Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Németország nem támadja...

Ha Németország nem támadja meg Lengyelországot, akkor is kitört volna a második világháború? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2019. júl. 2. 20:32
 1/8 Mihago ***** válasza:
56%

Persze, kitört volna, még akkor is, ha Németországban nem megy végbe az egész hacacáré a nácikkal meg a weimari köztársaság összeomlásával. A Szovjetunió ugyanis aktívan készült Európa lerohanására, és komolyan építette a Vörös Hadsereg támadó képességeit. Pár példa:


- Ejtőernyős haderőnem fejlesztése. Az ejtőernyősök kifejezetten támadó fegyvernem, védelemre teljesen felesleges a légideszant-képesség. A Szovjetunió hatalmas légi hadsereget épített ki a harmincas években.


- A BT-5 és BT-7 harckocsik. Mindkettőt hamar át lehetett állítani gumikerekes közlekedésre, hogy gyorsan haladjanak a kiépített országutakon. Maga a neve is a "bisztrohodnij tank", gyorsharckocsi rövidítése. Ez a képesség azonban teljesen hasznavehetetlen lett volna a Szovjetunió határain belül, ahol elenyészően kevés műút volt. Nyugat-Európában ellenben...


- Flottaépítési program. Sztálin akkora csatahajó-építésbe kezdett, amit még a szovjet ipar sem bírt acéllal. Az volt a cél, hogy a szovjet haditengerészet ereje 1940-re meghaladja a brit flottáét, ami akkor a legerősebb volt.


- A harmincas években lebontották a Szovjetunió határától pár száz kilométerrel beljebb húzódó országerőd-rendszert, és az erődcsapatokat hagyományos műszaki csapatokká alakították át, védelem helyett áttörő feladatkörben.


Egyes történészek (pl. Viktor Szuvorov) szerint az 1941-es német támadás valójában megelőző csapás volt, nem pedig agresszió, és azért tudták a szovjet csapatokat a Barbarossa-hadművelet első napjaiban úgy szétverni, mert azok támadásra készülve gyülekeztek a határon, nem számítva német ellentámadásra. Szuvorovot ugyan a "hivatalos" orosz történészek lehurrogják, de a katonai szakértők egyetértenek vele. Például Dr. Végh Ferenc vezérezredes, aki a Magyar Honvédség vezérkari főnöke volt a kilencvenes évek végén, hosszabb tanulmányban védte meg Szuvorov nézeteit a Haditechnika magazinban, részletesen elemezve, hogy a németek által szétvert szovjet csapatok hol álltak, milyen fegyverzettel rendelkeztek. Ebből egyértelműen egy támadásra készülő hadsereg képe bontakozik ki, nem pedig egy honvédelemre berendezkedetté.

2019. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Amikor Németország megtámadta Lengyelországot, Japán már elfoglalta a fél Távol-Keletet.
2019. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A németeknek akkor már muszáj volt támadni. Szükségük volt a lengyel anyagi javakra, annyira eladósodtak. 1940 elejére államcsődöt jósoltak a közgazdászaik.
2019. júl. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

#1

Sztálin valóban támadni akart, de csak 1942-ben.

2019. júl. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért pontozták le az első... Leírta az igazságot.
2019. júl. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos sok az elkötelezett Szu fan. Akinek az egyetlen épkézláb védekezési módszere arra hogy miket csinált a szu.. Hogy "hon védelem"
2019. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Nem értem miért pontozták le az első... Leírta az igazságot." még ha nem lenne igaz akkor is felettébb hasznos válasz lenne, mert elgondolkoztató Részemről ment a zöld kéz.
2019. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amikor Németország megtámadta Lengyelországot, Japán már elfoglalta a fél Távol-Keletet.



Egyes szakértők szerint a II. világháború 1930-as években kezdődött. Igaz akkor még nem volt világháboru. Ellenben 1945. 1945. szept. 2-én se világháború ért véget, mert a német megadástól már nem világháború volt. Japán előbb kezdte a háborút, mint Európa többi része, s az "csak" ázsiai háború volt, s később fejezte be, igaz amit befejezett, az már USA-Ázsia háború volt, amit nevezhetünk világháborúnak, főleg mert nevezhetjük USA-Eurázsia háborúnak is. Nem erőltetettebb, mint az hogy Japánt Ázsia részének tekintjük, mégha az is.

2019. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!