Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szégyen a Jobbikra nézve,...

Nem szégyen a Jobbikra nézve, hogy a Magyar Nemzet összesítése alapján az őszi önkormányzati választáson eddig mindössze 127 saját, jobbikos színekben induló egyéni jelöltje van, míg a Mi Hazánk Mozgalomnak 144?

Figyelt kérdés
Tudom persze, hogy sok helyen közös jelölteket indítanak a DK-val és a Momentummal de ez akkor is mutat valamit.

2019. szept. 8. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mai Jobbiknak csak a neve ugyanaz, mint az évekkel ezelőtti Jobbiknak. Kiherélt, kilúgozott, öntudat nélküli társulat, a történelen szemétdombján végzi a vezetés árulása miatt.
2019. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit mutat, hogy megegyeztek a többi ellenzéki párttal.

A szégyen része szerintem inkább az, hogy kik azok a pártok akikkel koordináltan indulnak.

2019. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

'Tudom persze, hogy sok helyen közös jelölteket indítanak a DK-val és a Momentummal '

Amikor a Fidesz azt mondta egy éve, hogy a Jobbik Gyurcsánnyal kezdett el szövetkezni, mindenki azt ordította hogy hazugság, csak lejáratókampány. És most már eljutottunk oda hogy szövetségre lépett a Jobbik a baloldali pártokkal, összenőtt velük. Most is tagadjátok? (:

2019. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szégyen.
2019. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

• A FIDESZ 6374 jelölt jelölő szervezete, egynek sem önálló jelölő szervezete.


• Ha szövetséges jelölőszervezet van, nem biztos, hogy akit a szövetség jelöl, az nem éppen JOBBIK-os.


• Ez még csak jelölés, ki tudja, hányan lesznek megválasztva.

Például, Alsószentmártonban 5 polgármester-jelölt indul, 1 lesz megválasztva. 39 helyi önkormányzati képviselő-jelölt indul, 6 lesz megválasztva.

[link]

[link]


• Ha önálló jelölésről kérdezel, a Nemzeti Választási Iroda honlapján más adatok vannak, mint a kérdésben; pontosabban, más adat számítható ki az ottani adatokból.

A Mi Hazánk (2019. szeptember 8., 19:05:21 időpontú adatok alapján) 268, a JOBBIK pedig 406 jelölt önálló jelölő szervezete.


1.) A Mi Hazánk 323 jelölt jelölő szervezete, ebből 55-öt szövetségben támogat, vagyis 268-at jelöl önállóan.

a.) [link]

A link: [link]

b.) A „Részvétel szövetségben” feliratra kattintva látható, hogy két szövetségben vesz részt. Hogy egy-egy szövetség hány képviselőt támogat, az a szövetség nevére kattintva nézhető meg.

Táblázatba gyűjtöttem, aki kívánja, ellenőrizheti a megadott linken: [link]

(Az egyik szövetségben nem látható a Mi Hazánk neve, az NVI itt korlátozott hosszban jeleníti meg a neveket, és már nem látszik. Majd a JOBBIK-nál is így lesz: több szövetségnél a JOBBIK neve sem látszik, van, ahol csak JOB látszik, van ahol csak JO.)


2.) A JOBBIK 1390 jelölt jelölő szervezete, ebből 984-et szövetségben támogat, vagyis 406-ot jelöl önállóan.

a.) [link]

A link: [link]

b.) A „Részvétel szövetségben” feliratra kattintva látható, hogy 44 szövetségben vesz részt. Hogy egy-egy szövetség hány képviselőt támogat, az a szövetség nevére kattintva nézhető meg.

Táblázatba gyűjtöttem, aki kívánja, ellenőrizheti a megadott linken: [link]

2019. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!