Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted is be kéne tiltani...

Szerinted is be kéne tiltani törvényileg, hogy álláshirdetéseken a "versenyképes fizetés", "versenyképes juttatás", "versenyképes bérezés" kifejezéseket használják az európai átlagbér 90%-a alatt?

Figyelt kérdés

Csak mert annyira idegesítő, amikor odaírják pofátlanul, hogy "versenyképes" vagy "kiemelt" bérezés, juttatás vagy akármi, akárhogy is próbálják cukormázzal lekenni a szart, attól még külföldön ugyanazért a munkáért 3-5-ször annyit fizetnek. Miért van joguk ahhoz, hogy versenyképesnek nevezzék ezt? Ez az emberek félrevezetése, a munkavállaló félrevezetése.

Nem lenne jó hatással a munkaerőpiacra, ha az ilyen kifejezések használatát betiltanák minden olyan álláshirdetés esetén, ahol a bérajánlat az Eurostat vagy más hivatalos forrás szerint az EU-s átlagbérek 90%-a alatt van az adott munkakörre/feladatkörre vonatkozóan?


2019. aug. 14. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
De miért az EU bérek a mérce? Ha a szomszédos Ukrajnához viszonyítunk, akkor versenyképesek.
2019. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Ezt mondom én is régóta. Anno 15 éve volt hogy ilyen versenyképes fizetés bank szférában majd átképzünk, ha diplomás vagy c. hirdetés interjújára mentem. Hatalmas pofára esés volt :


Biztosításokat kellett értékesíteni vadidegeneknek. A nagy versenyképes juttatás úgy nézett ki, hogy bejelentem magam vállalkozónak, fizetem a járulékaimat + bérlem a laptopjukat és amit keresek abból élek. Azt mondta a pasi+csaj hogy átlag 250 ezret (ma ez 500 ezer) keresnek itt az emberek. Már akik nem mennek csődbe :XD


Szval a versenyképes fizu azt jelentette én fizetek 4!

2019. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Álláshirdetésekkel nem szabad foglalkozni!
2019. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A versenyképes fizetést hogy a fenébe lehet más országok fizetéséhez mérni? Értelemszerűen adott ország adott területén dolgozó fizetéseket kell figyelembe venni.
2019. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is az európai átlagbér 90%-a, de egy bizonyos összeg alatt igen. Nevetséges, amikor egy nettó 150-200 ezres fizetést versenyképesnek neveznek.
2019. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A versenyképest értelemszerűen az ország, sőt a környék fizetési viszonyaihoz kell érteni.
2019. aug. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, eleve be kell tiltani az összes ilyen ócska lózungot, és helyette kötelezni a munkáltatókat, hogy konkrét összeget tüntessenek fel minden hirdetésben (névvel és pontos elérhetőséggel együtt, mert az például nem komolyan vehető álláshirdetés, hogy "szegedi lángosozó pultost keres"). A saját idejüket is vesztegetik azzal, hogy egy nettó 120 ezres fizetést versenyképesnek állítanak be, mert ahogy meghallja ezt az interjún a jelentkező, máris fordul ki az ajtón. Fogalmam sincs, kinek jó ez.
2019. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!