Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz a közvélemény-kutatás...

A Fidesz a közvélemény-kutatások szerint minden választói csoportban vezet, azonban van két csoport - a fiatalok és a diplomások - ahol "csak" 30-35%-os a támogatottsága. Ezekben a csoportokban miért kevésbé népszerű a Fidesz?

Figyelt kérdés
A többi választó csoportban jellemzően 50 és 60% közötti a támogatottsága, a legmagasabb a vidéki nyugdíjasoknál ott még 60%-nál is magasabb. Viszont a fiataloknál a Momentum, a diplomásoknál a Momentum és a DK is képes felvenni a versenyt a Fidesszel.

2019. aug. 8. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha a momentum meg a DK a diplomásoknál kimagasló akkor tényleg szar a magyar oktatás.


Amugy meg szerintem tök mindegy ki van hatalmon. Az akkor is csak a magyar társadalom tükröképe lesz az meg olyan amilyen.

2019. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez főleg az internet és globalizáció miatt van...

A fiatalok liberálisabbak, a szó klasszikus értelmében (és nem a libsi, sjw, stb. értelmében), és az inteligencia, műveltség sokszor összefügg a nyitotsággal.

Azok a fiatalok akik nem járnak egyetemre, a legnagyobb arányban lélekben egyáltalán nem fiatalabbak a szüleiktől, elzárkóznak az internettől, a nagyvárosi élettől és a globalizáció sem érinti Őket annyira...

A fővárosokban, nagyvárosokban egyébként szinte mindenhol a világban a fiatalok többsége liberális, még Moszkvában is.

2019. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve szerintem a DK klasszikus értelemben nem liberális párt, csak a szegényes magyar felhozatalból számít talán még annak (jobb hijján)...
2019. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

"Azok a fiatalok akik nem járnak egyetemre, a legnagyobb arányban lélekben egyáltalán nem fiatalabbak a szüleiktől, elzárkóznak az internettől, a nagyvárosi élettől és a globalizáció sem érinti Őket annyira..."


Ezt mégis honnan vetted? Szerintem sületlenség az egész.

Internet mai fiatalok szerves része már általános és középiskolában is. Nem azért használok internetet, mert egyetemre mentem és ezzel valami privilégiumot szereztem.

2019. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Azért, mert a Fidesznek nem célközönsége a diplomás értelmiségi. És igazuk is van, nem jelentenek nagy veszteséget, sőt, konfliktust is merészebben lehet vállalni velük szemben, mert a konfliktus tárgya gyakran kívül fog esni az átlagember érdeklődési körén, vagy preferenciáin.
2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

"Internet mai fiatalok szerves része már általános és középiskolában is. Nem azért használok internetet, mert egyetemre mentem és ezzel valami privilégiumot szereztem."


Az igazán nagy kérdés, hogy MIRE használod? Egy zsákfaluban felnøtt, 8 általánost végzett ember jó eséllyel max mémek nézegetésre, bulvár "fogyasztására" (mert nem is látott rá ellenpéldát), egy tanultabb egyén esetleg megtanul vele egy idegen nyelvet, tájékozódik, képzi magát. (udemy / coursera / akár sima YT)

2019. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6


Ez viszont már egy harmadik nézőpont. Ebben is lehet valami, de akkor is felháborítónak tartom az válaszolónak a lenézését és úgy gondolom, hogy más szempontok alapján, de gyűlöletkeltés.

2019. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%

A fiatalok és a diplomások mind okosmobiloznak. Okostelón meg milyen oldalakról jönnek a hírek ? Segítek : 444, index,


Nézd meg milyen fake-newsok ezek az oldalak és utána megérted

2019. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A fiatalok és a diplomások mind okosmobiloznak. Okostelón meg milyen oldalakról jönnek a hírek ? Segítek : 444, index,"


Olyan hírek jönnek amilyen applikációt letöltenek a telefonra, senki sem tiltja, hogy 888.hu vagy pesti srácok applikációt letöltsenek.

2019. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
EGY EMBER EGY SZAVAZAT.A tanult emberekkel meg mindig több baj van.
2019. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!