Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet hogy megkaparinthassa...

Lehet hogy megkaparinthassa Vajdaságot békés úton, az anyaország?

Figyelt kérdés
Nekem is csak most esett le a tantusz pedig már nem vagyok mai gyerek a politika világában. Egy tény hogy nagyon kényes a külhoni magyarok ügye, és hiába szeretnénk igazságot valószínűleg nem lesz könnyebb dolgunk, még akkor se ha hamarosan lejár Trianon. Azért is kényes ez, mert ha kitörne egy háború az nem csak az anyaországot viselné meg, hanem a külhoni magyarságot is. Amit most Orbán tesz, az Délvidék csendes visszafoglalása. Példátlanul nagy támogatásokat ad a Vajdasági magyaroknak és szerbiának, és itt most nem csak arról a vasútvonalról beszélünk ami a legkorszerűbb és leggyorsabb lessz a régióban, a Budapest-Beográd vasutvonalról. Ez csak az egyik legnagyobb hosszútávú kereskedelmi befektetés, mert valójában ez lesz a hivatása. És ez még csak az eleje, ennél még csak nagyobb befektetések lesznek. Lényegében megveszi Vajdaságot. Ez ellen pedig Szerbia semmit nem bír tenni, az ellen hogy ez lesz a vége mert rá van szorulva a támogatásra. És ezáltal a az ő jólétük fügni fog Magyarországtól.

2019. júl. 15. 23:15
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
88%

1. *megkaparinthaTJa

2. Trianon nem fog lejárni

2019. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Azt nem engedik a nagyhatalmak. De egy tény hogy lejár Trianon, csak annak semmi hatása nem lesz.
2019. júl. 15. 23:45
 3/57 qkker1 ***** válasza:
90%

"De egy tény hogy lejár Trianon, csak annak semmi hatása nem lesz"


Le vagy maradva, már 73 éve "lejárt"!

2019. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Érvénybe Lépett : 1920. június 06. , Érvényét Veszíti : 2020. június 06.
2019. júl. 15. 23:59
 5/57 qkker1 ***** válasza:
84%
Valami második világháborúról hallottál-e?
2019. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 qkker1 ***** válasza:
90%

"Érvénybe Lépett : 1920. június 06. , Érvényét Veszíti : 2020. június 06."

Ezt a marhaságot honnan szedted?

2019. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Onnan hogy újra lehetne tárgyalni Trianont, és a társadalom részéről erre meg is lenne az igény. Csak ezt a nagyhatalmak nem fogják megengedni. De nem értem miért ezzel foglalkoztok, és vajon miért nem azzal amit a kérdésben írtam? Miért akadtok fent ilyen kis apróságokon? Képzeljétek én ezt így tanultam, mert a történelem tanárom (isten nyugosztalja) egy önérzetes magyar volt, akinek fáj Trianon.
2019. júl. 16. 00:27
 8/57 anonim ***** válasza:
15%
És mit csinálunk annyi Szerbek? A száz éves szerződés oedig „örök szerzödés”
2019. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
85%

A trianoni békeszerződés már réges rég nincs is érvényben, szóval nem is járhat le.

Milyen háborúról beszélsz? Nem fog Magyarország senkivel sem háborúzni, az egész ország és a hadserege is jelentéktelen, arról nem is beszélve hogy benne vagyunk egy rakás szövetségben, amiknek nem célja egy belső háború kirobbanása.

Meg aztán mit nyerne ezzel az egésszel Szerbia? Miért adnának bármekkora területet is a magyaroknak?

2019. júl. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
Szerbiának ebben már nincs semmi beleszólasa. Kell nekik a támogatás, mert nagyon rá vannak szorulva. Trianonról pedig annyit, hogy 100 év után igen is újra kellene tárgyalni.
2019. júl. 16. 00:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!