Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk a nemzeti ünnepeknél...

Nálunk a nemzeti ünnepeknél minek ez a katonásdi?

Figyelt kérdés
Engem ez a rendőrállamokra emlékeztet, ott is alap a hadsereggel való fityogás az ünnepségeken. Egy nemzeti ünnepnek nem erről kellene szólnia, hanem az emberekről, a magyar állampolgárokról. Ráadásul a magyar díszhadsereg egyenruhája szerintem túlságosan hasonlít az egykori Waffen SS uniformisára, ami megint csak kételyeket vet fel a jóérzésű emberekben. ti hogyan látjátok ezt?

2019. aug. 20. 19:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Nehezen képzelnék egy sok európai országot rendőrállamnak, de bizony mindenütt bemutatják a haderőt is.
2019. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Soha nem nézem meg ezeket a katonai bohóckodásokat, mert engem taszít ez a természetellenes majomkodás.
2019. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Neked becsípődött valami és ettől nácikat látsz mindenhol - miközben nulla tudásod van a történelemről.

Augusztus 20-án tesznek ünnepélyes keretek között esküt az új honvédtisztek.

Van egy rakás másik magyar ünnepünk ahol nincsen semmi szerepe a hadseregnek. Ezen a napon hagyomány szerint van díszszemle, légi bemutató éppen úgy, ahogyan hagyomány a tüzijáték is. Azt sem csinálják állami keretek között más ünnepeken.

A jóérzésű emberek ELŐBB utána néznek a magyar honvédség egyenruhájának, a díszegyenruhák időbeni alakulásának és utána nem kérdeznek, gondolnak ilyen butaságokat. Sajnos ilyen a magyar hagyományos egyenruha szín és formavilága. Éppen úgy életidegen lenne egy amerikaihoz vagy brithez hasonló díszegyenruha, mintha nekik kellene olyat viselnie, mint amit a vatikáni őrök hordanak.

2019. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Fizikakedvelő ***** válasza:
84%
Nem szeretem mikor ilyen nyilvánvalóan leköpjük egy ország haderejének fontosságát. Az államhoz mint olyanhoz az önvédelem elve alapján hozzátartozik a hadsereg. A katonáskodás lényege pedig a haderő milyenségének egyszerű és befogadható prezentálása. A nemzet "nagyságához" mindig is hozzátartozott a haderő létszámbeli és minőségi állapota.
2019. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Fú de szúrja a szemem, bárcsak pride köcsögök masíroznának föl alá nemzeti ünnepeken is. Parlamentre is szivárványos zászlót kellene felhúzni, nem véletlenül alapította Szent István az országot, már akkor gondolt az lmbtq emberekre 1000 év múlva.

Ezek a grippenek is tök olyanok amivel a nácik pusztították el a világot, el kéne adni õket, és egy hatalmas műbránert felépíteni a hõsök terén.

2019. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#4 Én ezt értem és valahol tiszteletben is tartom, de számomra ez akkor sem több, mint hasztalan erőfitogtatás. Ráadásul egy hadsereg valódi hatékonyságát az egyáltalán nem prezentálja hogy hogyan tudnak menetelni, tisztelegni és vinni a nemzeti lobogót. Ebből számomra nem derül ki mennyire tudnának helytállni egy valós harci helyzetben, de arra szerintem pont nem is egy nemzeti ünnep lenne az alkalmas, hogy ezt prezentálják. Vannak erre például honvédségi rendezvények ahová ez jobban illene és aki arra kíváncsi, az ott megtudná tekinteni.
2019. aug. 20. 20:28
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

#6

EZ az a honvédségi rendezvény!

2019. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7

Nem az. Ez nemzeti ünnep.

2019. aug. 20. 20:41
 9/23 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#8:S a nemzetnek mint olyannak a biztonságát és szuverenitását bizonyító és biztosító egyik legfontosabb tényező. Augusztus 20.-a az államalapítás ünnepe. Az állam megalakulásának központi eleme a népesség,a javak stb. megvédésére alkalmas hadsereg,amely nem helyi szinten van szabályozva.
2019. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
Az egyetemet végzett hallgatók,akik hadnagyi rendfokozattal indítanak,pedig ennek a szakmai és fizikai(értsd: tényleges nyers erő birtokában lévő) képviselői.
2019. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!