Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 6 millió zsidóba beleszámítana...

6 millió zsidóba beleszámítanak a zsidó származásúak is?

Figyelt kérdés

Radnóti Miklós egy magyar katolikus ember volt, akinek egyetlen bűne az volt, hogy az anyja zsidó volt. Az anyja szintén nem gyakorolta a vallást, így neki szintén az egyetlen bűne az volt, hogy az anyja zsidó volt. Az ő anyjának szintén az volt az egyetlen bűne hogy...


Szóval mivel Radnótinak semmi köze nem volt a zsidókhoz, ezért beleszámolták a 6 millióba, vagy pedig nem?



2019. aug. 1. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem tudta igazolni a katolikus származását, az zsidónak számított akkoriban.
2019. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Radnóti nem számitott bele, tehát igazából csak 5999999 zsidó lett elgázositva.
2019. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"aki nem tudta igazolni a katolikus származását"


Csak most látom, mekkora baromságot írtam. Természetesen a keresztény származást kellett igazolni annak idején.

2019. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de én most arra gondolok, hogy a történelmi megítélés szerint helyes-e az a megfogalmazás, hogy 6 millió zsidó származású embert öltek meg a második világháborúban, vagy pedig az a 6 millió ember szigorúan zsidó volt, nem csak szárzmazásuk szerint.
2019. aug. 1. 23:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak a zsidó származásúak számítanak bele. Mondjuk én nem sok zsidó vallású, de nem zsidó származású emberről hallottam eddig.
2019. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
A kettő nagyrészt ugyanaz a kategória. Az asszimiláció rettentő ritka volt, ma is az pl. a bevándorlók vagy egy bizonyos kisebbség esetében. Túlságosan nagyok itt a kulturális távolságok.
2019. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti zsidok 40%-a, a videki zsidok 20%-a vegyesen hazasodott.

A dednagyapamnak kek szeme volt...


Nagyfoku asszimilacio volt ekkor mar, a veszkorszak kezdetekor hirtelen visszazuhant, de nemcsak a zsidok miatt - a keresztenyek sem szivesen hazasodtak veluk, mert antiszekitizmusnak exponaltak volna magukat.

2019. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 20-40% az amugy SOK.

Konkretan mára teljesen keveredtek volna, ha ez így marad, megkockáztatom keveredtek is, az ortodoxokon kívül a legtöbb zsidón nem látszik annyira, hogy zsidó.

2019. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Az asszimilációt úgy értem, hogy egy 100%-ban zsidó vagy más nemzetiségű még életében magyarrá vagy németté válik. Házasodásokkal ezt könnyű elérni, hisz ténylegesen sem lesz zsidó az, akinek az ük-ükapja volt az. Valójában a környezet tudja, ki milyen nemzetiségű. Radnóti is tudta magáról. Ő az egyik legismertebb példa arra, hogy a zsidók állítólag asszimilálódtak, azonban ez csak a felszín. Ő is egész életében a zsidósággal foglalkozott és a zsidóságon belül házasodott. Túlságosan nagyok a kulturális távolságok. Európaiak közt nem lennének ilyen nagyok, de ezek más kontinensek. Izrael nem Európa, hanem Ázsia.
2019. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!