Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Életveszélyes fák kivágását...

Életveszélyes fák kivágását megtagadhatják költési időszakra hivatkozva? És ha tragédia történik? Meddig tart a költési időszak?

Figyelt kérdés

Egy erdő mellett van közvetlenül az utcánk, sokszor nagyon jó, csendes, árnyékos, de már túl veszélyes.

A fák hatalmasra nőttek, kb 40 méteresek lehetnek, a törzsüket 4-5 ember tudná közrefogni.

Már többször be akartam jelenteni, de miután elmúltak a viharok, az én lelkesedésem is alábbhagyott.

De a tegnapi vihar... ilyen még itt nem volt, pedig már sok éve itt lakunk.

Kicsavarta a fákat, csak a szerencsén múlott, hogy egyik sem házon landolt.

Elöregedett, életveszélyes állapotú fák.

Eldöntöttem, hogy jövő héten intézkedek, de mint kiderül - összegyűlt a környékről pár ember, mivel áram sem volt, vezetékre dőltek a fák - volt már, aki bejelentette, és nem tesznek semmit.

A helyzetet súlyosbítja, hogy nem önkormányzati tulajdon, hanem a Hortobágyi Nemzeti Park kezelésében lévő terület, akik a madarakra hivatkozva semmit nem tesznek.

Én pl nem szeretném, ha megszűnne a kis erdő, de a fákat el lehetne vágni olyan 10 méteres magasságban, hogy ne legyen ekkora felület, amibe bele tud kapaszkodni a szél. Így is van annyi oldaláguk már ebben a magasságban is, hogy nem halnának el.

Jelenleg is elég erős szélvihar tombol, és az embernek halálfélelme van, meg attól rettegek, mikor dől rá a házamra.

Van-e joguk megtagadni az életveszélyes fák kivágását?

Ki lesz a felelős, ha tragédia történik?

Lehet ilyen jogszabályra hivatkozni?

Hová forduljak, ha engem is elutasítanak?


2019. júl. 28. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hivatalos levél a terület tulajdonosának.
2019. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
Természetesen meg. Első a madarak életének védelme. Nem lesz felelős, mivel helyesen járnak el.
2019. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

"Életveszélyes fák kivágását megtagadhatják költési időszakra hivatkozva?"

HA tényleg életveszélyes akkor természetesen nem tagadhatják meg.

2019. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mégis megtagadták, anélkül, hogy kijöttek volna megnézni.

Egyből az volt a válasz, hogy most úgysem tehetnek semmit.

Az egyik lakó személyesen volt bent, neki mondták.


Én holnap írni fogok, mert annak nyoma van.

2019. júl. 28. 17:59
 5/20 anonim ***** válasza:
3%
költési időszak addig van, amíg a FIDESZ uralkodik a Királyságban.
2019. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Egy elöregedett 20-30 méter fa kivágása és deponálása 60- 100 ezer forintba kerül, ha te most ki akarsz vágatni 30 fát az 3 000 000 forint.
2019. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Mért ne tagadhatnák meg?
2019. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
Asziszi a kis csíra, hogy ő most elfingja magát oszt mindenki rohan majd fát vágni. Meglátod ecsém úgy fognak kivágni, hogy a lábod nem éri a fődet.
2019. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező te hőbörögnél a leghangosabban hogy a te fádat akarná valaki kivágatni veled, saját költségen csak mert nem tetszik neki.
2019. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező te aztán unatkozhatsz rendesen :D Még ha közterületen lenne akkor sem vágatná ki az önkormányzat, mert sokba kerül, semmi értelme és a fák amúgy jók ha vannak. Így meg hogy nemzeti parkké, teljesen felejtős. Magánvéleményem hogy több fát kéne ültetni, nem kivágni őket..
2019. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!