Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy ne legyen...

Támogatnátok, hogy ne legyen állami TB?

Figyelt kérdés

Jelenleg ekkora összegből az egészségügy fenntarthatatlan. Vagy többet kell rá költeni, vagy kevesebbet.

Ti melyiket választanátok? Inkább még ennél is magasabb adók ( tudom, átcsoportosítással is megoldható, de mind tudjuk: bármelyik párt legyen kormányon, az állam mindig rossz gazda, mindig lesz herdálás. Ha nem stadionra, majd másra, ha szerencsénk van értelmes dologra, ha nincs szerencsénk akkor újra értelmetlenre )? Vagy inkább ne legyen állami TB, mindenki anyagi helyzete és saját igényei alapján kössön egészségbiztosítást?

Esetleg átmenet, miszerint van egy minimális kötelező TB, de az nem állami és kevesebb, illetve rosszabb minőségű szolgáltatásra elég, mint aki magasabb összeget költ rá?


2019. aug. 2. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kell 10% SZJA és 10% ÁFA. A többi adó teljesen felesleges.
2019. aug. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

"Kell 10% SZJA és 10% ÁFA. A többi adó teljesen felesleges."

És legyen mellé fizetős az oktatás, egészségügy stb.?

2019. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az állam saját fennmaradása érdekében igényli az állampolgárok munkaképességének (egészségének) a legmagasabb szintű megtartását. A munkaképtelenek (kiskorúak, krónikus betegek, munkaképtelen öregek) egészségügyi ellátása szolidaritási alapon biztosítandó. A jelenlegi összegből is fenntartható lenne az egészségügy, ha a rendelkezésre álló pénzt megfelelően (vaklóban hatékonyan) költenék el és az ellenőrizhető lenne a járulékfizetők számára. Sajnos az elmúlt 30 év alatt minden ilyen irányú kezdeményezést megtorpedóztak. Mivel 24 évet dolgoztam az egészségügyben, van némi rálátásom.
2019. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"És legyen mellé fizetős az oktatás, egészségügy stb.?"


Az állam így is behúzna vagy 9000 milliárd forintot évente. Abból kell megoldani.

2019. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

#3

Azt viszont be kell látnod, hogy Magyarországon az elkövetkező 30-40 évben nem lesz olyan, hogy az állami pénzeket nem fogják szétlopni, mivel a magyar ember alapvető kultúrájához hozzátartozik, hogy neki lopni kell. Ő akkor ügyes és tökös macsófickó, ha el tudja lopni a nagy pénzeket, ezt kiiktatni sajnos nem lehet, ehhez évtizedek kellenek.

Primitív, korrupt népekkel nem működik a szocializmus. Ez van.

2019. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Pedig az átcsoportosítás/nemlopás a megoldás ha tetszik ha nem. Nem kell úgy tenni, mintha 2010-ig nem muzsikáltunk volna el annyira, hogy itt bármit is fenntarthatatlannak kellene nevezni, GDP arányosan mindenre több jutott még a válság idején is érdekes mint most a jólteljesítés korában. Sőt a mostani lopásokat és közpénzherdálást látva látszik csak igazán mennyi pénz juthatna gond nélkül mindenre a világon.
2019. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4# "Az állam így is behúzna vagy 9000 milliárd forintot évente. Abból kell megoldani."


Jelenleg 3500 milliárdot szánnak oktatásra. Az ÁFA és SZJA befizetés jelenleg ( 15% SZJA, 27% ÁFA ) együtt tavaly összesen 6000 milliárd forintot tett ki.

Miből lenne fenntartva a rendőrség, tűzoltóság, OMSZ, az állam irányítása, rendfenntartás, honvédség, stb?

2019. aug. 2. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

#6

"Nem kell úgy tenni, mintha 2010-ig nem muzsikáltunk volna el annyira, hogy itt bármit is fenntarthatatlannak kellene nevezni"

Az lehet, hogy elmuzsikálgattatok, de nem muzsikálni kellene, hanem fejlődni. A Gyurcsány-kormány alatt gyakorlatilag stagnált az ország, a válság előtti konjunktúra tetőpontján (2007) 0,6%-os volt a GDP-növekedésünk, miközben a szlovákoknak 10,8%. Szerinted ez fejlődés volt?


"GDP arányosan mindenre több jutott még a válság idején is érdekes mint most a jólteljesítés korában."

És akkor ezzel most mit magyaráztál meg? A Fidesz ugyanúgy lehúzza túladóztatással a pénzedet, ahogy az MSZP is lehúzta, csak GDP-arányosan kevesebbet költenek oktatásra, egészségügyre, stb. helyette inkább zsebre teszik. De ez semmit nem változtat azon, hogy rohadt magas az adóék Magyarországon és teljesen elfojtja a gazdasági fejlődés lehetőségét.


"Sőt a mostani lopásokat és közpénzherdálást látva látszik csak igazán mennyi pénz juthatna gond nélkül mindenre a világon."

Juthatna, de nem jut. Mert a magyar embernek muszáj ellopnia, de ezt már leírtam feljebb. A korrupció itt a kultúra része.

2019. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Maradhatna az állami TB, csak ne a fizetés %-os arányában legyen, mert az igazságtalan.

Mert én, aki egészségesen élek, mozgok, nem dohányzom, betegszabira két évente megyek, az orvos legtöbbször csak az éves szűrővizsgálatokon lát, miért fizetek több TB-t, mint egy velem egykorú alkoholista láncdohányos, aki minden második héten beteg? Csak azért, mert én többet keresek?!


Szerintem úgy kellene, hogy lenne egy alapösszeg, ami mindenkinek kötelező. Ezen felül pedig felárat fizessen aki dohányos vagy pl extrém sportot űz, valamint az életkor előrehaladtával legyen egyre drágább, hiszen az idősebbekre költ többet az egészségügy.

2019. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

"Maradhatna az állami TB, csak ne a fizetés %-os arányában legyen, mert az igazságtalan."


De, szerintem pont így igazságos. Minél gazdagabb vagy, annál nagyobb a társadalmi felelősséged. Anyagilag is.


"Mert én, aki egészségesen élek, mozgok, nem dohányzom, betegszabira két évente megyek, az orvos legtöbbször csak az éves szűrővizsgálatokon lát, miért fizetek több TB-t, mint egy velem egykorú alkoholista láncdohányos, aki minden második héten beteg? Csak azért, mert én többet keresek?!"


Nem azért. Azért, mert attól hogy egészségesen élsz, semmi nem ment meg attól, hogy beteg legyél, és akár hosszú, drága kezelésre szorulj, ami alatt nem leszel munkaképes, nem fogsz keresni, stb. stb., és mégsem fognak hagyni megdögleni. A TB-t nem magamnak fizetem, hanem azért, hogy ez az egész egészségügyi ellátórendszer képes legyen működni most is, és a jövőben is.


"Ezen felül pedig felárat fizessen aki dohányos vagy pl extrém sportot űz, valamint az életkor előrehaladtával legyen egyre drágább, hiszen az idősebbekre költ többet az egészségügy."


Minél idősebb vagy, annál többet költesz rá már most is, ha máshol nem, a gyógyszertárban, és persze általában kevesebb jövedelemből, mint keresőképes korodban. Sokat megtakarítani akkor lehet, amikor még van miből, később ezt lehet élvezni, és nem fordítva. Az extrém sportot űzők általában plusz biztosításokat fizetnek, de gondolom mindenki, aki megteheti, és az átlagosnál komolyabb kockázatnak teszi ki az egészségét. Hozzáteszem, a dohányosok fizetnek felárat (tudom, nem eleget), és még többet fognak.

2019. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!