Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik európai országokat...

Melyik európai országokat előzi meg Magyarország a hatalmi rangsorban?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy Macedóniát, Albániát, Szlovéniát, Montenegrót, Boszniát, Szlovákiát, Moldovát, Lettországot, Litvániát, Észtországot és még talán Fehérországot a nagyobb területű államok közül.
2019. szept. 8. 13:12
 1/5 anonim válasza:
19%
Eggyiket se. Magyarország egy nagy szar
2019. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az a hatalmi rangsor? Mik a kritériumok amik alpján eldöntöd, hogy melyik ország a hatalmasabb?


Területileg elég egyszerű a dolog.

GDP-ben is (bár azért Kína GDP-je nagyobb mint Svájcé mégis inkább Svájcban lakna mindenki.)

Haderő szempontjából is vannak listák.

2019. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Senkit, ez az utolsó semmi ország, egy vicc. Szánalmas, fúj.!!!
2019. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bulgáriát!

Meg, Bangladest! (Bocs az nem európai!)

2019. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Attól függ mit értesz hatalmi rangsor alatt :)


Politikailag nagyobb a befolyásunk az EU-n kívüli és az EU-n belüli kisebb országoknál, mert több képviselőnk lehet. Gazdaságilag szintén sokat dob rajtunk az EU-s tagság és a méretünk, illetve katonailag se vagyunk annyira rosszak. Én ezt a listát hoztam össze e hármas alapján, ahol mindegyikben előzzük a többi országot:


Dél-Európa: Ciprus, Horvátország, Málta, Szovénia

Észak-Európa: Észtország, Lettország, Litvánia

Kelet-Európa: Szlovákia

Nyugat-Európa: Luxemburg


Az EU-n kívüli országok közül Norvégia, Oroszország, Svájc, Törökország van előttünk.

2019. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!