Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér Róbert miből gondolta,...

Puzsér Róbert miből gondolta, hogy attól mert egy szűk szubkultúrában népszerű megmondóembernek számít, felveheti a versenyt olyan népszerű ellenzéki politikusokkal mint Karácsony, illetve az ellenzéki pártok vezéreivel (Gyurcsány, Fekete-Győr stb)?

Figyelt kérdés

A Závecz-Research közvélemény-kutató csinált egy mérést néhány hónapja, - ahol 5%-os eredményt mértek Puzsérnak ha elindul az őszi választáson - ebből is kitűnik hogy csak egy szűk szubkultúrában népszerű.

Érdekességképpen:

PUZSÉR TÁMOGATOTTSÁGA KÜLÖNBÖZŐ SZAVAZÓKNÁL

Fidesz szavazóinál: 3%

Demokratikus Koalíció szavazóinál: 1%

Momentum szavazóinál: 4%

MSZP szavazóinál: 4%

Jobbik szavazóinál: 7%

LMP szavazóinál: 16%

Bizonytalan szavazóknál 1%



2019. aug. 9. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon ciki lesz ha Puzsért a főpolgármester választáson Berki Krisztián is megelőzi majd. Remélhetőleg akkor visszavonul Puzsér véglegesen a politikától.
2019. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Amikor bejelentette, hogy elindul, azelőtt Karácsony 12%-ot kapott, Fekete-Győr meg 3-at.


Szerintem lett is volna esélye, ha nem egy olyan programmal állt volna elő, amit a többség nyilván nem fog támogatni.

2019. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyet értek az előttem szólóval. Normális programmal lett volna esélye
2019. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Csak az a lényeg, hogy minél többen induljanak "ellenzéki" oldalon. Az is visz el szavazatot tölük. Nem tudom mennyit fizetnek ezért fityeszék, de Puzsérnak ugy tünik megérte..
2019. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem gondolta, ugyanis Ő volt a legelső aki bejelentette az indulását Tarlós ellen...

Ekkor még Karácsony sem volt a képben.

(legalábbis nyílvánosan nem)


És Puzsér azt is elárulta, hogy Tarlós ellen sem tartja magát túl esélyesnek, de szerinte a programja ér annyit, hogy elindítsa és adjon neki egy esélyt... A budapesti polgároknak pedig egy zöld alternatívát.


Puzsér programja az egyetlen szakmai program, amit szakemberek (70 építészmérnök, közlekedésmérnök és közgazdász) kifejezetten arra írtak, hogy 90-100%-ban megvalósítható legyen.

Puzsérnak, hogyha esetleg főpolgármester lesz, akkor nem lesz jogköri vagy anyagi problémája a megvalósítással...


Ezzel szemben Karácsony programjához, ahhoz hogy jogilag megvalósítható legyen, parlamenti többség, 2/3 kéne MSZP-DK oldalról.


Nos, Karácsony úr vagy enyhén szólva optimista a 2022-es választásokkal kapcsolatban, vagy hazudik.

De ha még reálisak is lennének az elképzelései és kormányt váltanának 22-ben, 2/3-al és biztosan, én akkor sem tudom hogy miért nem 2024-ben indul a főpolgármesteri címért, mivel így ha nyer, akkor minimum 2 évig jogi és anyagi dolgok miatt nem tudja elkezdeni a tervei, ígéretei megvalósítását.


Amúgy sok dolgot Puzsér programjából vett át az ellenzék, csak a megvalósíthatatlanságig eltúlozta, illetve Tarlós is átvette Puzsér programját, csupán a következő 5 év helyett a következő 30 évet tűzte ki megvalósítási célnak.


Lehet azt mondani Puzsér programjára, hogy "nem értek vele egyet", "nekem nem tetszik", "engem speciel hátrányosan éríntene, ezért nem szavazok rá", stb.

De hogy hülye, szakmaitlan, vagy hogy megvalósíthatatlan, na azt nem!

Ha valaki ezt hinné, hát olvassa csak el a 150 oldalt.

A magyar politika történetében ennyire összeszedett, precízen megalkotott programmal még senki sem rukkolt elő...

2019. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsődlegesen szerintem nem az a célja, hogy nyerjen, hanem hogy alternatívát mutasson.

Sok ember nem hiszi, hogy lehet máshogy is politizálni (mint a FIDESZ/MSZP/DK/stb.), ő meg mutatja, hogy de, lehet.

Az más kérdés, hogy mennyire sikeres ezzel: ahogy fentebb is írtad, Puzsér egy szubkultúrában népszerű csak, alapvetően egy rendkívül megosztó személy.

2019. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem legfeljebb az elején gondolta,már nem gondolja. Aztán mielőtt lelépett volna megkereste a fidesz és tehetett neki egy visszautasíthatan ajánlatot.

Az események fényében ez a helyzet.

2019. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem gondolta, ugyanis Ő volt a legelső aki bejelentette az indulását Tarlós ellen...

Ekkor még Karácsony sem volt a képben.

(legalábbis nyílvánosan nem)

És Puzsér azt is elárulta, hogy Tarlós ellen sem tartja magát túl esélyesnek, de szerinte a programja ér annyit, hogy elindítsa és adjon neki egy esélyt... A budapesti polgároknak pedig egy zöld alternatívát.

Puzsér programja az egyetlen szakmai program, amit szakemberek (70 építészmérnök, közlekedésmérnök és közgazdász) kifejezetten arra írtak, hogy 90-100%-ban megvalósítható legyen.

Puzsérnak, hogyha esetleg főpolgármester lesz, akkor nem lesz jogköri vagy anyagi problémája a megvalósítással...

Ezzel szemben Karácsony programjához, ahhoz hogy jogilag megvalósítható legyen, parlamenti többség, 2/3 kéne MSZP-DK oldalról.

Nos, Karácsony úr vagy enyhén szólva optimista a 2022-es választásokkal kapcsolatban, vagy hazudik.

De ha még reálisak is lennének az elképzelései és kormányt váltanának 22-ben, 2/3-al és biztosan, én akkor sem tudom hogy miért nem 2024-ben indul a főpolgármesteri címért, mivel így ha nyer, akkor minimum 2 évig jogi és anyagi dolgok miatt nem tudja elkezdeni a tervei, ígéretei megvalósítását.

Amúgy sok dolgot Puzsér programjából vett át az ellenzék, csak a megvalósíthatatlanságig eltúlozta, illetve Tarlós is átvette Puzsér programját, csupán a következő 5 év helyett a következő 30 évet tűzte ki megvalósítási célnak.

Lehet azt mondani Puzsér programjára, hogy "nem értek vele egyet", "nekem nem tetszik", "engem speciel hátrányosan éríntene, ezért nem szavazok rá", stb.

De hogy hülye, szakmaitlan, vagy hogy megvalósíthatatlan, na azt nem!

Ha valaki ezt hinné, hát olvassa csak el a 150 oldalt.

A magyar politika történetében ennyire összeszedett, precízen megalkotott programmal még senki sem rukkolt elő...


A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad."


Teljesen egyetértek veled, megérdemelted a 77 százalékot. Zseniális volt ahogyan kérdésre adott válasznak álcáztad a politika hirdetésedet. Az utolsó mondatod külön dicséretet érdemelne a kampányfőnöktől, ennyire csak a legagymosottabb fideszes nyugdíjasok képesek Orbánt dicsérni. El kell ismernem, Puzsér nagyon erős kampányt folytat az interneten.

2019. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát persze, aki nem ért egyet, más a véleménye, azt fizetik...

Engem a Puzsér, Őt meg a Fidesz.


És ja, valóban nagyon reális hogy Őt a Fidesz fizeti... Aki ezen a véleményen van, az biztos behatóan ismeri a munkásságát, karrierjét.

2019. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Puzsér egy narcisztikus személyiségzavaros ember. Alkalmatlan főpolgármesternek személyisége miatt is, és szakmai tapasztalata sincsen.


Minden program annyit ér, amennyit megvalósítanak belőle. Puzsér indul a választáson a tutijó csodaprogramjával (tényleg nem olvastam el, lehet, hogy valóban így van, nem gúny, csak játsszunk el a gondolattal hogy az).

Milyen választási eredmény valószínűsíthető?!

Tarlós 47%

Karácsony 45%

Puzsér 8%


Eredmény: Tarlós nyer, Tarlós program folytatódik! Hurrá! Puzsér programja attól még lehet csodaprogram, de annak esélye, hogy ő nyerje a főpolgármesteri választást 0%, míg annak az esélye, hogy Tarlóst segítse győzelemhez, több mint 95% szerintem.


Puzsér nélkül lehet, hogy ez úgy alakulna, hogy

Karácsony 51%

Tarlós 49%


Innentől viszont az a kérdés, hogy mi áll közelebb Puzsér programjához, vajon mikor valósul meg abból több, ha Karácsony vagy Tarlós lesz a főpolgármester. Melyik városvezetési koncepciója áll közelebb a Sétáló Budapesthez?


De vegyük azt, hogy valami csoda történik, és Puzsér nyer! Puzsér politikai megnyilvánulása eddig csak abból állt, hogy mindenkibe belerúgott, egyáltalán nem volt konstruktív. Zsarolt, stb. aztán amikor megtették úgy az előválasztást, ahogy akarta, akkor is kitáncolt belőle, nem vállalva tisztességgel a megmérettetést. Vajon milyen együttműködésre számít a főpolgármesterségével? Csak mert a főpolgármester nem király, akinek a parancsát végrehajtják és kész, szavazások vannak, stb. a rendeleteket végre kell hajtani...


Puzsér konfliktuskezelési tehetsége egyenlő a nullával, de konfliktusteremtésben nagymester!


Hogy bárki Puzsér programjából emelt volna át dolgokat, nevetséges rágalom szerintem. Átfedések lehetnek, de az nem jelenti azt, hogy tőle másolták, a Karácsonynak a programja a Párbeszédből származik. De sokan juthatnak ugyanarra a következtetésre, és nem biztos, hogy azért, mert az elsőt megismerték, és az befolyásolta őket.


De még ha úgy is lenne! Puzsér örüljön, hogy legalább annyi megvalósul a programjából. Egyébként meg emlékszem valami olyan nyilatkozatra, hogy Puzsér azt mondta, hogy ha Karácsony átveszi a SB programot, akkor ő visszalép, és támogatni fogja, ha nem veszi át, csak ő nyer az előválasztáson, akkor viszont visszalép. Nyert az előválasztáson.

2019. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!