Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahol csak egy jelölt van, ott...

Ahol csak egy jelölt van, ott miért csinálnak választást? Ez így csak felesleges pénzköltés.

Figyelt kérdés
Például Felcsúton csak a Mészáros indul, ott minek tartanak választást? Egyáltalán miért mennek el olyankor az emberek? Régen a pártállamban volt ilyen, hogy szavazhattál az MSZMP-re.
2019. szept. 11. 21:00
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Mert a képviselők miatt úgyis szavazni kell azokból mindíg túljelentkezés van. Polgármesternek nálunk csak a Tibi indul. Nem indul ellene senki mert úgyse lenne esélye. Meg is szavazom hátha nyer.
2019. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Tévedsz! Még az "átkosban" sem volt ilyen! Választhattad a Hazafias Népfront-ot is!


Ja, hogy annak az első titkárát is Kádár Jánosnak hívták?


Ez van. :D

2019. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Mert akkor bármit meg lehet tenni arra hivatkozva, hogy a választók kedvéért van. Ebből élt Kádár, és a sok hozzá hasonló állat.
2019. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
#2 A Hazafias Népfrot alelnöke 1990-ig meg Mikola István volt. Tényleg nincs nagy változás...
2019. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Választás egy kötelezettség, meg kell tartani. Olyan nincsen hogy csak mert 1 jelölt van, akkor már automatikusan beírják a nagykönyvbe és ő lesz a polgármester. Mi van akkor ha senki nem szavaz rá? Lehet ő az egyedüli jelölt ha egy szavazatot sem szerez akkor nem lesz polgármester.

A választás egy lehetőség. Annak is aki szavazni akar és annak is aki dolgozni akar az önkormányzatokban. Ha nincs aki dolgozna akkor marad az aki hajlandó elvállalni. Ez olyan mint a szülői értekezleten, ahol úgy kell kikönyörögni hogy valaki vállalja már el a munkaközösségi tagságot, de aztán mégis szavazni kell róla, mert hát lehet hogy sokan csak nem szóltak de nem akarnák őt.

Az önkormányzatokat is egyben választjuk meg, vele meg a megyei és kisebbségi listákra is most lehet majd szavazni.

Felcsúton amúgy nem A Mészáros indul, nem Mészáros Lőrinc, hanem egy névrokona Mészáros László. Ő jelenleg is a polgármester. Mészáros Lőrinc már jó ideje nem polgármester és nem is fog indulni választáson.

A régi pártállamban nem az volt mint most. Akkor nem te döntötted el hogy ki lesz jelölt és kire lehet szavazni, hanem a párt. Attól mert nem akarnak önkormányzati képviselők lenni, nem indul más polgármester a választáson, még megtehetné. Ez az ami nem volt meg régen, a lehetőség, a döntés joga.

2019. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Képzeld tudom. Én sehol nem írtam Mészáros Lőrincet, nem értem miért kell rögtön a másikat hülyének nézni.
2019. szept. 13. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Én tisztességes választ adtam neked. Részletesen elmagyaráztam mire gondolok és megjegyeztem közben valamit. Mégis miért pont Felcsútot emelted ki a kérdésedben akkor ha tudtad hogy az a Mészáros nem az A Mészáros?

Miért is kell azonnal támadni amikor valaki veszi a fáradtságot és a kérdésedre fészavas anyázás helyett rendesen válaszol? Netán pont nem ezt akartad, nem is volt valódi a kérdésed, hanem azt hogy ugorjanak és mocskolódjanak?

2019. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!