Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 1 évvel ezelőtt valaki azt...

Ha 1 évvel ezelőtt valaki azt mondta volna, hogy a DK 15%, a Momentum 10% feletti támogatottsággal a két legerősebb ellenzéki párt, míg az LMP, Jobbik és MSZP 5% körül vagy azalatt a vert mezőnyben van mindenki kiröhögte volna?

Figyelt kérdés

Pedig május óta ez a valóság: [link]

Azért szerintem ebbe így belegondolni elég hihetetlen.

Aki az elmúlt egy évben mondjuk nem követte a magyar belpolitikát csak hüledezhet.



2019. szept. 8. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Momentum nagyon erősen indult és nagyon sok szimpatizánst talált az elején.

Sokat akartak tenni, dehát a szarka és a farka.

Akkor simán gondoltam volna, hogy országgyűlésen 6-8%ot elérnek.


Aztán jöttek a belső ellentétek. Rájöttek, hogy a politika nem a polgárokról szól, hanem arról, amit a többiek is csinálnak és elkezdtek ők is alja módon támadni és nem a saját programjukra fókuszálni, hanem hogy a másikat hogyan áshatják el.

Na akkor gondoltam azt, hogy a szimpatizánsuk nagy részét eldobták maguktól.

Kitartásban gyengék. Összhang saját párton belül úgy nincs meg, hogy az kifelé látszik. És mindig a töredéke látszik kifelé!


LMP, MSZP - gyöpös: soha nem lesz más a politika, ugyan az a lemez fog menni ugyan azzal az egy számmal, ahol a tű megakadt és sosem jut az unott sláger végére, hanem visszaugrik egy már jobban ismert, de komolyabban unott szakaszba.


DK - meglepett. Volt néhány hülye húzásuk, amivel magukat ásták el. Ellenben érdekelne, hogy a halálközeli rajongójuk nélkül (70+) hol lennének.

2019. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés jó példája a rossz ellenzéki gondolkodás módnak. Jobban kell azzal foglalkozni, hogy ki a legerősebb, mint azzal, hogy LMP, Jobbik és MSZP támogatása jobban csökkent, mint a DK és Momentum támogatása nőtt, sőt még a Mi Hazánkkal együtt sincsen egyenlőség.


Magyarul egymás között ide-oda mennek, egyesek meg átmentek a Fideszhez többen, mint esetleg a Fideszt elhagyó és ellenzékre szavazók-

2019. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért nyomják a dk-t és a momentumot, mert elő kell készíteni őket a nyerésre. Orbánt menesztik 2022-ben Sorosék és "trónra" segítik majd a fidesz baloldali megfelelőit, a dk-t és a momentumot.
2019. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Momentumot megjósoltam volna, de a DK-t nem. Jobbikot már választások után sejtettem, hogy bukni fog. Röviden, tömören a DK átvette az MSZP szavazóit, a Momentum meg a Jobbikét és az LMP-jét.
2020. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Soros lefogja váltani Orbánt, Gyurcsánnyal.

Azért vele, mert Gyurcsány majd megint futni hagyja Orbánt és bandáját, mint ahogy Orbán futni hagyta a táncoslábút.


Soros forgatókönyv szerint.

2020. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenet, hogy a DK 15%-on áll, és a legerősebb ellenzéki. Nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges. A Momentumban sokkal több potenciált láttam. A Jobbik már csak egy árnyék. Az meg még a DK 15%-ánál is nagyobb rejtély számomra, hogy az MSZP-re még ki szavaz?
2021. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!