Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik ország lehet a következ...

Melyik ország lehet a következő uniós tag és mikor?

Figyelt kérdés

Szerbia lemondott már koszovorol? Csak akkor kerülhet be ha rendezi a vitát.

Törökország? Észak-Macedónia? Montenegró? Albánia?

Koszovó egyáltalán jogilag létezhet mint külön ország?



2019. júl. 7. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Amelyik elsőként akarja kinyirni a gazdaságát.
2019. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
96%
Szerintem Észak-Macedóniának és Montenegrónak van erre a legnagyobb esélye.Törökország most sokat lépett hátra.
2019. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Montenegró. Mert gazdaságilag nem áll rossz helyen, folyamatosan fejlődik, tele van építkezésekkel, pénzneme euró, nincs semmi területi követelése, Szerbiából is teljesen békés úton vált ki.

Szerbia mostanában biztos nem mondd le Koszovóról. Amúgy is, elég sok szerb van az EU ellen, biztos nem egy ilyen miatt fog lemondani Koszovóról.

Koszovó jogilag létezhet külön országként, ha Szerbia elfogadná.

2019. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Montenegró a legesélyesebb, de az elkövetkezendő 5 évben nincs reális esélye a csatlakozásnak. Szerbia a második legesélyesebb de ott ameddig orosz bábkormányok váltják egymást nem fognak előrébb jutni. Törökországsoha nem lesz tag, Észak-Macedónia lassan már egy komoly pályázóvá válik, de ott is sokmindenen kell még változtatni. Koszovó előbb fog Albániához csatlakozni mint az EU-hoz, a határellenőrzést már meg is szűntették a két ország között viszont így mindketten elvágják magukat az EU tagságtól. Bosznia érdekes helyzetben ott igazából ha eldöntenék hogy melyik irányba kötelezik el magukat akkor elég gyorsan felvételt nyernének de addig ameddig olyan az életszínvonal amilyen, nincs értelme erőltetni mert akkor a maradék népesség is lelép.
2019. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szintén Montenegrót, majd Szerbiát mondanám, de jelenleg abban sem vagyok biztos, hogy a jelenlegi tagjai megmaradnak-e egyáltalán az EU-nak és nem esik-e szét még azelőtt, hogy egy új tag beléphetne.
2019. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Észak-Macedónia vagy Albánia.
2019. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!