Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok a halálukig fognak...

A magyarok a halálukig fognak dolgozni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy lehet hogy megszüntetik a nyugdíjat, ami azt jelentheti, hogy mindenkinek önerőből kell majd eltartania magát öreg korában is. A nyugdíjkorhatárt is emelni tervezik, ami azt segíti elő, hogy egy halálig dolgozó nemzet legyünk. Bár így is a magyar a leghamarabb haló nép Európában és ilyen egészségügy mellett ez mondjuk nem is csoda és a lengyelek mellett így is mi dolgozunk legtöbbet óraszámban az EU statisztikák szerint, de jóval kevesebbért mint a lengyelek mert ő náluk magasabbak a bérek. Nem fog ez a rendszer összeomlani ha így halad?

2019. szept. 22. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ilyesmire gondolsz?

[link]

Ez van, nyugaton is emelgetik a korhatárt. Nem lenne ebből olyan nagy gond, ha megfelelő egészségügyünk lenne hozzá és mindenki tudna félretenni fiatalabb éveiben arra az esetre, ha mondjuk már 60 éves korára munkaképtelenné válna és nem tudná ledolgozni a fennmaradó +10 évét.

2019. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem aza baj hogy nem lesz nyugdíj, meg hogy sokat dolgozunk


Az a baj, hogy nem fizetik meg a munkát nálunk, így a legtöbb ember megélni is csak diszkontosan tud, nem hogy még félre tegyen öreg napjaira


Ha magyarországon megszünne az állami nyugdíj, akkor akiket a gyerekeik nem tudnak vagy nem akarnak eltartani, vagy nincs gyerekük, mia facból élnének?

Egy mai fiatal például lakást sem tud venni, amíg dolgozik van hol laknia(tudja fizetni a bérlakását) de mi lesz ezekkel az emberekkel ha nyugdíjba mennek?

Hogy fogja kifizetni a lakhatását?

Ezen ma sok aktív korú nem gondolkozik, de ha ilyen szar marad a bérszinvonal(és a nyugdíjszinvonal) akkor ez eléggé komoly gond lesz a munkában megvénűlő embertársainknak!

2019. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

A magyarok, mivel zömmel változásképtelenek, eléggé hamar meg szoktak halni. Meg sem érik a nyugdíjkorhatárt.


Csak menj ki az utcára (ezt jobb városban csinálni) és 10 percig számold, hogy az előtted spontán elhaladó emberek közül hány ember van brutálisan elhízva. És hiába magyarázzuk nekik, hogy ne zabáljanak, menjenek szűrővizsgálatokra, vigyázzanak magukra, sportoljanak, ne a TV előtt rohadjanak a fotelben, ne bagózzanak, ne vedeljék a piát, ápolják a fogaikat rendszeresen stb. - ez lepereg a legtöbb emberről.


Tisztelet a kivételnek. A nyugdíjrendszer össze fog omlani, de más okokból.

2019. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Tele van már a kérdésed is csúsztatással.

Most megszüntetik a nyugdíjat vagy emelik a korhatárt?

20-30 éve mennyi volt a születéskor várható élettartam? Most mennyi? Mennyivel emelik a nyugdíjkorhatárt?

(1992-ben 60 évesen mehetett egy férfi nyugdíjba, egy nő 55 évesen és a várható élettartamuk 69 év volt, ez 11,5 év nyugdíjat jelentett, most 64 év a nyugdíjkorhatár és a várható élettartam 75,5 év születéskor várható élettartam és láss csodát most is 11,5 évet lehetsz nyugdíjban, sőt most kevésbé előnytelen a rendszer a férfiak számára, ahhoz képest ami volt)

Halkan jegyzem meg 7 év emeléssel minden le lenne tudva 2060-ig és a mostani reálértéken kapnának nyugdíjat a későbbi nyugdíjasok is de ennél valószínűleg jóval kevesebbet fognak emelni a korhatáron, mert az új indexálásnak köszönhetően a bérek és a nyugdíjak között egyre nő a különbség, így kevesebb ember befizetéséből is több nyugdíjast lehet kifizetni.

2019. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy lehet hogy megszüntetik a nyugdíjat, ami azt jelentheti, hogy mindenkinek önerőből kell majd eltartania magát öreg korában is. "

Na és hol olvastad? Gondolom ott ahol le szokták írni, hogy diktatúra van meg Orbán király akar lenni és hasonlókat.

Nem fogják megszüntetni a nyugdíjakat - EZ a kormányzat legalábbis tuti nem fogja.

Ahogyan nyugdíjemelést is csak a ballibek csináltak a rendszerváltás óta. Az 1997-es nyugdíjtörvénnyel emelték meg a nyugdíjkorhatárt, amiatt van most 62 éves korban a nyugdíj, majd Bajnaiék emelték tovább, hogy 65 év legyen idővel.

A fidesz-kdnp ezzel szemben a nők 40-t vezette be, amivel a nők hamarabb mehetnek nyugdíjba. Több százezer nő ment már el a 40 évnyi munkaviszonya után a korhatár előtt nyugdíjba és a nyugdíjak ugyanúgy kifizethetőek, a nyugdíjrendszer él, működik és fenntartható.

Ahogyan éppen a fidesz-kdnp törölte el a nyugdíjplafont, vagyis hogy maximálva legyen a munkabérből fizetett nyugdíjjárulék mértéke, így a korábbiaktól eltérően a nyugdíjak valóban a keresetekhez fognak viszonyulni. Akinek magasabb a bére annak magasabb lesz a nyugdíja is. A korábbi időszakban a nyugdíjmaximumnál csak kiegészítő nyugdíjjal lehetett többet kapni, akkor is ha valaki a többszörösét kereste mint amennyiből a járulékot vonták.

Milyen statisztikákat néztél amúgy?

[link]

"Az Eurostat friss, 2016-ot bemutató statisztikája szerint ... Egy teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló az EU-ban átlagosan heti 40,3 órát dolgozik egy szokásos munkanapon. A férfiak ennél többet, 41 órát töltenek a munkahelyükön, a nők pedig kevesebbet, 39,3 órát.

A munkanap az uniós országok közül az Egyesült Királyságban a leghosszabb és Dániában a legrövidebb. Az Egyesült Királyságban a teljes munkaidőben foglalkoztatottak átlagosan heti 42,3 órát töltenek el főállásukban. Náluk többet csak a nem uniós izlandiak (44,4 ) és törökök (49,4) dolgoznak. Az Egyesült Királyságot Ciprus követi (41,7), majd Ausztria (41,4), Görögország (41,2), Lengyelország és Portugália (41,1) következik.

...Magyarországon 40,5 órás volt az átlagos munkahét, kevesebb, mint más, a régiónkhoz tartozó országokban."

2019. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az egészséges életmód is nagyban függ az anyagi helyzettől. Nyilván kevés pénzből nem tud egészséges ennivalót venni magának, csak amit ki tud gazdálkodni csirkefarhát, stb. Na meg egy idősödő embernek már nehezére esik a mozgás, nem lehet rávenni, hogy sportoljanak. Nyugaton viszont vannak erre a célra fenntartva helyek ahol az öregek is bringázhatnak, kocoghatnak, teniszezhetnek, stb. Idehaza ilyesmi nincsen. Nem sok lehetőségük van hogy karbantartsák magukat.
2019. szept. 22. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Ez az amivel mindenki mentegeti magát, hogy miért is nem él egészségesebben. Én is, nem csak másokról mondom ezt.

Pedig hazugság. A séta mindenkinek ingyen van, a lépcsőn menet lift helyett szintén. Az idősek is tudnak naponta sétálni menni és rengeteg olyan időseknek szervezett klub van - ingyen - ahová lehet mozogni, sportolni is járni, akár társas táncra, akár jógára, akár kirándulni vagy valamiféle tevékenységet végezni.

Ahogy az étkezésnél is. Nem kell megvenni a kétszer annyit ha helyette lehetne kevesebbet enni és jobb minőségben. Én is szeretek enni és én sem választom az almát ha vehetek helyette mást. De akkor ne is szövegeljek olyat hogy nem lett volna lehetőségem egészségesebben enni, mert lett volna - én döntöttem másképpen, mert azt a "mást" jobban szeretem.Ennyi.

2019. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!