Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki elmagyarázná, hogy a...

Nagy.bettike21 kérdése:

Valaki elmagyarázná, hogy a migránsok otthonában zajló háború részleteit?

Figyelt kérdés

POLITIKA MENTESEN! Nem vagyok kivancsi sem a Fideszt védő, sem az azt ostromozo kommentekre, nem a magyar politika erdekel.


Kerdeseim:

Mikor kezdodott ez a haboru?

Helyileg hol van?

Egyeltalan kik a harcban allo felek?

Miert folyik a harc?

Milyen nagyhatalmak (pl USA, Oroszorszag stb) allhatnak a szembenallo felek mogott es mik lehetnek a szandekaik? (Ismetlem NEM A SOROSOZAS VAGY AZ ANTI-SOROSOZAS ERDEKEL)

Mikor lesz ennek az egesznek vege?


Bocsanat, ha bugyuta kerdesek, nem igazan foglalkoztam ezzel sosem, a hireket sem kovettem...



2019. máj. 12. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szíriában 8 éve tart a polgárháború a felkelők és a kormányerők között. A többi Közel-keleti és Észak-afrikai országból érkező migránsok hazájának egyikében sincs háború, ők a jobb élet reményében jönnek Európába, (sokan közülük szírnek hazudják magukat). Röviden ennyi.
2019. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

[link]

Ezért.

Irán-Irak-Szíria gázvezeték épül

szerzőENERGIAINFÓ

február 12 203 MEGTEKINTÉS

Nagyszabású tervbe fogna Irak, Irán és Szíria. Egy 1600 kilométeres, évi 40 milliárd köbméteres gázvezetékkel látná el Irán a Dél-Fárszi mezőről a másik két országot. Az USA kételkedik ennek megvalósulásában.


Egy 1600 kilométer hosszú gázvezeték épülne Irán, Irak és Szíriát összekötendő, napi 110 millió köbméteres kapacitással. A gáz a Dél-Fárszi mezőről érkezik majd Iránból, Damaszkusz érintésével Irakba, írja a Fars Press Agency.


A vezeték neve még nem egyértelmű, ugyanis a három résztvevőtől kettőt is kapott. Irak és Irán kormányai Barátságnak hívják, a nyugati sajtó Iszlám Vezetéknek. Az elnevezések közötti különbség mutatja azt is, hogy a két médium hogyan értelmezi a projektet: míg Irán szerint ez az első lépés egy új energiaút megvalósításához, a nyugat úgy értelmezi, hogy ez a kezdeményező iszlám ország igyekezete a régióban való nagyobb befolyás megszerzésére, magyarázza a Natural Gas Europe cikke.


A vezeték ötletével kapcsolatos első fontos lépés először 2011 júliusában történt. Ekkor megegyezés született arról, hogy a Dél-Fárszi gázmezőről rövid időn belül Irak és Szíria kap szállítmányokat, hosszabb távon pedig Jordánia és Libanon is.

Az új projekt méretét jól mutatja, hogy az évi kb. 40 milliárd köbméteres vezeték kétszer akkora kapacitású lesz, mint a kaszpi térségből Európába vezető déli gázfolyosóé, a három arab ország pedig már össze is dobta azt az összeget, amit az EU és az USA adott a nyugati beruházásra. Az Egyesült Államok azonban az ötlet korábbi felvetésekor szkeptikus volt, mint az Victoria Nuland kormányszóvivő megjegyezte “Washington már látott ehhez hasonló jelentéseket hat, hét, vagy tíz, vagy tizenöt alkalommal és sosem tűnt úgy, hogy meg is valósulnának.”

Ezúttal viszont Irán talán mégis véghezviszi a projektet, hiszen a 2012-ben ellene, az Európai Unió által bevezetett teljes embargó miatt egyre nagyobb anyagi gondokkal küszködik. Létfontosságú lenne tehát egy új, nagy piacot találnia, az elképzelés így logikusnak tűnik és mindhárom félnek szüksége van a vezetékre.


Ráadásul Irán lába alatt kissé megrángatta a szőnyeget nemrég Barack Obama, amikor törvényben tiltotta meg, hogy az USA nemesfémet értékesítsen az arab országban. Irán gázexportjának 90 százaléka ugyanis Törökországba megy, Ankara viszont az EU-val való szimpátiáját kimutatandó török lírával fizet ezért. Irán a lírán jellemzően aranyat vesz, ezentúl viszont az USA-tól nem teheti.



Röviden: a dollár fedezete csakis az olaj.

Az Irániak nem dollárban akarta adni. Oroszországnak pedig ott van kikötőlye.

2019. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Szíriában 2 kisfiú felirta a suli falára hogy-arab tavasz-. Az aszad rezsim rendőrei kínvallatással és csonkítással megölték erte a gyerekeket.

E miatt tüntetések indultak amit aszad egy ideig tűrt majd kivezényelte a hadsereget és belelövetett a tömegbe megölve 100 körüli embert.

A tüntetések folytatódtak de ekkor már szarin gázzal oszlatta a tömeget 1000 halott. Ez kivette a biztosítékot a népnél és polgárháború tört ki.

2019. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szíria innen jönnek a legtöbben.

2011 [link]

Szíriában :D

Iszlám állam, kormány erők, kurdok meg ki tudja még hány helyi szervezet. (eredetileg egy véres kezű diktátor fiát buktattuk meg, azóta meg a forradalomban 20-szor annyian haltak meg mint ahány halált az adott diktátorhoz kötöttek)

A hatalomért. (pénzért, befolyásért)

Oroszok a kormányerőket támogatták, USA a kurdokat meg szinte mindenkit aki nem a kormányerő és nem az Iszlám állam pártján van.

Soha. (jó lehet egyszer de attól, hogy választanak demokratikusan egy kormányt még nem fognak a problémáik megoldódni, amik többek közt a mesterségesen nyugati nagyhatalmak által meghúzott határok se segítettek)


Koszovó

nincs háború csak csóróság meg a szerbekkel is utálják egymást.

Koszovóban :D

Albánok-Szerbek

Albánok túlszaporodták a szerbeket és kikiáltották a saját függetlenségüket.


Soha. (elmaradott régió, sok fiatal akikre otthon nem sok minden jó vár)


Afganisztán

2001 (de amúgy már sokkal korábban a Szovjet érában is szétbarmolátk az országot)

Afganisztánban :D

USA - al-Kaida (azóta se rendeződött a dolog, bár az al-Kaida, később Iszlám állam le lett győzve de azért még vannak harcok a tálibokkal)

Hatalomért :D na jó elméletileg a terrorizmus ellen, meg már csak békét tartunk fenn.

Usa/Nato kontra aki épp arra járt és nem szereti a nyugatot.

Soha. (jó lehet egyszer de attól, hogy választanak demokratikusan egy kormányt még nem fognak a problémáik megoldódni, amik többek közt a mesterségesen nyugati nagyhatalmak által meghúzott határok se segítettek)


Irak

2003

Irakban :D

Iraki kormányerők vs. USA/Nato (igazából ennek is már rég vége, de azért ott se stabil a helyzet attól, hogy elméletileg megdöntöttük Szaddám rezsimjét, volt ott is Iszlám állam meg minden ami szem szájnak ingere)

Tömegpúszító fegyvereik voltak :D (ja azokat nem találtuk meg :D) akkor mondjuk csak demokrácia import, meg anyagilag is megéri háborúzni meg hozzánk lojális kormányokat hatalomra segíteni.


De lényegében véve az arab tavasz megnyitotta az utat azoknak akik jönni akarnak. Mert már nincsenek erős kezű diktátorok helyette impotens "demokratikus" kormányok meg hadurak vannak akik épp aktuális érdektől függően vagy engedik vagy nem a migránsokat.

2019. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2019. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eloszor is, a kerdesed egyaltalan nem bugyuta, szerintem SENKI nem tud rendesen valaszolni a kerdesedre (en is csak megkiserlem), mert annyira bonyolult es millio szalon fut.


Mikor kezdodott ez a haboru? Helyileg hol van?

Amit en megkiserlek, az nagy leptekben nezni a helyzetet.

Ebben az esetben viszont azzal kell kezdenem, hogy a II. VH az USA es a Szovjetunio kozotti hideg haboruval folytatodott. Azert hideg haboru, mert a felek nem kozvetlenul haboruztak, hanem

szovetsegeseket probaltak megnyerni maguknak szerte a vilagon,

es ezeket a kisebb szovetsegeseiket ugrasztottak ossze.


Egyeltalan kik a harcban allo felek?

De azert meg kell jegyezni, hogy a szovetsegesek keresese es azok osszeugrasztasa kulonosen a Kozel Keleten volt nagyon sikeres, mert ott a nagyhatalmak NELKUL IS gyilkos ellensegeskedesek voltak/vannak tobb szaz eves tortenelmi hagyomanyok alapjan. Csak ket peldat mondok erre, a kurdokat es a siitakat. Valamikor oriasi birodalom volt Kurdisztan, de mara a teruletuket elfoglalta Iran, Torokorszag, Irak es Sziria. A kurdok szeretnek ujra letrehozni az orszagukat, de a jelenlegi uraik termeszetesen ezt nem akarjak.

A masik mely seb az iszlam testen a szunnita - siita ellentet, ez tkp az Arab Obol menti olaj-hercegsegek es Szaud Arabia szemben Irannal.



Egyeltalan kik a harcban allo felek?

Nos, erre a kerdesre a legnehezebb felelni. Legalabb 3 szintet meg kell kulonboztetni:

A nagyhatalmak szintjen ma mar USA, Europai Unio, Kina, Oroszok - de nem maguk, hanem a szovetsegeseik.

Kozephatalmak szintjen a vilagon szinte mindenutt van ellentet, egyfelol egymas kozott, de valamelyik nagyhatalommal is. Pld Ukrajna. De persze itt is a Kozel Kelet vezet: Irannal szinte mindenkinek baja van, mert Iran (a tobbi kozephatalomhoz hasonloan) szeretne nagyhatalomma valni, es ezt eleg agresszivan csinalja. De pld Torokorszag es az EU kozotti LATSZOLAGOS baratsagot sem hagynam megemlitetlenul.

Sziria lett a legszerencsetlenebb ebben az ugyben, mert az osszes "nagy" pont az o teruleten vetette be a legkegyetlenebben az erejet. Ott volt/van az a nem ritka alapveto problema, hogy az orszagban a hatalmat egy kicsi, de eroszakos csoport tartja a kezeben (a kormanyerok), es ez ellen a nep kulonbozo csoportjai kuzdenek(a lazadok). Erre persze azonnal ott vannak a nagyhatalmak, pld Iran tamogatja a kormanyt, az Oroszok ott vannak a sajat pecsenyejuket sutogetni, de azert annyira nem tamogatjak Asszadot, hogy kozvetlenul harcba keruljenek az USA-val, aki a lazadokat tamogatja.


A harmadik szint a terror. Itt aztan mindenki mindenki ellen. A nagyok es a kozepesek minden csoportban igyekeznek ellenteteket szitani, es aztan ezeket a csoportokat fegyverrel tamogatni. Azt, hogy Irant nem nagyon szereteik, annak epp az az oka, hogy o jar elol ebben az ugyben nagyon komoly terrorszervezeteket hozott letre (pld. Hizballa, Iszlam Dzsihad).


Mikor lesz vege?

Majd ha az EMBER megvaltozik.

2019. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, es hogy "Miert folyik a harc?"

Hat ez a legszornyubb az egeszben, hogy a gyilkolas az ELETERT folyik. Ha valamelyik nagyhatalom kiszallna a bulibol, akkor a tobbiek azonnal raugrananak. Vagyis a nagyhatalmak is KENYTELENEK harcolni az eletukert, Viszont eppen azert mert NAGY hatalmak, megvan az a privilegiumuk, hogy nem a sajat embereiket kell a vagohidra kuldeni, hanem a szovetsegeseket fel tudjak erre hasznalni.

2019. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!