Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok (40 alattiak), ti...

Fiatalok (40 alattiak), ti melyik politikai világnézthez sorolnátok magatokat? Liberális (Momentum-MSZP-DK, Macron, Trudeau, Clinton, Juncker, Verhofstadt, Martin Schulz), vagy konzervatív (Orbán, Trump, Putyin, Le Pen, PiS, Salvini)?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok, köszönöm!
2019. okt. 5. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyik sem, konzervatívtól jobbra (Orbán, KGB-s Putyin, Izrael-párti Trump konzervatív?). Egyszerű a képlet, milyen politikai eszme őrizné, védené meg a nemzetet. Orbánt, Merkelt egyáltalán nem zavarná, ha mások kerülnének többségbe (fognak is Európa-szerte). 33 F
2019. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Clinton és Merkel meg a többi nem liberális.

Legnagyobb rasszisták

2019. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Van amiben az egyik csoport jó, van amiben a másik, illetve szerintem elég nagy átfedések is vannak. Az én világnézetem inkább ilyen liberálkonzervatív. Tehát mindkettőben van valami jó illetve rossz is, de egyikhez se tudnám magam igazán sorolni.


32/F

2019. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Liberális


31/f

2019. okt. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Ez liberális-konzervatív helyett inkább globalista-antiglobalista felosztás, vagy liberális-illiberális felosztás. A XX. században a nagy politikai ideológiák közül csak a liberalizmus maradt talpon, kiütötte a fasizmust és kommunizmust, és ma mindenki ehhez képest határozza meg magát. Tehát egy "konzervatív", "szociáldemokrata", vagy "liberális" valójában egyaránt ugyanazokban a liberális értékekben hisz (szabad piac, országok együttműködése, alapvető emberi jogok, szabad mozgás), csak egy-két új célt kitűz még, de már nincsenek olyan "világmegváltó" elképzelései, mint a XX. századi politikusoknak.


Na most ezzel SZEMBEN alakult meg az új illiberális kurzus, akinek szintén nincsenek világmegváltó ötletei, csak két dolgot csinál:

1) A liberális csomagból válogat. (Pl. ahogy Trump belföldön teljesen a szabad piacot támogatja, de a nemzetközi porondon egyáltalán nem).

2) A nemzeti / vallási mítoszokba menekülnek, és az "egykor volt jobb kort" akarják restaurálni, amikor még jól mentek a dolgok, amikor még kiszámítható volt az élet. Trumpnál ugye a "make America great again" volt a kampányszlogen. Putyinnál ilyen a cári Oroszország mítosza és az ortodox egyház. Orbánnál meg a Horthy-korszak ideológiája.


Egy szó mint száz, inkább a "liberálisokat" választom kisebbik rosszként.


24/F

2019. okt. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Macron, Merkel, Juncker, Verhofstadt nem liberálisok hanem kultúr-balosok.


Nem tudom magam elkötelezni egyetlen szekéftábor mellett.

Fontosnak tartom a liberális eszméket, viszont a neo-liberalizmust ellenzem.

Fontosnak tartom a nacionalizmust, a tradicionalizmust, de ellenzem a rasszizmust, az anti-szemitizmust.

Fontosnak tartom az equrópai integrációt és az európai identitást, de nem magyar identitásom rovására.

Hiszek a szekularizmusban, de nem vagyok ateista.

Fontosnak tartom a környezetvédelmet, néhány dologban egyet értek a Marxizmussal, de alapvetően a baloldali eszmék egy részét vissza utasítom.

Ellenzem a halálbüntetését, pedig tényleg úgy gondolom vannak akik a bűneikért halált érdemelnek.

Ezért mondom, mindből kiragadnék dolgokat amikkel egyet értek, de más dolgokat mindegyikből ellenzek.

22/F

2019. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen liberális, mint minden értelmes ember.

F/29

2019. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Konzervatív 27/N
2019. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
72%

A 25 felettiek már középkorúak :)


Ezen politikai teszt alapján én középre húzó "ballipsi" vagyok.


[link]

2019. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Megyeszékhely 23-30 közötti egyetemista baráti kör. Nálunk tarol a momentum.
2019. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!