Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megismétlődhet újra a 2008-as...

Megismétlődhet újra a 2008-as ingatlanár zuhanás? Mi lesz akkor?

Figyelt kérdés

2008-ban beütött a Krach, és 2-3 év alatt töredékére csökkentek az ingatlanárak. A mostani eszünkkel felfoghatatlanul szutyok árakon lehetett ingatlant venni, 5,2 millióért már 2 szobásat kaptál Budapesten. Mert akkor mindenki csak eladni akart ingatlant, csak szabadulni akart az ingatlantól, venni nem akart senki, se befektetni.

Ha valamikor a jövőben egy ilyen gazdasági válság újra bekövetkezne, akkor mi lenne a CSOK és babaváró hitelesekkel? Vagy akár a sima forint alapú hitelesekkel is? Az ingatlanjuk jóval kevesebbet érne mint a hitel ami még hátra van a végtörlesztésig.

Ilyen esetben mi történne? Mit tenne az állam?


2019. júl. 27. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

A CSOK hitelnek nem menne úgy el a kamata, törlesztő részlete, mint a devizahiteleké ment.

Amíg a részleteket megfelelően tudja fizetni a hiteles, addig mindegy hogy a fedezete, az ingatlan mennyit ér, mert nem kell eladnia.

Mivel most nem szabadon a piacról vettek csak úgy fel az emberek hitelt, hanem ez egy állami kezességvállalásos hitel, így az állam nyilván segítene is ha tömegesen kerülnének fizetésképtelenségbe.

A babaváró hitellel pedig nagyon el vagytok tévedve. Mivel a hitelt egyáltalán nem kell fizetni tovább és már egy gyerek születése is 3 évre felfüggeszti a törlesztést, nem csökkenne, hanem hirtelen megugrana a gyerekszületések száma.

Amikor 2008-ban beütött a válság, pont azért nem tudták fizetni a hiteleket sokan mert elvesztették a munkájukat. Ha megint hasonló helyzet lenne, akkor egy babaváró hitelesnek megérné inkább azonnal gyereket vállalni és akár többet is egymás után, amíg nem rendeződik a helyzet. Akkor legalább a hiteltörlesztésre nincsen gondja, az egyikük úgy is munkanélküli, vagyis maradhat otthon a gyerekkel - és így legalább a munkanélküliség helyett kapna gyest, gyed-et.

2019. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

majd akkor, ha nem lesz ingyen a pénz, mert jelenleg ingyen, negatív kamatokon nyomtatják a jegybankok


egyébként nem a krach-al volt összefüggésben, hanem az azt követő bizonytalansággal, hogy fogják-e tartani a nagy államok a hátukat a derivativakockázat miatt, vagy se

2013ban voltak a legalacsonyabbak a magyar ingatlanárak

2019. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Akkor majd rájönnek az okosok, hogy a fix kamatot nem úgy számol a bank, ahogy ők gondolják. El kell olvasni az apróbetűs részt. Bizony egy 3-4% -s kamatemelkedés úgy odacsapja a hiteleseket, hogy na.

Gondolod, hogy a bank úgy fog hitelt adni, hogy ő rosszul járjon. Persze papíron a 4% kamat lesz, de a Thm, kezelési költség és egyéb költség tudtommal nincs kőbe vésve. Azokkal pedig szépen lehet járszani.

2019. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Eladjuk a házunkat 70 milláért ameddig ér annyit. Aztán a pénzből veszünk valami olcsóbbat és húzunk külföldre!
2019. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen jellegű libikóka hullámzás természetes az ingatlanpiacon, csak a hullámzás mértéke nem ismert, meg a periódusa.

Lehet, hogy csak húsz év múlva fognak esni az ingatlanárak és nem is sokat, de lehet sokkal hamarabb is és komolyabb mértékben, bár akkora aligha lesz, mint ami a közelmúltban történt.

Egyenlőre konjunktúra van, ami azt jelenti, hogy vagy stagnálnak, vagy tovább nőnek az árak, inkább az utóbbi, csak a növekedés üteme kérdéses.

Egyenlőre még bőven van hová drágulni, figyelembe véve a hazai és a világpiacot.

2019. júl. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ehhez az kéne, hogy a bérek is csökkenjenek. Például tömeges gyárbezárások, leépítési hullámok, munkanélküliség növekedése. Akkor emellé kinéz mondjuk egy hiperinfláció, zavargások, stb.


Ha ez megvan, akkor lehet, de inkább ne kívánd. Hiába olcsóbb a lakás, ha nincs munkád, vagy rettegned kell, vajon még holnap is lesz-e.

Én is lakást vennék majd egyszer, de rájöttem, hogy ehhez évekkel többet kell még spórolni, mint gondoltam. Viszont cserébe addig is jobban élek albérletben, mert emelkedik a fizetésem. Utazgatok, minőségi műszaki cikkeim vannak, nem panaszkodom. Ezek ára mind semmi egy lakáshoz képest, tehát ezért nem érdemes kuporgatni. És emiatt nem is szurkolok annak, hogy omoljon össze a gazdaság.

2019. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1%
Ingatlanárak reálisak, nézd nettó 3-4, vagy akár simán 500 ezret keres egy pályakezdő ,hatalmas jólét lett.
2019. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Te nem tudom hol élsz. 240 az átlagfizetés, ember, és a dolgozók alsó 2/3-a ennél kevesebbet keres!
2019. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs jólét, az ország egyik fele nyomorog.

A CSOK beépült a lakásárakba. Ha leveszed a 20 milliót az árból, az reális.

2019. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

A lakáspiacot nem érdeklik az átlagbérek.

Akinek nincs pénze, az nem vesz lakást, ez világos, lakni azért tudhat, mert bérelhet attól, aki vesz.

Aztán sokan eladják a régit, ha nincs pénze, kisebbet vesz, ha van, akkor nagyobbat.

Illetve jobb, drágább helyen lévő lakást, vagy házat.

Az első új! lakásomat 360000 Ft-ért vettem, kettő és félszoba hallos volt, majd öt év múlva eladtam hétszázért és vettem ötszáznegyvenért egy fele akkorát, családi okok miatt.

Azt ha elmondom, meg fogsz lepődni, hogy ez mennyibe került építésekor, mert az új ára anno 28000 Ft volt, bizony, írd és mond huszonnyolcezer.

Aztán két és fél milláért adtam a kicsit el, kettőnyolcért vettem egy háromszobásat, ami most nagyjából harmincat kóstál.

Az igaz, hogy az első lakásom vételekor kétezer Ft alatt volt a havi fizetésem, ami akkor átlagos volt, nagyjából, mintha Euróban számolnánk. Mindennek ilyen ára volt, 3 Ft volt egy liter benzin, 50 fillér egy gombóc fagyi, meg hasonlók.

Akkor sem volt könnyű senkinek lakáshoz jutni, bár a családtámogatás az jobb volt, mert nem kölcsönt adtak, hanem lakást és annak az árából jöttek le a gyerekek, vagy rövidült az időtartam, amíg megkapták és a visszafizetés sem volt irreális, különösen a csekély kamat miatt.

Ha megnézed, az akkori árakhoz nagyjából két nullát lehet tenni a végéhez a mai árak miatt, de háromszázhatvanezerrel ez ma harminchatmillióra jön ki, vagyis soha nem volt lényegében olcsóbb, csak időnként a drágulást, a devalvációt nem minden termék követte egyformán és valójában csak relatív árkülönbségek keletkeztek.

Hagyományosan az ingatlan mindig le van egy kicsit maradva nehézkessége miatt, ezért is szokták mondani, hogy jó befektetés.

2019. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!