Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szándékosan megtrükkö...

A Fidesz szándékosan megtrükközi a magyarokat a forintgyengítéssel, hogy azt higgyék az ő kormányzásuk alatt többet keresnek, mint amennyit valójában ér a fizetésük?

Figyelt kérdés
Azt hiszed jobban keresel, de a pénzed értékéből valójában le kell venni 20%-ot, mert annyit gyengített a Fidesz szándékosan a forinton.
2019. szept. 13. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a magyar birkának nem tűnik fel az árak emelkedése, legfeljebb elmormol egy "rohaggymeg józsi"-t amiért 100Ft-al többe kerül a borsodi a sarki kocsmában.
2019. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Miért hinnéd hogy jobban keresel? Forintba kapod a fizetésed és forintban is van kiszámolva a béred nem devizában. Nem értem a logikád
2019. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Forintban kapod a fizetésed. Forintban költöd el. Úgyhogy semmilyen 20%-ot nem kell levonni sehonnan sem. Exportnak meg kifejezetten jó a mostani árfolyam, illetve sok külföldön dolgozó aki hazajár és itt költekezik, hozzájárul a gazdaság növekedéséhez.


Tudom hogy ti libbantak Fidesz fóbiások vagytok, de nem kell a jóból is rosszat csinálni, csak mert nektek nem tetszik

2019. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
#3 Hát.. Én külföldön dolgozóként már 2 éve alig költöttem pénzt magyar boltban, mert semmi értelme mivel odakint már kb jobb áron kapok mindent és jobb minőségben, nem lecsorbítva. Idehaza mindenben trükköznek a gyártók. 1bg liszt sem 1kg valójában. Itt a balkánban mi mindenből a szarabb minőségűt kapjuk. A magyar élelmiszerek összetétele egyre silányabb. Mióta külföldön veszem az élelmiszert, rendbe jött a bélműködésem is. Bizonyára a sok mérgező szar kiürült a szervezetemből amit a csodás hazai élelmiszerekből szedtem össze.
2019. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, mert olyan sok magyar terméket exportál az ország. Tényleg jó a magas euró.

Igen, most kint dolgozók ezrei járnak majd haza a jó fizetést költeni. Nyilván mikor lassan ugyanannyi lesz itt is.

Nem hoz annyit mint amennyit árt.

2019. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha a magyarokat így meg lehet trükközni, akkor meg is érdemlik.
2019. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elképesztően sok EU-s pénz érkezett a nyár végén. Pont amikor a forint különösen gyenge lett. A kormány elismert számos korábbi szabálytalanságot, elfogadott büntetéseket is, és cserébe kinyitották az elzárt pénzcsapot Brüsszelben, írja a Portfolio. Hmmm...
2019. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem jó ez a 7000 euró nettó alpári német kereset is burkolóként.
2019. szept. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pontosan erről van szó. Átlag magyar nem érti, hogy nem az a lényeg, hogy mennyit keres, hanem hogy mire elég, mekkora a vásárló értéke.

Lehet, hogy a szemét szemkilövető idején csak 70 ezer volt a minimálbér, most meg 100. De meg kell nézni mennyi volt akkor egy átlag albérlet, egy liter tej, egy kiló sertés karaj, egy kiló paradicsom szezonban stb.

De szerintem nagyon sokan látják bevásárláskor, hogy minden folyamatosan drágul és brutal árak vannak. Közben meg tudod, hogy évente kapsz havi 5 ezer emelést és gyakorlatilag rosszabbul keresel mégis, mint tavaly. Lehet ezt érezni, de sokan nem látják. A 330 euró nem egy gazdaságilag szárnyaló ország mutatója, maradjunk annyiban.

2019. szept. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először azt olvastam, hogy szándékosan megtükrözi. Hát.. rendesen megtükrözik a lakosságot análisan az egyszer biztos.:D
2019. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!