Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos felvetés, hogyha nem...

Jogos felvetés, hogyha nem örököltem ingatlant és nem támogattak, akkor ahhoz, hogy lehessen saját lakásom előtte lakjak együtt 10 idegennel 30 négyzetméteren? Mert minden Fideszes ismerősöm ezt mondja.

Figyelt kérdés

Mérnökként 410,000 bruttót keresek, ez 270,000 nettó.

Jelenleg EGYEDÜL bérelek egy szoba+fürdő lakást, Szigetszentmiklóson, ami 30m2 és 100,000 forint + 25,000 a rezsi.

Innen megyek be Csepelre dolglzni, busszal...

Tehát összesen amit el tudok tenni havonta pénzt lakásra, az 90-100 ezer forint.

Már 3 éve dolgozom, viszont az első évben nem ennyit kerestem, úgyhogy összesen 2,400,000 a spórolt pénzem 26 évesen.

A közeljövőben nem fogok nagyobb emelést kapni, ha meg emelnek pár tízezret, az semmit nem számít.

Még hitellel sem lehet majd saját lakásom, max ilyen 45 évesen.


Miért mondják nekem mégis nagyon sokan, főleg fideszesek, hogyha nem tetszik, akkor menjek és költözzek össze ismeretlenekkel és lakjak velük X évig, hogy olcsóbb legyen az albérletem, illetve hogy VÁLLALJAK MÁSODÁLLÁST?!

De tényleg nagyon sokszor találkozom ezzel a véleménnyel!

Hogy lehetnek egyesek ilyen igénytelenek?

Az senkit nem zavar, hogy az Egyesült Királyságban ugyanez az életszínvonal érhető el az ottani minimálbérből, mint amit most én élek?

Én pedig az itteni nettó minimálbér közel háromszorosást keresem!

Erre az szokott lenni a válasz, hogy akkor költözzek el Magyarországról, ha nekem semmi sem jó... Miért ez a válasz?

Biztos, hogy én vagyok az akinek semmi sem jó?

Nem a társadalom többségével van inkább probléma?

Az ukrán vendegmunkásokat meg bezzeg szidják, hogy az igénytelen életmódjukkal, azzal hogy 150-en elvannak egy kádárkockában és kenyéren meg vizen élnek lenyomják a fizezéseket... Hát szerintem a mi társadalmunk sem sokban különbözik.


2019. szept. 18. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem jogos. Ha nem örököltél, meg nem is kaptál, akkor menj menő helyre dolgozni, mer szar mérnök vagy ha csak ennyit kapsz, vállalj még hat állást, vagy csinálj céget, vagy vegyé fel csókot babuskavárót, vagy bármi. De azt senki nem fogja beismerni, hogy az ország nagy része ,egy saját maga alá nyomott rabszolga. Minden tekintetben.
2019. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
20 évvel ezelőtt, ennyi idősen én is pont ugyanígy keseregtem, aztán abbahagytam a kesergést, meg főleg azt, hogy a politikára fogjak mindent és láss csodát, lett lakásom pár éven belül :)
2019. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 peca1000 ***** válasza:

Legyél másodállású vállalkozó a szakmádban, és ha lesz elég munkád, ügyfélköröd, és ezáltal több pénzed is, mint a mostani melódból, akkor legyél főállású vállalkozó. Több lóvéd lesz, saját tapasztalat.


Vállalkozás előtt havi nettó 70-et kaptam, most olyan 300-500 EFt-ot keresek/hó.

2019. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

és láss csodát, lett lakásom pár éven belül :)


Hát persze. Teljesen tisztességes úton. Jó mese volt.

2019. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jó mese volt."

További jó nyomorgást neked, amiről magad tehetsz leginkább.

2019. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!