Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A budapesti, prágai, kassai...

A budapesti, prágai, kassai cigányok vagy a birminghami, manchesteri pakik, bengáliak integrációja áll jobban?

Figyelt kérdés
Hol milyen ezen kisebbségek társadalmi helyzete, megítélése?

2019. jún. 8. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Amíg a felsorolt angol városokban a kisebbségiek egy része a társadalom magasabb rétegeibe is eljut, egyetemeket végez, jól kereső munkája van (főleg az indiaiak), addig a magyarországi példáknál a kisebbségiek nagy része még mindig a társadalom alsóbb rétegeiben helyezkedik el, nem túl jó körümények között él, nem túl iskolázott és rossz megítélése van.


Úgyhogy nálunk még jócskán megvan a rés, náluk ez már alig-alig.

2019. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 progizo ***** válasza:
78%

#1.: "a felsorolt angol városokban a kisebbségiek egy része a társadalom magasabb rétegeibe is eljut, egyetemeket végez, jól kereső munkája van"


Mekkora hányaduk az az "egy része"?

És nálunk talán nem így van? Farkas Flórián meg Orsós-Orbán meg (B)áder talán nem az "egy része" a kisebbségnek?

2019. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egymáshoz viszonyítva nyílvánvaló a külömbség. De nyilván vannak kivételek, ezért kerültem a konkrétumokat.
2019. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bukarestiek.
2019. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Angliában nőttem fel, pakisztánok és indiaiak között nagyrészben. Sűrűn látogatok Magyarországra, évente többször is, sőt az egész nyarat mindig itthon töltöm. Illetve kint is rengeteg cigánnyal találkoztam már.

Azt kell mondjam, hogy inkább 100 indiai mint 1 cigány. A pakisztánok jobban húznak a cigányokra, de még így is azt mondom, inkább 10 paki mint 1 cigány. Sokkal értelmesebbek és tanultabbak. Itt is van álja, de semmiképp sem olyan mértékben mint a cigányoknál.

Például még nem hallottam cigány tanárról. Amíg nálunk a tanárok legalább a fele indiai/paki. Nem hallottam még cigány orvosról sem. Angliában ha bemész egy hivatalba, majdnem fele-fele arányban dolgoznak ott az első-másod generációs migránsok az angolok mellett.

Az indiaiak/pakik talán 100 éve kezdtek el betelepedni Angliába leginkább, amikor az ipar beindult, főleg a textil. És nézd meg hova jutottak, sokuk többre viszi mint egy angol huligán.

Míg a cigányok 600 éve élnek Európában, mégsem jutottak oda arányaiban ahova az indiaiak.

Egyébként még az ázsiaiak is megkülönböztetik a cigányokat maguktól. A pakik is lenézik a cigányokat, sőt hallottam is már anno iskolában hogy egy igénytelenebb/butácskább gyereket gypsy-nek csúfoltak, le is nézték ez miatt.

Valahol hallottam régebben, hogy Észak Indiából származnak a cigányok, és onnan is azért lettel elűzve évszázadokkal ezelőtt, mert nem lehetett mellettük/velük élni. Nem tudom mi az igaz ebből, de lehet valóságalapja.

Egyébként ezeknél a népeknél az a legnagyobb probléma, hogy viszik a kultúrájukat és nem tudnak tőle elszakadni. Nekem a legtöbb osztálytársam nagyszülei is már Angliában születtek, de az anyanelvüknek az urdut, hindit vagy pándzsábit ismerik el. Mert így lettek nevelve, és csak az iskolában kezdték az angolt tanulni. Ezért is beszélnek förtelmes akcentussal még 3. generációs migránsként is.. Főleg Bradford fele.

2019. jún. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És a bengáliak, bangladesi származásúak?


Azt olvastam, hogy ők a legszegényebbek.


Egyébként a cigányok között is vannak, akik tanulnak, kitörnek, előbbre jutnak, de ők általában otthagyják a cigány környezetet, felhagynak a cigány szokások, kultúra ápolásával és asszimilálódnak a magyarságba. A vegyes házasságok is közrejátszanak.

2019. jún. 23. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

#6 Kettő bangladesit ismerek. Az egyikkel angolon voltam együtt 16-17 éves koromban, kissé igénytelenebb volt, de jó fej. De nem szűrnék le tapasztalatot 1 személy miatt.

A másik is onnan valósi azt hiszem, de nem biztos. Ő csoporttársam most egyetemen. Bár már idősebb mint én, 45 körül lehet de nagyon értelmes és okos, mindenkinek segít bárkinek bármi problémája van. És a kor sem fogja vissza a tanulástól. Van egy kislánya és a felesége pedig tanárnő. A megjelenésén is látszik az értelem és az inteligencia.

Csak kettejükhöz volt szerencsém, de igazából ennyi.

Ismertem afgánt is, bár az még csak High School-ból volt, akkor még nem forr ki senkinek a személyisége teljesen, 15-16 éves korára. Ő szintén jó fej volt és nagyon barátságos. Mindenkivel jóba volt.


Nekem eddig a pakisztánok hasonlítottak a legjobban a cigányokra az ázsiaiak közül. Persze nem csak külsőleg, hanem viselkedésileg is. Főleg amikor még ilyen 14-18 év körüliek. De sokuk kinövi a cigányosodást ahogy jobban nőnek. High School-ban (korban 12-16) mondjuk 10-ből 1 jó fej paki volt. Most egyetemen 10-ből 9-10, bár ugye ezt így hülyeség hasonlítani, mert az allja úgysem tanul tovább. Sok náluk nagyon az alja, de ugyanúgy például a kedvenc tanárom egyetemen szintén pakisztán. Vagyis nem csak az én kedvencem, hanem nyílt titok, de a kampuszon ő a legjobb oktató, és 15 évig dolgozott programozóként mire váltott a tanári pályára. Mondjuk ez Angliában megszokott jelenség.

2019. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!