatta, felvehette...
2019. ápr. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Tanulságos ám az ilyesmi, meg hozzátartozik a történelemhez is.

Vagy azt szeretnéd, ha megismétlődne?

Hitler nagy szónok volt, jó retorikával, bár a beszédeit lehet, hogy írták neki, de érdemes annak is esetleg ismerni őket, aki nem ért vele egyet.

Én csak egy beszédének a részleteit láttam valami angol videóban a Youtubon, de az is egészen érdekes volt, bár annyira nem érdekel, hogy a többit is megnézzem, vagy meghallgassam, de szerintem nem baj, hogy nyilvánosan ismerhető.

Sőt!

Az jó, ha nem eszik meg az emberek ugyanazokat a maszlagokat.

2019. ápr. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Ez történelem. A történelemből pedig tanulni kell, nem megsemmisíteni azt.
2019. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Hogy Hitler milyen szonok volt, nem tudom, nem is erdekel. Ami szamomra a fontos, hogy egy bukott luzer.

Nem csak nem erte el amit akart, hanem epp az ellenkezoje tortent annak amit akart.

Hitler azt akarta ami a felso kepen van. Ezzel szemben a mai valosag az, amit az also kep mutat:


[link]

2019. ápr. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Feltőtötte őket a jutubra.
2019. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes hogy Hitlert kiakarják törölni egyesek a történelemből miközben volt egy csomó ugyan ilyen tömeg gyilkos. Sztálin beszédeit is ki kell törölni? Több embert ölt meg és antiszemita volt ő is.

Nem akartam relativizálni Hitler bűneit de nrm értem, miért ez a különleges státusz?

A beszédei hozzá tartoznak a történelemhez. Pont azért nem szabad kitörölni hogy az emberek lássák hogy volt képes ilyen hatással lenni a tömegekre és ne történjen meg mégegyszer.

2019. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Libers Pertz ***** válasza:
95%
Szerintem minden történelmi nyomot tüntessünk el ami európai gyökerekre vezethető vissza, innen indult el a legnagyobb népírtás ami valaha is létezett, Amerika kiírtásához képest Hitler kiskutya pömpije volt, csak ezt sokan szeretik elfelejteni, hogy Amerika nem az amerikaiaké és nem is az európai kolonizálóké. Na az a történelem fekete foltja amiről mindenki ussol.
2019. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Az ember azért tanul történelmet, hogy az ok-okozati összefüggéseket felismerje. Miért van az, hogy a gyarmatosítók sehol máshol nem követtek el népirtást, csak az amerikai kontinensen? Hát azért, mert nem volt semmilyen népirtás. Fel kell ismerni, hogy a brit és francia korona rabszolgákat akart és földeket, nem halottakat. Konfliktus alatt álló területeken ez jellemző, ugyanebben az időszakban a török hódoltságban is elpusztult a lakosság 90%-a, mégsem beszélhetünk népirtásról. Vagy követeljünk kárpótlást?


Az összes leigázott népnél jellemző volt, hogy férfiakból rabszolga lett, a nőkből pedig ágyas. Az engedetlen rabszolgák természetesen haszontalanok voltak és kivégezték, gyakran alkalmazták őket a hadsereg első sorában is. A leszármazottak faji besorolása pedig kizárólag adott terület uralkodójának a döntésén múlott, vagy ha volt gazdája, akkor saját gyerekeinek tekinthette, főleg, ha tényleg a sajátja volt. A bőrszínük miatt a felemelkedésük nehéz volt, a rabszolgaság elkerülése végett sokan spanyolnak vallották magukat.


A legnagyobb tényező azonban a behurcolt betegségek. Az erős állattartásnak, kereskedelemnek és városiasodásnak köszönhetően a többi kontinensen számos járványt sikerült kitenyészteni. Amerika ezekkel szemben védtelen volt. Amilyen fejlett volt az orvostudomány 16. században, nem is csoda, hogy nem értették az eseményeket. Erre rásegített későbbi évszázadokban a biológiai hadviselés, amikor fertőzött törölközőket adtak körbe az őslakos katonák között, akik nyilván mit sem sejtettek a cselről. Ez Európában is gyakori stratégia volt, amikor hullákat katapultáltak a várfalak mögé. De akkor már említhetnéd a pestist is, ami Kínából indult és az európai lakosság felét vette el. Hát ez borzalmas! Ezért is követeljünk kárpótlást!


Azt kell mindenképpen megérteni, hogy a nacionalizmus fellángolása hozta el nekünk a népirtások korát, az meg aligha tehető a 16. századra. Bár a modern történészek ma már mindent népirtásnak titulálnak, amit a fehér ember követett el nem fehér ember ellen, legyen az elnéptelenedés oka háború, betegség, rabszolgamunka, elvándorlás, akármi. A tatárjárás népirtás? Előtte definiálhatnád, hogy mit nevezünk népirtásnak, mert ez így olyan, mint a gender vagy a rasszizmus, hogy arra mondod rá, amire akarod.

2019. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most vitatkozzunk azon, hogy népirtás-e szándékosan, halálos fertőző betegséget terjeszteni, egy olyan népnél, akinek az immunrendszere sose találkozott azzal a vírussal? Definiáld ahogy akarod a népirtást de ez ettől az emberiség elleni bűncselekmény és csinálták az emberek minden korban. Nem látom mitől rosszabb Hitler mint Pol Pot.
2019. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A népirtást a genfi egyezmény (1949) definiálta emberiség elleni bűncselekményként, de előtte magyarázd meg egy középkori orvosnak, hogy mi az az immunrendszer.
2019. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!