Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért csodálkoznak,...

Sokan miért csodálkoznak, hogy az állam mostoha a munkavállalóval, ha a társadalom hozzáállása is hasonló?

Figyelt kérdés

Magyarországon az állam kifejezetten mostohán bánik a neki dolgozókkal, ugyanis sem anyagi, sem erkölcsi megbecsülést nem biztosít nekik.

Elsősorban közalkalmazottakra gondolok, mint tanárok, EÜ dolgozók, tűzoltók...stb


A társadalom általános vélekedése, hogy ezek az emberek ne akarjanak sokat keresni,ne akarjanak jól élni, hanem csinálják hivatásból, elkötelezettségből.


Hivatástudatból bizony nem lehet megélni, nem lehet belőle kenyeret vagy pelenkát venni, nem lehet kikapcsolódni, nyaralni.Bizony kikapcsolódni, lazítani is kell.



A másik csoport pedig, az állami cégeknél dolgozók,vasút, busztársaságok.

A vélekedés ott is hasonló.Őt nem érdekli,hogy mi van az ott dolgozókkal, túlórázniuk kell az 50 fokos 50 éves buszokban...stb meg hozzájön még az is,hogy ne merészeljenek sztrájkolni, mert akkor az átlag polgártárs-elvtárs nem tud elmenni dolgozni, annál pedig nincs is fontosabb.

Komolyan, mintha ez még mindig a sztahanovista 10 millió kiváló dolgozó éremrendes országa lenne.


Más országokban is vannak sztrájkok, ott is megoldják.Továbbá erre lehet készülni, nem egyik naprós a másikra történik.

Plusz, ha nincs saját autója az embernek és perpill nem megy az állami tömegközlekedés akkor, is sok transzport lehetőség létezik.



A magyar társadalom hozzáállása ebben a témában, bocsánat a kifejezésért, egyszerűen buta.

Nincs rá jobb szó.


2019. aug. 20. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem csodálkozom ezen, Kérdező, pláne mióta rabszolgatörvény is van. Gyakorlatilag ókori Rómát építget a kormány, ahol ugye a rabszolgákba csak az nem rúgott bele, aki nem akart.

Meg is lehet nézni, mi lett a vége.

2019. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ne én alkalmazkodjak már egy sztrájkoló buszoshoz pl. Ne rajtam álljon bosszút mert sza* körülmények között dolgozik. Forduljon a főnökéhez, beszélje meg vele. Ne az áltag embert tartsa fenn a sztrájkolgatásával. Ha nekem bajom van a fizetéssel, stb, nem zárom le a fél várost, hanem beszélek a fònökkel. Ők is megtehetnék ezt. Ne nekem kelljen alkalmazkodni hozzájuk, csak mert neki nincs kedve dolgozni
2019. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem mennek el a versenyszférába? Nekem is van egy történelem-földrajz szakos ismerősöm, az is mindig panaszkodik. Mondom neki, hogy menjen el mást dolgozni, erre megsértődik.
2019. aug. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Az államnak nincsen saját pénze, csakis abból adhat béremelést amit a piaci szférában dolgozók megtermelnek adóban.

Vagyis nem azért keresnek keveset az állami alkalmazottak mert ne lenne fontos a munkájuk, hanem mert először NEKED, aki nem vagy állami alkalmazott, TÖBBET kell befizetned hozzá a költségvetésbe.

Hajlandó lennél 1-2%-kal több SzJA-t fizetni hogy nekem, mint tanárnak emelkedhessen a fizetése? Fizetnél 1-2%-kal több TB járulékot azért, hogy az egészségügyben dolgozóknak jobban lehessen emelni a fizetését?

Az állami szférában soha nem látott mértékű béremelések vannak, csak éppen lassabban és kisebb mértékben, mint a piaci szférában. Mert ELŐBB nektek kell többet keresni hogy legyen mit az állami alkalmazottaknak odaadni adóemelés nélkül.

2019. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kormány is hajlandó lehetne kicsivel kevesebb pénzt elsikkasztani, és stadionokra, Paks 2-re meg belgrádi vasútra elpisálni...
2019. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"De akkor miért nem mennek el a versenyszférába?"


Azért abban ugye egyetértünk, hogy az egyes embernek esetleg megoldás, hogy elmegy a versenyszférába, de azért nem az a megoldás, hogy az állami feladatok ellátására nincs ember?

2019. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, át lehet menni minden egyes embernek a versenyszférába. A vége milliós munkanélküliség, anarchia és polgárháború lenne. Nem szeretnéd te ezt.

...bár...talán itt lenne már az ideje.

2019. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

"Az államnak nincsen saját pénze, "


Ez volt a nap vicce.

2019. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20-25 éve megy, hogy de rossz tanárnak, EÜ dolgozónak lenni. Akkor miért állnak még mindig ennek emberek?????


Miért nem mennek olyan irányba, ahol kisebb az állam szerepe, magánszférába?


Válasz: tanár.... tudod hogy van ez! Aki nem tudja az tanítja.

Egy halom dolgog van az iskolában, amit meg kel tanulni, aztán soha az életben használni semmire nem tudná az ember. Pont azok a tanárok, akik át tudják adni a tudást, de ez a tudás semmilyen körülmények között nem volna elég arra, hogy valamnit megoldjanak vele. Egy rakás egyetemi fiatal tanársegéd matekos úgy lett az, ami, hogy elvégzett egy mérnöki egyetemet, de a tudás anem elég ahhoz, hogy mérnökként megállja a helyét, ekkor megy tanársegédnek, integrálni meg L'Hospital szabályt alkalmazni papíron, de semmilyen műszaki dologra nem tudja használni, épp ezért ment tanár segédnek s nem mérnöknek, hiába szerzett mérnöki diplomát. Nem látja eléggé ahhoz, hogy használja, így elmegy ugyanezt tanítani.


Évekkel ezelőtt egy rakás angolt tanlt fiatal találrta k, hogy angol korrepetálást vállal. Ezek a nagy angolosok, életükben nem beszéltek angollal. Egyik azért tanulta az angolt, hogy aztán tanírtsa a másiknak, valójában meg nem használták semmire a tudást. Így viszont jött a degenerálódás. Egyik átad valamit a másiknak, aki kicsit más kiejtéssel továbbadja, stb stb stb, s az 5. generációs iylen elmegy Angliába, s néz mint boci az új kaput, mert ő sem ért semmit, meg őt sem értik, de otthon tök jól elbeszélgetett az angol tanárnak vélt valakivel egy angolból származtatható degenerált nyelven.

2019. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

idehaza Orbánisztánban ez a módi: felfelé nyalunk, lefelé taposunk


és ki van legalul? a félszabad sorban vegetáló munkavállalók


erre még rátesz egy lapáttal az önző, egocentrikus beteg társadalmi közfelfogás, hogy csak te, te és te számítasz, mindenki más szemét, lenézhető, sőt, le is köphető...


na ezért tart ott az ország, ahol.


"Ne én alkalmazkodjak már egy sztrájkoló buszoshoz pl. Ne rajtam álljon bosszút mert sza* körülmények között dolgozik."


ennek semmi köze a bosszúhoz, ez sima munkabeszüntetés

a taxisblokád se azzal a céllal történt, hogy a taxisok vigyorogva, kezüket dörzsölgetve örvendeztek, hogy na most jóóóóóóóóóóól bosszútállunk a lakosságon, muhahahaha....


"Forduljon a főnökéhez, beszélje meg vele."


szerinted mi lenne a vége? a főnök kiadja kétheti bérét, és közli vele, hogy tűnés

egyéb remek ötlet?


"Ha nekem bajom van a fizetéssel, stb, nem zárom le a fél várost, hanem beszélek a fònökkel."


hajrá, csak aztán ne csodálkozz, ha hirtelenjében az utcán találod magad


"Ne nekem kelljen alkalmazkodni hozzájuk, csak mert neki nincs kedve dolgozni"


ez nem kedv kérdése, neked talán volna kedved dolgozni, ha nem kapnál érte pénzt?

na ugye...


"De akkor miért nem mennek el a versenyszférába?"


mégis konkrétan hova? ezzel kb. megmondtad a nagy semmit...


"Az államnak nincsen saját pénze"


akkor a nemzeti vagyon mégis micsoda?


"csakis abból adhat béremelést amit a piaci szférában dolgozók megtermelnek adóban."


aha, milyen fura, stadionra arra mindig van pénz, béremelésre már valahogy nincs...


"Vagyis nem azért keresnek keveset az állami alkalmazottak mert ne lenne fontos a munkájuk, hanem mert először NEKED, aki nem vagy állami alkalmazott, TÖBBET kell befizetned hozzá a költségvetésbe."


ez meg úgy, ahogy van, baromság


"Az állami szférában soha nem látott mértékű béremelések vannak, csak éppen lassabban és kisebb mértékben, mint a piaci szférában."


azt már ugye nem teszed hozzá, hogy a pénz meg inflálódott hozzá egy jókorát, eredő = 0


lehet engem is lepontozni az autista ostobáknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál

2021. jan. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!