Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországra 2019-ben...

Magyarországra 2019-ben mennyire jellemző a korrupció a mindennapi életben?

Figyelt kérdés
Tehát főként a kisember mindennapjait tekintve, most egy kérdés erejéig tekintsünk el a politikai korrupciótól. 10-es skálán mennyire?

2019. aug. 14. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyi buszon is tapasztaltam olyat, hogy aki csak olyan 1 km-t utazott (városhatárig), azt a sofőr féláron felengedte a buszra, cserébe nem adott jegyet (tehát zsebre ment). Mondjuk tökéletesen megértem, nincsenek éppen elengedve fizetésileg.

Csak arra akartam rámutatni, hogy minden szinten megy a mutyi, szóval 10-ből szerintem minimum 7.

2019. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
A Magyarokra egyáltalán nem. Ilyen tisztakezű és becsületes nép nem sok van a világon.
2019. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, korrekt a válasz, én is találkoztam már ilyen esettel. A 10/7 is reális, mert a 10/10 az már valami mélybalkán lenne, a 10/5 meg szlovákia, ami azért már előrébb tart talán.
2019. aug. 14. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Valamelyik álomvilágban biztosan.
2019. aug. 14. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Idehaza kb. a korrupció lett az ország természetes állapota.
2019. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hiányzó szakemberek miatt ismét hiánygazdaság alakult ki az országban. Közel ott tartunk mint 40 év a szocializmusban. Ha nem kérsz számlát megoldjuk okosban.

Ha megfelelő orvosi ellátást akarsz megy a hálapénz.

Ha a szervizben azt akarod, hogy tényleg kicseréljék az olajat a garanciális szerviznél akkor azt néhány papírral is nyomatékosítani kell. 10/8. Azért csak 8 mert a banánt már nem pult alól adják.

2019. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ebben az országban nem nagyon lehet csalni, hiszen most mindenszentek táján nálunk folyamatosan ellenőrzik nálunk az utcai virágárusokat hogy adnak-e számlát a 300 forintos virágról, ellenőrzik a piacon Maris nénit ad-e számlát a tőle vásárolt 10 darab tojásról. Józsi bácsi a fél kiló hagymáról. Ma délután megyek orvoshoz magánrendelésre, már előre félek mekkora sor lesz, mert feltartják az APEH ellenőrei az orvost hogy adja-e a számlát a betegeknek.(bocs, lehet hogy politika is van benne, de attól függetlenül ilyen furcsa ez a korrupciós helyzet. 10-és százezrekkel lehetsz korrupt, 300 forinttal lebuktatnak. Ezt ezért nagyon nehéz számokkal és százalékokkal kifejezni. Minimum 8 a tízből.
2019. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!