Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen fényt vet az a magyar...

Milyen fényt vet az a magyar egyházi személyekre, hogy egy ilyen erkölcsi állapotokat mutató kormányt támogatnak?

Figyelt kérdés
Lehetséges esetleg, hogy ez beindít egy nagy tömeges elfordulást az egyházaktól?
2019. okt. 7. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanolyat ami a középkorba volt szokásos. Királyok nagyon sok földet adtak az egyháznak, kb a ország harmada az övék volt, ezért szerették a protestáns vallást mert aszerint azt világi kézbe kell adni ami jó bevételének hozott.
2019. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy a valószínűsége hogy az egyházak tekintélyvesztésének ez is okozója.

A magyar egyházaknál is szép számmal vannak ilyen hiteltelen emberek mint a kormányban, jól megértik egymást hiszen az erkölcsi züllés határán egyensúlyoznak mind.

2019. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerinted a sok valláskárosult öregasszony mennyire gondolja komolyan a jézuskázást? Megszokásból csinálják csak az egészet, mert ez lett beleverve a fejükbe már gyerekkoruk óta, a templomon kívül pedig állandóan gyűlölködnek.

Amikor meglátogatjuk a falusi nagyanyámat, az idő 80%-ban csak fikáz mindenkit a faluban, hogy ez milyen hülye, az milyen lusta, a harmadik semmirevaló, a negyedik ezt csinálta, az ötödik is idióta...

Szerinted valójában mennyire keresztények ezek?

2019. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Borkai nem kormánytag.
2019. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Én nem tapasztalom a jelenséget. Kifejtenéd bővebben?

Én csak azt talasztalom hogy a kormány támogat pár keresztény(?) egyházat. De eddig nem láttam hogy fordítva menne.

2019. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a történelmi egyházak nem támogatják nyíltan a kormányt, bár a jobboldali értékrend nyilvánvalóan mindig is sokkal közelebb állt hozzájuk, mint a baloldali, liberális értékrend.

Másrészt, ha a Borkai-esetre gondolsz: ha te szimpatizálsz egy focicsapattal, és az egyik játékos tesz valamit, amit elítélsz, akkor onnantól utálni fogod a csapatot?

Harmadrészt pl. a Katolikus Egyház az elmúlt 1000 évben nem igazán volt prűd, a cölibátus is csak nőtlenségi és nem szüzességi fogadalom. Vagyis az volt a célja, hogy az egyházi személy után ne legyenek örökösök, nem pedig az, hogy ne szexeljen. A testiség-ellenes hangulat csak a reformációval jött be, akiknek pont az volt a bajuk a katolikusokkal, hogy túlságosan élvezik az életet.

Tömegek a Borkai-eset miatt biztos nem fordulnak el az egyházaktól. Inkább fordítva: azért fordulnak el, mert a templomi életnél vonzóbb nekik az, amit Borkai azon a jachton csinált. :)

2019. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én nem tapasztalom a jelenséget. Kifejtenéd bővebben?


Én csak azt talasztalom hogy a kormány támogat pár keresztény(?) egyházat. De eddig nem láttam hogy fordítva menne."


Akkor te nem olvasol független sajtót ahol leírják hogy a falusi plébános a fidesz mellett szónokol és arra biztatja a híveit hogy szavazzanak a fideszre.

Nem mondom hogy rosszindulatú vagy csak tájékozatlan mint a fideszesek általában.

2019. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Akkor te nem olvasol független sajtót ahol leírják hogy a falusi plébános a fidesz mellett szónokol és arra biztatja a híveit hogy szavazzanak a fideszre."


A tájékozatlan te vagy inkább. Olvasok liberális sajtót is (amit te "függetlennek" nevezel), pont ezt a hírt nem láttam. Egy dolog viszont már rég feltűnt, hogy ahol csak lehet megpróbálják befeketíteni a keresztény egyházakat.

2019. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:02! Akkor ezt olvasd el, remélem meg győz arról hogy nekem van igazam.


[link]

2019. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Íme!

"2018. jan. 14. - A hódmezővásárhelyi pap a misén nyilvánosan kiállt az Orbán-kormány mellett, és arra biztatta a híveket, a fideszes jelöltre szavazzanak a"

2019. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!