Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy mostanában a...

Mi az oka, hogy mostanában a magyar kereskedők egyre sűrűbben átverik/át akarják ejteni a lakosságot?

Figyelt kérdés

A magyar kereskedők egyre sűrűbben átverik a lakosságot. Egyre többször tapasztalok olyasmit, hogy pédául 2600 Ft-ot kéne fizetni és 2900 ft-ot kér a kereskedő. Látja, hogy tele van a vevő holmikkal, de ő nyugodtan átveri, a blokkot úgy is utólag nézi meg. Vagy egy másik hasonló eset a bevásárlóközpontban. Megintcsak tele van a vevő keze cuccokkal és a pénztáros 200 Ft-al többet kér, mint ami a blokkon rajta van. Vagy amikor 100 Ft-al kérnek többet, mint ami ki van írva az eladói polcra.

Arról nem beszélek, amikor gyógyszer kereskedők egyik napról a másikra kivonnak olyan gyógyszereket amelyeknek nincs helyettesítője. Vannak betegek akiknek nem lehet egyik napról a másikra átállítani a gyógyszerezését e miatt. Arról sem beszélek amikor vállalkozók úgy készítik el a maszek munkát, felújítást, hogy semmilyen számlát nem állít ki. Ez Dél-Pesten már több éves bevált gyakorlat. Így könnyű meggazdagodni, hogy nem 5.000.000 Ft bevétel után, hanem 3.000.000 Ft után fizet adót. A szegény nyugdíjasoknak meg kiszúrják a szemét 9.000 Ft rezsi támogatással és 5%-os nyugdíjemeléssel. Csak az élelmiszerárak emelkedtek vagy 10-20 %-al mostanában. A gyógyszerárak ugyan nem egyenletesen, de egyes esetekben szintén brutálisan emelkedtek. Van/volt olyan gyógyszer aminek a támogatás elvonás következtében 10-szeresére nőtt az ára. Ez lenne kérem a nagy fellendülés? Úgy kell itt hagyni ezt a világot diplomámmal a zsebemben, hogy az életem során kétszer voltam színházban ugyanennyiszer üdülőben, huszunháromszor moziban és tizenkétszer kiállításon, egyszer sem voltam külföldön, egyszer sem szálltam fel semmilyen repülőre, se nem íszom, se nem kávézom, se nem teázom, se nem nőzöm, se nem dohányzom. Mindezt köszönhetem ennek a nagy magyar valóságnak amit itt kaptam 1956-2019 között. Ezek után meg tudják érteni, hogy mit érzek a magyar politikusok iránt legyen az jobb vagy baloldali?



#kereskedelem #szolgáltató #magyar_politika
2019. szept. 14. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez korábban is így volt. Mindenre ki kell írni, hogy "Magyar termék", aztán egy csepp plusz manit rátenni, máris kész a recept. A kormányzat is nyomja 1000-el, hogy "magyar minden", "el kell hinned, hogy jó minden", stb. Szóval működik a szugerálás.
2019. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

"magyar kereskedők egyre sűrűbben átverik/át akarják ejteni"

Sosem volt másképp, A közútált multi körökkel jogkövetőbb és korrektebb, mint a hazai vállalkozó.

2019. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy kirekesztő kérdés, ami a magyar kereskedőket egy kalap alá veszi és elítéli. Mi következik? internálni fogják a magyar kereskedőket holnap válogatás nélkül?
2019. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!